Marvel’s Guardians of the Galaxy predajmi sklamal očakávania Square Enix

Marvel’s Guardians of the Galaxy predajmi sklamal očakávania Square Enix

 

A nikoho to neprekvapuje.

Ďalší herný projekt, ďalšie sklamanie. Pre Square Enix už tradícia. Japonské vydavateľstvo totiž oznámilo, že predaje hry Marvel’s Guardians of the Galaxy sklamalo očakávania spoločnosti. Hra, ktorá od predstavenia čelila skepticizmu, no z ktorej sa vykľul naozaj kvalitný počin od štúdia Eidos Montreal nedokázal naplniť predaje podľa predpokladov.

„Napriek silným recenziám predaje hry nedosiahli úroveň, ktorú sme predpokladali. Napriek tomu však predajná iniciatíva, ktorá začala v novembri 2021 a pokračovala v tomto roku vyústila v nárast predajov a my máme záujem pokračovať v snahách navýšiť predaje po pomalom štarte.“

Pre ľudí, ktorých zaujíma komerčná stránka herného priemyslu to nie je vôbec prekvapujúca správa. Keď sa pozrieme na západnú produkciu Square Enix, tak asi by sme museli hľadať dlho, aby sme našli projekt, ktorý naplnil ich predajné očakávania. Počnúc hrami ako Hitman Absolution, Hitman a Tomb Raider cez Deus Ex: Mankind Divided až po Marvel’s Avengers, všetky tieto hry sklamali očakávania.

Otázkou teda je, či náhodou tie očakávania nie sú štandardne prestrelené a či manažment vydavateľstva náhodou nerobí niečo zle.

Je však zrejmé, že pokus Square Enix s licenciami Marvel nevyšiel. Ani Avengeri a ani Strážcovia Galaxie sa totiž ani zďaleka nepriblížili popularite inej Marvel značky – Spider-Man. A nakoľko špekulácie hovoria o tom, že Square uzavrel zmluvu s Disney práve iba na túto dvojicu hier, tak predĺženie tejto spolupráce je nepravdepodobné.  

Zdroj: Square Enix

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk