Dizajnér Hogwarts Legacy kritizovaný za videá proti feminizmu a SJW

Dizajnér Hogwarts Legacy kritizovaný za videá proti feminizmu a SJW

 

Hriechy minulosti?

Vždy si dávajte pozor na to, čo dávate na sociálne siete. Nikdy neviete, kedy to môže byť použité proti vám. Asi niečo podobné si hovorí Troy Leavitt, hlavný dizajnér štúdia Avalanche Software, tvorcov chystanej „Potterovky“ Hogwarts Legacy. Internetová komunita totiž po rokoch objavila jeho Youtube kanál, ktorý prevádzkoval v čase, keď ešte nebol na svojej súčasnej pozícii a ako to už býva v dnešnej dobe, mnoho užívateľov je zhrozených.

S objavom prišiel Liam Robertson, ktorého možno poznáte z Youtube kanála DidYouKnowGaming a po zverejnení tohto faktu sa zosypala kritika nie len na Leavitta ale aj na jeho zamestnávateľa, Warner Bros. A reakcie sú od „aspoň viem, že si tú hru môžem kúpiť“ cez „bojkotujem túto hru“ až po „Leavitt by mal byť prepustený.“ Jeho videá sú totiž s výrazným podtónom proti feminizmu a SJW a nakoľko žijeme v 21. storočí, tak...asi to nemusíme rozvádzať.

Robertson však tvrdí, že jeho zámerom nebolo „zrušiť Leavitta“ ale poskytnúť hráčom znalosť o tom, akí ľudia na tejto hre pracujú, aby mohli spraviť správne rozhodnutie, či si hru kúpiť, alebo nie.

Leavitt si však z toho asi ťažkú hlavu nerobí. Prezradil totiž, že o svojom účte a jeho obsahu povedal spoločnosti Warner Bros. Games a tí sú si vedomí jeho existencie a vôbec nie sú znepokojení jeho obsahom: „Môžem šťastne skonštatovať, že aj keď som o existencii účtu WB Games povedal, nevyzerá, že by s tým mali problém. Samozrejme, nepodporujú veci, ktoré som povedal, no asi ich viac zaujíma to, či viem vytvoriť dobrú hru a nie to, akú mám agendu sociálnej spravodlivosti, takže stále existuje nádej.“ Či však pod tlakom skupinky ľudí nepríde Leavitt o prácu, to je otázne.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk