Remaster Mass Effectu prináša až prekvapujúco veľa zmien

Remaster Mass Effectu prináša až prekvapujúco veľa zmien

 

Hlavne pri tej jednotke.

V máji by sme sa mali dočkať vydania Mass Effect Legendary Edition. Remasteru pôvodnej trilógie Mass Effectu a to vrátane (takmer) všetkého DLC obsahu pre jedného hráča. Bohužiaľ sme za to museli obetovať multiplayer v Mass Effect 3. Ale tak...človek nemôže mať všetko čo chce, však?

Doteraz sme však o veľkých vylepšeniach iba počúvali, no nakoľko vydanie sa blíži, tak nám štúdio BioWare a web IGN tieto vylepšenia aj ukázali. A keď máme byť úprimní, sme veľmi milo prekvapení.

Totižto, zmeny v prvom Mass Effect by sa dali kategorizovať ako na rozhraní remasteru a remaku. Odhliaduc od drobností ako zmena vzhľadu základnej postavy ženského Sheparda, tak zmeny sú badateľné od prvej sekundy v tomto vyše 11-minútovom videu.

HUD je napríklad kompletne prepracovaný. Každá herná trieda vie po novom používať každý typ zbraní (v jednotke vám herná trieda určovala typy zbraní s ktorými bol Shepard účinný). Umelá inteligencie vylepšila textúry, ktoré tak vyzerajú...vhodne pre rok 2021. Zmeny sa dotkli aj samotných levelov a rozmiestnenia nepriateľských vojakov pri súbojoch.

Prepracovaný bol aj jazdný model vozidla Mako a zlepšili sa aj súboje v tomto vozidle, kde sa odstránila nekonzistentnosť pri streľbe a vozidlo dostalo aj trysky na dočasné zvýšenie rýchlosti.

V novej verzii taktiež nebudeme musieť trpieť predlhé čakanie vo výťahu, pretože levely sa načítavajú oveľa rýchlejšie. Ak však patríte ku klasikom, tak si ich môžete ponechať. Menšie, no veľmi užitočné zmeny prišli aj do systému inventára, kde môžete masovo označovať predmety určené na predaj alebo likvidáciu a taktiež si ich môžete zaradzovať podľa konkrétnych parametrov. Zlepšený bol aj editor postáv.

Mass Effect 2 a 3 sa dočkali len drobných kozmetických zmien, ktoré sa týkajú zlepšenia kvality textúr, odrazov a ďalších grafických efektov. Odstránili sa taktiež niektoré bugy, ktoré boli v hre roky.

Mass Effect Legendary Edition vychádza 14. mája 2021 na PC, Xbox a Playstation konzoly.

Zdroj: IGN
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk