Ragnarök bude posledným „severským“ God of War

Ragnarök bude posledným „severským“ God of War

 

Vyvrcholenie príbehu.

Po God of War Ragnarök žiadna „trojka“ nepríde. Potvrdil to šéf projektu Eric Williams a režisér prvej hry po reštarte Cory Barlog. Ragnarök tak okrem pubertálneho Atreusa, večne nahnevaného Kratosa, Thora, Freyi a ďalších postáv prinesie aj rozuzlenie tejto „severskej ságy.“

Barlog a Williams svoje rozhodnutie odôvodnili v rozhovore na Youtube kanáli Kaptain Kuba. Podľa nich je v súčasnosti vývojový cyklus AAA hier tak dlhý (4-5 rokov), že neumožňuje jednoduché naťahovanie fanúšikov, ktorí by museli čakať na tretí diel a taktiež nechcú stráviť 15 rokov pri jednej hernej trilógii. Ak by teda Ragnarök vyšiel v roku 2022, ako je v súčasnosti ohlásené, tak trojky by sme sa dočkali prinajlepšom na konci PlayStation 5 generácie a možno aj neskôr. Zároveň skonštatovali, že nechcú umelo naťahovať príbeh len preto, aby následne vytvorili tretiu hru (15:09).

Otázkou teda zostáva, či sa o päť-šesť rokov dočkáme ďalšej God of War hry, ktorá sa však bude odohrávať v úplne inom svete. Na to si však budeme musieť počkať. Štúdio Sony Santa Monica totiž okrem Ragnarök pracuje aj na druhej hre a jej vývoj vedie práve Barlog. Ani tá však ešte nie je pripravená na to, aby bola predstavená svetu.

God of War Ragnarök príde na budúci rok na PlayStation 5 a PlayStation 4.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk