Bude nové Call of Duty zasadené do obdobia Druhej svetovej vojny?

Bude nové Call of Duty zasadené do obdobia Druhej svetovej vojny?

 

Špekulácie pribúdajú.

Kolos s názvom Call of Duty sa určite nezastaví ani v tomto roku a podobne, ako počas posledných...nekonečne veľa rokov, tak aj v tomto roku nás Activision poctí novým dielom v tejto sérii. A nakoľko je február, tak je čas na to, aby začali štebotať vrabce o tom, čo nás v novej Call of Duty hre čaká a hlavne kto ju vyvíja.

A tu prichádza prvé prekvapenie. Totižto, podľa známeho Battlefield a Call of Duty leakera Toma Hendersona totiž nové Call of Duty vyvíja štúdio Sledgehammer Games, ktoré nám naposledy prinieslo hru Call of Duty WWII. Prečo je to však prekvapením?

Pretože po jej nie príliš veľkom úspechu však bolo štúdio preradené do pozície podporného štúdia a malo pomáhať dvojici štúdií Infinity Ward a Treyarch s vývojom ich Call of Duty hier. Podieľali sa tak napríklad na vývoji Modern Warfare a Black Ops Cold War. Vo všeobecnosti sa teda čakalo, že vývojový cyklus Call of Duty hier sa vyradením Sledgehammer Games z rotácie skráti na dva roky a tento rok sa dočkáme novej Call of Duty hry od Infinity Ward (tvorcovia Modern Warfare).

Zdá sa však, že všetko je inak. Teda aspoň podľa Hendersona. Tvrdí totiž, že novú Call of Duty hru vyvíja práve štúdio Sledgehammer Games. Podľa neho bude hra „drsná a pravdepodobne kontroverzná“ a určite sa nebude odohrávať v sci-fi prostredí, takže označenie „boots on the ground“ sedí. Hra sa bude zameriavať na partizánsku činnosť počas kampane a samozrejme, nebude chýbať ani integrácia s free-to-play Warzone módom.

Ďalší leaker Victor__Z, ktorý minulý rok predčasne vyzradil informácie pridal Tweet, ktorý je veľavravný. Kladivo (Sledgehammer) s obrázkom z hry Call of Duty: WWII, čo naznačuje, že nové Call of Duty bude pokračovaním tejto hry.

Podľa Hendersona je pravdepodobné, že hra sa bude odohrávať v Pacifiku počas Druhej svetovej vojny, no v poslednej dobe sa objavujú aj tvrdenia, ktoré hru zasadzujú do obdobia Vojny v Kórei. Henderson má ale celkom veľkú úspešnosť informácií. O sérii Battlefield napríklad tvrdí, že bude klásť veľký dôraz na deštrukciu a prinesie podporu 128 hráčov.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk