Šialená konšpiračná teória zahrňujúca Kodžimu, PlayStation 5 a Silent Hill naberá na obrátkach

Šialená konšpiračná teória zahrňujúca Kodžimu, PlayStation 5 a Silent Hill naberá na obrátkach

 

Králičia nora.

Možno si spomínate – pred nejakým časom bola predstavená PlayStation 5 exkluzivita Abandoned od neznámeho holandského štúdia Blue Box Game a z nejakého dôvodu sa začali objavovať špekulácie a konšpiračné teórie, že ide o Silent Hill hru a za týmto projektom v skutočnosti stojí Hideo Kodžima. Tejto teórii sa dá veľmi ľahko uveriť, pretože Kodžima už fejkové štúdio vytvoril pri prezentácii Metal Gear V.

Každopádne, vývojári tesne po tom, čo sa táto teória začala šíriť prezradili, že sú skutočným vývojárskym štúdiom a s Kodžimom a hrou Silent Hill nemajú nič. A tak sme si žili šťastne až...

...ale nie. Konšpiračné teórie sú tu opäť. A je to doslova králičia nora. Všetky informácie sú zdokumentované v príspevku na sociálnej sieti Reddit a zahŕňajú okrem iného:

 • fakt, že Youtube stránka Blue Box Studios na svojom hlavnom obrázku prezentuje hory.
 • skutočnosť, jeden z Twitter príspevkov Hidea Kodžimu obsahuje slová Silent a Hill.
 • fakt, že trailer na Abandoned obsahuje jednu scénu, kde sú zakryté písmená P a T, čo by mal byť odkaz na P.T. demo.

V posledných dňoch však začali fanúšikovia skutočne pátrať po histórii štúdia Blue Box Studios a objavili ďalšie divné spojenia:

 • Oficiálny Twitter účet štúdia nedávno spomenul frázu Snowflakes of blood, ktorá sa objavila v P.T. deme.
 • Štúdio Blue Box Studios bolo založené približne rok po tom, kedy bolo vydané demo P.T.
 • Logo, ktoré si štúdio zaregistrovalo obsahuje čierny odtlačok ruky, teda niečo, čo môžeme vídavať v hre Death Stranding.
 • Štúdio pracovalo na zrušenej hre Lost Tapes, čo je názov štvrtého soundtracku pre Metal Gear Solid V.
 • šéf Blue Box Game Studios hral na PSN hru Demon Blood, ktorá však nie je dostupná na PS Store. Logo hry obsahuje text „Siren Head,“ čo má odkazovať na Pyramid Head monštrá zo série Silent Hill.
 • fanúšikovia si všimli, že štúdio dáva príspevky na Twitter vo veľmi skorých ranných hodinách Holandského času, čo však sedí so 7-hodinovým posunom v Japonsku.
 • Hasan Kahraman napísal Geoffovi Keighleymu, či by mu nepomohol odhaliť ich nový herný projekt a Keighley sa tým pochválil na sociálnej sieti Twitter. Otázka je, prečo by sa chválil, že ho kontaktoval indie vývojár?
 • Vývojári si na predstavenie hry pripravujú samostatnú Abandoned Realtime Trailers aplikáciu pre smartfóny. Otázkou je, prečo by indie štúdio investovalo do niečoho takého?
 • Štúdio tvrdí, že na vývoji hry sa podieľa sedem externých štúdií. Sedem štúdií na vývoj indie hry sa zdá ako príliš veľa.

Celé to začína znieť veľmi šialene a ak by sa naozaj potvrdilo, že ta tým stojí Kodžima, tak by to bolo najšialenejšie odhalenie hry v histórii. Problém akurát bude, keď sa zistí, že naozaj ide o indie hru od malého holandského štúdia. To sklamanie by si pravdepodobne odniesli trailery na hru.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk