Ubisoft pracuje na cross-playi v Rainbow Six: Siege, no iba na konzolách

Ubisoft pracuje na cross-playi v Rainbow Six: Siege, no iba na konzolách

 

Logické a zároveň nelogické.

Šéf vývoja Rainbow Six Siege Jean-Baptiste Halle v rozhovore pre web PC Gamer prezradil, že funkcia cross-playu pre hru je ešte stále vo vývoji a Ubisoft ju stále na pláne zapracovať. Zároveň však povedal jedno veľké ale.

Cross-play je totiž vo vývoji iba medzi konzolami Xbox a Playstation a PC do tohto systému zahrnuté nebude: „Aktívne pracujeme na cross-progression a cross-play systémoch. Vrámci konzol si myslím, že by bolo skvelé, keby Xbox a Playstation hráči mohli hrať spolu.“

Voči cross-playu na PC je Halle skeptický a to primárne kvôli výhode, ktorú poskytuje myš a klávesnica: „Vidíme pre aj proti. Takže momentálne je pre nás priskoro o tomto rozprávať.“

Prečo Ubisoft nesiahne po input-based cross-play systéme ako konkurenčné hry, to sme sa nedozvedeli. Takýto systém rozdelí hráčov podľa toho či hrajú na myši a klávesnici, alebo s pomocou gamepadu a následne ich vloží do samostatného matchmakingu.

Dobrou správou pre konzolových hráčov však je, že aj keď sa cross-play do hry implementuje, tak sa hráči nemusia báť cheaterov, ktorí sú na PC platforme celkom bežným úkazom.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk