Capcom ohlásil dátum vydania Resident Evil: Village, predstavil multiplayerový Re:Verse a vydal demo

Capcom ohlásil dátum vydania Resident Evil: Village, predstavil multiplayerový Re:Verse a vydal demo

 

25. výročie série.

Tento rok Capcom oslavuje míľnik v podobe 25. výročia hororovej série Resident Evil, a tak sa rozhodol pri tejto príležitosti usporiadať Resident Evil Showcase. Počas približne polhodinovej prezentácie mal byť odprezentovaný prvý gameplay Resident Evil: Village a k tomu ďalšie novinky. 

Resident Evil: Village

Resident Evil: Village vyzerá slušne. Nepôjde o nič revolučné a ani z predstavenia človek nepadol na zadok, no ak sa vám páčil siedmy diel, určite sa bude aj tento. Aj keď tu podľa slov jedného z tvorcov nebudú chýbať puzzle, je evidentné, že akcia tu bude mať výraznejšie zastúpenie než v predchádzajúcej časti. Bude tu totiž prítomný obézny obchodník The Duke, u ktorého si budeme môcť nakupovať zbrane a rôzne iné potrebné predmety. To najdôležitejšie z prezentácie bol určite dátum vydania. Resident Evil: Village vyjde 7. mája 2021 na PC, PS4, PS5, XONE a XSX/S.

Capcom zverejnil taktiež predobjednávkové edície plné bonusov. Z tak trocha nepochopiteľných dôvodov bola napríklad najťažšia náročnosť určená len ako položka dostupná len v Deluxe edícii. Tá bude stáť 69,99 eur a spolu s hrou prinesie spomínanú náročnosť, zbraň Samurai Edge, vec Mr. Everywhere, found footage kamerový filter, hudobný track save room, kazetové rádio ako save point, či novelu o príbehovom pozadí hlavného hrdinu. Collector's Edition bude stáť 219,99 eur a spolu s obsahom Deluxe edície prinesie aj plagát, kovovú krabičku, artbook, zberateľkú krabičku či sošku Chrisa Redfielda. V prípade, že ste siedmy diel nehrali a nechcete prísť o nitky príbehu, budete si môcť zakúpiť aj Resident Evil: Complete Bundle, ktorý bude obsahovať siedmy a ôsmy diel.

Majitelia PS5 si môžu stiahnuť exkluzívne demo nazvané The Maiden. Nepôjde o výsek z hry ale skôr o tech demo, v ktorom si budete môcť pozrieť hrad. Nečakajte ani strieľanie či iné súboje. Tvorcovia v priebehu jari prinesú ďalšie demo, ktoré ale bude dostupné na všetkých platformách.

Resident Evil Re:Verse

Resident Evil Re:Verse vyzerá zle. Dosť zle. Ak toto má byť podľa Capcomu spôsob, ako osláviť 25. výročie série, tak potom sa natíska otázka, čo si o tejto sérii vôbec myslí. Re:Verse je v podstate deathmatch medzi postavami (4-6 charakterov) zo všetkých predchádzajúcich hier v grafike, ktorá by bola považovaná za priemernú dokonca aj na mobilných telefónoch. Hra bude síce úplne zdarma pre všetkých, čo si kúpia Village, no od niekoľko dní teasovanej prezentácie 25th Anniversary sa rozhodne čakalo viac. Veď posúďte sami.

Zdroj: Capcom, Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk