EA: Deti by nemali míňať peniaze v sérii FIFA

EA: Deti by nemali míňať peniaze v sérii FIFA

 

Ugh?

Mikrotransakcie v sérii FIFA (a ďalších športových hrách EA) sú už dlhodobo kontroverzné a to primárne vďaka svojej pay-to-win povahe a faktu, že séria FIFA je prístupná od 3 rokov. Preto sa v mnohých krajinách tlačí na to, aby hry, ktoré obsahujú gambling (a momentálne sa polemizuje práve o tom, či je Ultimate Team gambling) boli prístupné iba pre dospelých.

A aj keď EA sa rado tvári, že tento problém neexistuje, tak verejne sa k tejto téme musí vyjadrovať veľmi citlivo, pretože oči zákonodarcov sú všade. Naposledy web Eurogamer vyspovedal CExO EA Chrissa Bruzza práve o problematike lootboxov, mikrotransakcií a detí.

Bruzzo prezradil, že 9/10 FUT balíčkov sú otvorené prostredníctvom in-game meny, nie cez prémiovú menu. Taktiež prezradil, že až 78% základne hráčov nemíňa na mikrotransakcie ani cent a FUT mód má 30 miliónov hráčov ročne.

„Pristupujeme k hráčom ako k ľuďom, ktorí dokážu robiť správne životné rozhodnutia...“ povedal Bruzzo, čo však každopádne nemusí platiť pre deti, pretože tie si často neuvedomujú vážnosť svojho konania. Preto dodal: „Deti by nemali míňať peniaze v našej hre. Deti by nemali platiť peniaze za balíčky v sérii FIFA.“

„Keď sa pozrieme na naše EA účty, tak iba málo ľudí má menej ako 18 rokov. A taktiež máme nastavenie, ktoré zabraňuje nákup mikrotransakcií ak užívateľ nemá 18 rokov. A taktiež spolupracujeme so Sony a Microsoftom pri nastaveniach, ktoré kontrolujú míňanie a nastavenie míňania peňazí pre deti. Deti by však bez debaty nemali platiť peniaze v hre.“

Z debaty s Bruzzom je však zrejmé, že pre EA je FUT veľmi výhodným biznisom a spoločnosť momentálne neuvažuje o tom, že by ho upravila, alebo sa ho kompletne zbavila. Poukázal taktiež na novinku v sérii, ktorá ukáže hráčom predmety, ktoré v balíčku môže získať predtým, ako si ho kúpy ako spôsob, ako EA vychádza v ústrety. No aj tento systém má v sebe obmedzenia, ktoré zabezpečujú, aby EA mohlo naďalej na móde zarábať stovky miliónov dolárov ročne.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk