Digital Foundry: Nová revízia PlayStation 5 je porovnateľne dobrá so starou verziou

Digital Foundry: Nová revízia PlayStation 5 je porovnateľne dobrá so starou verziou

 

Žiadne obavy pri nákupe.

Nová revízia konzoly PlayStation 5 s označením CFI-1100 spôsobila menší rozruch po tom, ako Youtube Austin Evans podľa vlastných tvrdení nameral vyššie teploty, ktoré vychádzali zo zadnej časti konzoly a tým pádom ju označil za „horšiu verziu konzoly.“

To sa nepozdávalo hlavne fanúšikom z tábora modrých a tak sa čakalo, kto ďalší sa podujme k testu. A hlavne sa čakalo na Digital Foundry a na ich analýzu. A tá prišla ešte v lepšej podobe, ako sme čakali. Redakcia sa totiž spojila s redakciou Gamers Nexus a pripravili nám komplexný pohľad na novú revíziu konzoly.

A výsledok? Nová revízia je porovnateľne dobrá, ako tá stará. Napriek odtučňovacej kúre, ktorou prešiel chladič konzoly (ten zhodil 300g). Výkon je prakticky rovnaký, teploty sú veľmi podobné a podobná je taktiež aj spotreba. Je teda prakticky jedno, ktorá konzola sa bude nachádzať na skladoch – ani s jednou nespravíte chybu.

Kompletnú analýzu si môžete pozrieť nižšie.

Aký je teda účel revízie? V prvom rade je to znamená pre Sony zníženie nákladov na výrobu konzoly vďaka menšiemu počtu použitých materiálov. Ani sa nedivíme, že Sony nedávno prehlásilo, že konzoly PlayStation 5 už predávajú bez straty. Navyše, ako podotkol Richard Leadbetter z Digital Foundry, chladiaci systém konzoly v prvých revíziách je často naddimenzovaný aby pokryl všetky scenáre v ktorých bude konzola fungovať. Sony zrejme prišlo na to, že pôvodné chladenie je „overkill“ a tak si mohlo dovoliť ho trochu zredukovať bez dopadu na výkonnosť a životnosť systému.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk