IOI si môže mädliť ruky: Hitman 3 je najrýchlejšie predávnou hrou v sérii

IOI si môže mädliť ruky: Hitman 3 je najrýchlejšie predávnou hrou v sérii

 

Prázdne okno znamením úspechu.

Dánske štúdio IO Interactive vydalo minulý týždeň ďalší a na dlhú dobu posledný diel série Hitman s Agentom 47 v hlavnej úlohe. A zdá sa, že posledný výlet si chcú s týmto holohlavým zabijakom spraviť aj hráči. Štúdio sa totiž pochválilo, že Hitman 3 je najrýchlejšie predávanou hrou v histórii série a to z pohľadu digitálnych predajov. S narastajúcou popularitou digitálnej distribúcie je to celkom logické, no potvrdenie určite poteší.

Navyše, hra nezažila úspech iba cez digitálnu distribúciu. Posledný rebríček predajov krabicových verzií hier vo Veľkej Británii totiž hlási, že predaje Hitman 3 sa oproti Hitman 2 zvýšili o 17% v rovnakom období po vydaní. Až 49% kópií sa predalo na Playstation 5, pričom 27% sa predalo na Xbox konzoly a 25% na Playstation 4.

Jedným z dôvodov úspechu hry Hitman 3 je fakt, že januárový herný kalendár je prázdny, čo štúdio IO Interactive dokonale využilo a dokázali napriek COVID podmienkam dokončiť vývoj hry a následne ju aj úspešne vydať.

A čo sa týka zvyšku britského rebríčka predajov, tak tam sa objavili bežní podozriví. Na druhom mieste je Animal Crossing: New Horizons, na treťom Mario Kart 8: Deluxe. Štvrtý bol Miles Morales, piaty Black Ops Cold War, šieste GTA V, siedmy Ring Fit Adventure, ôsmy Just Dance 2021, deviaty Minecraft na Switch a desiata FIFA 21.

Zdroj: GamesIndsutry/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk