Horizon Forbidden West sľubuje oproti jednotke 8 kľúčových zlepšení

Horizon Forbidden West sľubuje oproti jednotke 8 kľúčových zlepšení

 

Opäť v koži Aloy.

Horizon Forbidden West sa javí ako štandardné pokračovanie. Väčšie, lepšie, prepracovanejšie. No štúdio sľubuje, že noviniek v hre bude hromada a tie by mali zabezpečiť ešte vyššie Metacritic známky, väčšiu spokojnosť hráčov a obratom aj lepšie predaje hry.

V magazíne GameInformer štúdio „vypichlo“ 8 oblastí, ktoré sa dočkali masívneho vylepšenia oproti Horizon Zero Dawn:

  • Lepšie cutscény – Okrem lepšieho vizuálu sa pokračovanie dočkalo kompletného motion-capture v cutscénach, lepších animácií mimiky tvárí a skvelé herecké obsadenie. Toto by malo mať vplyv nie len na cutscény, ale aj na kompletnú príbehovú stránku hry.
  • Živší svet – Štúdio chcelo, aby sa svet javil ako viac živý. Obyvatelia mestečiek tak dostali do vienka lepšie animácie, nový systém davov, lepší zvuk a vylepšené settlement systémy. Všetko sa tak javí ako viac živé a prirodzené.
  • Prepracovaný strom schopností – Ten v Forbidden West obsahuje šesť rôznych štýlov hrania – warrior, trapper, hunter, survivor, infiltrator a machine master. Každá špecializácia má 20-30 skillov pričom tie sú tvorené aktívnymi a pasívnymi schopnosťami a každý z nich má vlastný Valor Surge, čo je nový špeciálny skill.
  • Viac skenovacích schopností a informácií – Aloy sa bude môcť v pokračovaní učiť o nepriateľoch, aby hráč následne vedel naplánovať stratégiu opri boji. K tomu poslúžia rôzne skenovacie nástroje a tie následne otvárajú nové možnosti hrateľnosti.
  • Lepšie vedľajšie úlohy a odmeny – Ak ste mali pocit, že vedľajšie misie v Zero Dawn nestáli za pozornosť, tak tie vo Forbidden West za ňu stáť budú. Aspoň to tvrdia vývojári. Navyše, hra bude za plnenie týchto vedľajších úloh lepšie odmeňovať.
  • Menej „bordelu“ v HUD – Autori zredukovali počet elementov v HUD v pokračovaní a na obrazovke tak bude viac Aloy a menej HUD prvkov.
  • Viac času so spoločníkmi – Príbehovú stránku hry by mali zlepšiť aj vzťahy medzi postavami na ktoré bude v pokračovaní kladený väčší dôraz.
  • Menej zabíjania času zbytočnosťami – Ak vám v hre dôjde niektorý zo materiálov, ktorý je potrebný na upgrade, tak budete môcť v craftovacom menu vytvoriť misiu, ktorá vás zavedie na miesta, kde na tento materiál narazíte a ušetríte tak hromadu času jeho hľadaním.

Horizon Forbbiden West vychádza 18. februára na PlayStation 5 a PlayStation 4.

Zdroj: 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk