Nové porovnanie PlayStation 5 konzol naznačuje, že revízia je pre hráčov lepšou voľbou

Nové porovnanie PlayStation 5 konzol naznačuje, že revízia je pre hráčov lepšou voľbou

 

Ďalšie testy budú pribúdať.

Veľká kontroverzia sa strhla okolo novej revízie konzoly PlayStation 5 a to kvôli videu, ktoré vytvoril Austin Evans v ktorej skonštatoval, že nový model je horší ako ten starý. Odôvodnil to vyššími nameranými teplotami, čo spôsoboval o 300g ľahší chladič.

Bolo tak iba otázkou času, kedy sa dočkáme ďalších a tentokrát už prepracovanejších testov aby sme zistili, či je to skutočne tak. A prvý z nich prišiel. Vytvoril ho Youtube kanál Hadware Busters a výsledky sú paradoxne presne opačné. Podľa ich meraní je totiž revízia konzoly lepšia ako pôvodná verzia.

Na rozdiel od Evansa totiž Hardware Busters merali teplotu interných komponentov, nakoľko na tej záleží oveľa viac, ako na teplote, ktorá vychádza zo zadnej časti konzoly. A podľa meraní bola teplota APU čipu v konzole o 11°C nižšia ako v pôvodnej verzii, čo je masívne zlepšenie.

Bohužiaľ všetky ostatné senzory vykazovali vyššie teploty. Teplota VRM sa zvýšila o necelé dva stupne, teplota SSD disku (ktorý je v grafe označený ako pamäť) stúpla o necelých 8°C a teplota vzduchu, ktorý vychádza zo zadnej časti stúpla o necelé 3°C.

„Majú rovnakú rýchlosť ventilátorov a spotrebu. Jediným rozdielom je chladič. Je evidentné, že ten chladič podáva lepší výkon...áno, je menší a ľahší, no je viac efektívny. Nameral som o 11°C nižšiu teplotu čipu. Áno, teplota disku bola o 8°C vyššia v novom modeli, no najviac záleží na teplote čipu. Nový chladič funguje lepšie.“

Ďalšie testy budú nepochybne pribúdať. Rešpektovaný web Digital Foundry už pripravuje svoje video a ďalšie pripravuje aj Gamer Nexus, ktorý skritizoval pôvodnú verziu PlayStation 5 za vysoké teploty pamäte.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk