Konami priznalo, že ich nová futbalová hra eFootball bude pri vydaní prakticky iba demom

Konami priznalo, že ich nová futbalová hra eFootball bude pri vydaní prakticky iba demom

 

Postupné dokončovanie.

Japonský vydavateľ Konami predstavil nedávno svetu svoju novú generáciu futbalu, ktorá dostala skrátený názov, eFootball. Zmena názvu však nie je jedinou. Hra má kompletne nový engine a prekopaný je aj obchodný model – hra bude totiž kompletne free-to-play.

Výhody tohto modelu sú nesporné, no Konami nám hneď ukázalo aj to, aké sú jeho nevýhody. Totižto pri vydaní bude k dispozícii len základná kostra obsahu a ďalšie herné módy a prvky budú do hry pridávané postupne v priebehu ďalších mesiacov.

Celá hra teda pri vydaní „smrdí“ tým, čo sme niekedy nazývali demo verziou. A prekvapujúco, vývojári súhlasila. Fanúšikovia sa ich totiž na sociálnej sieti Twitter spýtali: „Je vydanie na začiatku jesene prakticky demo verziou hry?“
A ich odpoveď bola: „V mnohých ohľadoch áno. Chceli sme, aby si hráči mohli vyskúšať eFootball najskôr, ako to bude možné, takže hra bude vydaná s limitovaným množstvom tímov a módov. Viac detailov poskytneme neskôr.“

V Q&A taktiež nájdeme aj tvrdenia, že hra nebude kvôli svojmu vydaniu na smartfónoch downgradovaná a konzoloví a PC hráči sa môžu tešiť na využitie týchto platforiem na plno. Vývojári taktiež potvrdili, že eFootball bude obsahovať futbalovú verziu Battle Passu a hra tak nebude závislá na „elementoch lotérie,“ čiže lootboxoch.

Na jednej strane je síce fajn, že vývojári sršia úprimnosťou, no uvidíme, či bude postupné v pridávanie obsahu do hry tým správnym spôsobom, ako robiť konkurenciu sérii FIFA.

Zdroj: Konami

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk