Sony: Žiadne ohlásenia týkajúce sa spätnej kompatibility PlayStation VR 2

Sony: Žiadne ohlásenia týkajúce sa spätnej kompatibility PlayStation VR 2

 

Tak čakáme...alebo radšej nečakáme.

Januárové informácie naznačujú, že vydania PlayStation VR 2 by sme sa mali dočkať ešte v priebehu tohto roka. Sony totiž hneď na začiatku roka zverejnilo technické špecifikácie, predstavilo prvú first-party hru pre tento headset a objavili sa aj špekulácie o skorom začiatku produkcie.

Hráčov však kvári aj niečo iné. Otázka, či bude PlayStation VR2 spätne kompatibilný s prvou generáciou PSVR hier. Presne túto otázku sa spýtal redaktor Axios, Stephen Totilo zástupcu spoločnosti Sony, ktorý však bohužiaľ oznámil, že tieto informácie zatiaľ ohlásené nebudú.

Osobne by sme si však veľké nádeje nerobili. Totižto technológia PS VR a PS VR2 má niekoľko odlišností, ktoré by mohli proces spätnej kompatibility výrazne skomplikovať. Napríklad PSVR2 používa inside-out tracking na detekciu PSVR2 Sense ovládačov, zatiaľ čo pri PSVR bola na zisťovanie polohy ovládačov používaná PS Move kamera. A napríklad hra Astro Bot Rescue Mission je vystavaná tak, že pri hraní je kľúčové sledovanie umiestnenia DualShock 4 ovládača za pomoci svetla, ktoré v zadnej časti DualSense chýba. Ak by sa to však Sony podarilo nejakým spôsobom spojazdniť, tak by si od nás vyslúžilo veľkú pochvalu.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk