Nové štúdio bývalých tvorcov Call of Duty pracuje na PlayStation 5 exkluzivite

Nové štúdio bývalých tvorcov Call of Duty pracuje na PlayStation 5 exkluzivite

 

Úplne nová značka.

Počas včerajšieho Summer Game Fest Kickoff Live sme sa dozvedeli o existencii nového štúdia, ktoré má názov Deviation Games. Zástupcovia štúdia nám prezradili, že sa spojili so Sony a exkluzívne pre PlayStation 5 (zatiaľ nevieme či pôjde o konzolovú alebo plnú exkluzivitu) pracujú na úplne novej AAA hernej značke.

Letmý pohľad na sociálnu sieť LinkedIn prezradí, že v štúdiu je zamestnaných približne 100 vývojárov a preto ide o celkom veľké štúdio. Medzi zamestnancami nájdeme okrem iných aj Jasona Blundella, ktorý je známy ako otec zombie módu v Call of Duty Black Ops hrách a ešte do minulého roka bol súčasťou štúdia Treyarch. A podobnú históriu majú aj ďalší vývojári v tomto novom štúdiu.

„Môžeme potvrdiť, že vývoj novej hry bol započatý, no zatiaľ je skoro, aby sme išli do konkrétnych detailov. Maľujeme na základe toho, čo sme sa v dekádach strávených v hernom priemysle naučili, no taktiež chceme, aby to bolo niečo svieže a plné inovácie – niečo, čo ste predtým nezažili. Nebojíme sa povedať, že naše ambície sú vysoké: Chceme vytvoriť veľkú hru plnú obsahu s dôrazom na akciu a to je všetko čo povieme, no hádam sa už čoskoro budeme môcť podeliť s ďalšími informáciami,“ prezradil šéf štúdia Dave Anthony.

Po ohlásení spolupráce s novým štúdiom Haven vývojárky Jade Raymond a po ohlásení spolupráce s Firewalk Studios tak ide o tretiu hru na ktorej Sony pracuje s externým štúdiom a ktoré pravdepodobne spadajú do balíčka 25 first-party hier, ktoré má Sony momentálne vo vývoji.

Zdroj: Sony

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk