Sony očakáva, že v budúcom roku prekoná rekord v počte predaných PlayStation konzol za jeden rok

Sony očakáva, že v budúcom roku prekoná rekord v počte predaných PlayStation konzol za jeden rok

 

Záujem by určite bol.

Predaj konzol stále funguje na princípe, že čo sa dostane do skladov, to sa okamžite predá. Niekedy do rúk skalperov, ktorí si prihodia maržu za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani podniky vo Vysokých Tatrách a niekedy priamo do rúk zákazníkov.

Voľne dostupné konzoly v obchodoch však nájdete iba vo výnimočných prípadoch. Dopyt je stále obrovský a počet kusov stále nízky. A tak je to prakticky už od ich vydania v novembri.

Preto aj odhady predajov nových konzol spadajú do konzervatívneho spektra. Nie žeby nebol záujem, ale Sony a Microsoft nestíhajú vyrábať. Sony však zjavne predpokladá, že na budúci rok sa situácia rapídne zlepší.

Šéf Sony Keničiro Jošida totiž počas mítingu akcionárov prezradil, že v nasledujúcom finančnom roku FY22, ktorý sa začína 1. apríla 2022 a končí 31. marca 2023 Sony odhaduje, že zlomí rekord v počte predaných konzol za jeden finančný rok.

Tento bradatý 24-ročný rekord drží prvá konzola PlayStation, ktorá v FY98 predala 22,6 miliónov predaných konzol. PlayStation 2 mala ročný rekord 22 miliónov konzol (FY02), PlayStation 3 „iba“ 14 miliónov predaných konzol (FY10) a PlayStation 4 dosiahla počas svojej najväčšej slávy (FY16) 20 miliónov predaných konzol za finančný rok.

Pre súčasný finančný rok Sony očakáva viac ako 14,8 milióna predaných konzol, čím by konzola prekonala v rýchlosti predaja svojho predchodcu, konzolu PlayStation 4.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk