R.I.P. Japan Studio: First-party štúdio Sony zaznamenalo posledné odchody

R.I.P. Japan Studio: First-party štúdio Sony zaznamenalo posledné odchody

 

Reštrukturalizácia ukončená.

Sony už dávnejšie potvrdilo, že ich najstaršie first-party štúdio Japan Studio prejde rozsiahlou reštrukturalizáciou, ktorá efektívne ukončí jeho činnosť v podobe vývojárskeho štúdia. Ako dátum pre dokončenie tohto procesu bol stanovený 1. apríl a ten je práve dnes.

A preto môžeme dnes efektívne skonštatovať, že štúdio Japan Studio už neexistuje, pričom ich poslednými hrami bola PS4 verzia hry Patapon 2 a spolupráca na remaku Demon’s Souls so štúdiom Bluepoint Games.

Zo štúdia tak v posledných dňoch odišlo veľké množstvo známych vývojárskych tvárí. Prvý z nich, ktorý oznámil odchod bol Šunsuke Sajto, dizajnér a animátor Gravity Rush hier. Odchod oznámil aj producent Bloodborne Kentaro Motomura a poslednú bodku za týmto legendárnym štúdiom napísal šéf vývoja remaku Demon’s Souls Gavin Moore, ktorý strávil v spoločnosti Sony posledných 24 rokov.

Medzitým si šéf Japan Studio Nicolas Doucet zmenil svoju pracovnú pozíciu na šéfa Team Asobi štúdia.

Sony totiž ako súčasť reorganizácie zlúčilo pozostatky Japan Studio so štúdiom Team ASOBI, ktoré vytvorilo úspešnú VR hru AstroBot: Rescue Mission a Astro’s Playroom. A práve okolo tejto série sa bude toto štúdio združovať, takže pravdepodobne môžeme v budúcnosti očakávať ďalšie hry v tejto sérii.

Zdroj: Twitter/VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk