Dbrand vyzýval Sony, aby ich zažalovalo a Sony ich (takmer) naozaj zažalovalo...

Dbrand vyzýval Sony, aby ich zažalovalo a Sony ich (takmer) naozaj zažalovalo...

 

Bočnice na PlayStation 5 si tak už nekúpite.

Keď Sony predstavilo PlayStation 5 a ľahký spôsob, ako sa dajú vymeniť bočné steny na konzole tak bolo zrejmé, že niektoré spoločnosti si z toho budú chcieť urobiť biznis. A jednou z nich bola aj známa spoločnosť Dbrand, ktorá sa pri ich prezentácii vyznamenala zaujímavou marketingovou stratégiou.

Doslova totiž vyzvali spoločnosť Sony, aby ich zažalovala. To bolo ešte vo februári. Teraz je október a tzv. Dbrand Darkplates, ktoré sa predávajú za 50$ boli stiahnuté z predaja pretože právny zástupca Sony im poslal list v ktorom sa vyhrážal, že pokiaľ neprestanú s týmto biznisom tak budú mať na krku žalobu. Dôvodom je okrem iného porušovanie duševného vlastníctva za účelom zisku. Sony požaduje po spoločnosti Dbrand aby zastavila predaj všetkých predmetov, ktoré porušujú duševné vlastníctvo a Dbrand zjavne počúvol.

Podľa Sony sa „vďaka masívnej marketingovej kampani PlayStation 5, jej komerčnej popularite a veľkému priestoru v médiách stali bočné panely pevne spojené s SIE v mysliach zákazníkov.“

Dbrand zas argumentuje, že predávaním týchto Darkplates neškodí spoločnosti Sony finančným spôsobom (Sony nepredáva vlastné bočné panely) a zároveň skonštatoval, že zákazníci majú právo použiť na konzolu tzv. aftermarket súčiastky a prirovnáva to k situácii, kedy pri oprave auta pôjdete do servisu tretej strany.

"Aj keď veríme v právo zákazníka modifikovať si svoj hardvér s komponentmi tretích strán, Darkplates sa stávajú zberateľským kúskom. Viete ako sa hovorí - buď zomriete ako vlastník Darkplates, alebo žijete tak dlho, že sa z vás stane skalper. Chceme to však uzavrieť s odkazom - nase*te si a hlavne nase*te si vy, Sony."

Každopádne, pokiaľ sa táto situácia nevyrieši, tak Dbrand nebude predávať Darkplates. Ak však máte záujem upraviť si PlayStation 5, tak alternatívy určite nájdete.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk