Sony buduje Final Fantasy monopol na PlayStation: Ďalšia exkluzivita prichádza

Sony buduje Final Fantasy monopol na PlayStation: Ďalšia exkluzivita prichádza

 

Ak sa teda naplnia špekulácie.

Ak ste fanúšikom série Final Fantasy, tak sa v posledných rokoch pravdepodobne bez PlayStation konzoly nezaobídete. Sony totiž drží túto značku od konkurenčných platforiem a platí vydavateľstvu Square Enix nemalé čiastky za to, aby boli hry v tejto sérii iba na konzolách od Sony.

Final Fantasy VII Remake je stále dostupný iba na PlayStation 4/5 konzolách a Final Fantasy XVI bol taktiež ohlásený ako PlayStation 5 exkluzivita. A v lete sa k nim údajne pridá ďalšia.

Na fórach ResetEra totiž užívateľ Navtra (ktorý sa viackrát osvedčil pri predpovediach, ktoré sa týkajú Sony) prezradil, že Square Enix a Sony pripravujú v spolupráci so štúdiom Team Ninja. Tieto informácie následne podporil bývalý redaktor Game Informer Imran Khan, ktorý napísal, že hra by mala mať názov Final Fantasy Origin a pracovať na nej majú tvorcovia NioH hier.

Hra by sa mala hrateľnosťou podobať na Souls sériu a odohrávať by sa mala vo svete prvej Final Fantasy hry. Ohlásenia by sme sa mali dočkať počas E3 2021: „Očakávajte, že hra sa bude hrať podobne ako NioH hry a ďalšie v tomto žánri, no bude viac prístupná pre širšie spektrum publika.“

Final Fantasy Origins je údajne vo vývoji pre PlayStation 5 konzoly a PC a Square Enix údajne plánuje v lete vydať demo aby „nazbieralo spätnú väzbu od fanúšikov“ podobne ako pri NioH hrách, no plná verzia hry je ešte iba v počiatočných štádiách vývoja a preto by sme vydanie tak skoro očakávať nemali.

Zdroj: Fanbyte

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk