Upgrade GTA V pre nové konzoly bude možno omnoho väčší, ako sme čakali

Upgrade GTA V pre nové konzoly bude možno omnoho väčší, ako sme čakali

 

Známy insider prehovoril.

Že sa dočkáme hry Grand Theft Auto V aj v podobe optimalizovaného portu pre nové konzoly, to vieme už od júna, kedy to na Playstation 5 Showcase oznámila spoločnosť Sony. A ani sa nie je čo čudovať. Napriek tomu, že na svete asi neexistuje hráč, ktorý by túto hru chcel a nemá ju, tak stále sa táto hra radí medzi tie najpredávanejšie.

Je teda zrejmé, že GTA V a špeciálne GTA Online tu s nami ešte chvíľu ostane. Očakávania týkajúce sa portu nie sú prakticky žiadne. Možno tak zvýšenie FPS na konzolách, skrátenie nahrávacích obrazoviek a sem a tam zlepšené textúry.

Rockstar insider Tez2 však na oficiálnom GTA fóre prezradil, že možno nás Rockstar prekvapí. Podľa analýzy súborov GTA Online po najnovšom update totiž v súboroch našiel reťazec "rage::fwuiMessageBase," ktorý však pochádza z kódu hry Red Dead Redemption 2. Podľa neho to môže znamenať niekoľko vecí. Buď bude next-gen verzia GTA Online používať RDR2 verziu RAGE enginu, alebo si Rockstar vypožičal kód z RDR 2 za účelom zlepšenia UI v GTA V/Online.

Tez2 však zároveň jedným dychom dodal, že od next-gen upgradu GTA V veľa neočakáva: „Myslím si, že uvidíme hru, ktorá bude fungovať lepšie, s vyšším FPS a lepšími textúrami. Takéto zlepšenia by pravdepodobne uľahčili tvorbu nového obsahu do hry.“

Web GTABase navyše pridal informáciu, že v kóde hry sa našli zmienky o presune hrateľných postáv (cross-save?), zlepšenia užívateľského prostredia a nové nahrávacie obrazovky.

Oficiálne však Rockstar pri next-gen patchi GTA V/Online prisľúbil „technické zlepšenia, vizuálne upgrady a výkonnostné vylepšenia.“

Zdroj: GTA Forums

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk