FTC otvorila vyšetrovanie kúpy štúdia Bungie spoločnosťou Sony

FTC otvorila vyšetrovanie kúpy štúdia Bungie spoločnosťou Sony

 

Posúvame sa vpred.

Americká Federal Trade Commision oznámila, že začala vyšetrovanie ohlásenej akvizície štúdia Bungie spoločnosťou Sony. Sony oznámila kúpu štúdia koncom januára a za tvorcov série Destiny zaplatí 3,6 miliardy dolárov.

Web The Information informuje o tom, že ide o štandardnú procedúru, ktorou si v súčasnosti prechádza aj Microsoft a jeho plánovaná akvizícia Activision Blizzard. Málokto čaká, že by mala FTC s touto transakciou problémy a to aj napriek tomu, že Sony je v súčasnosti druhou najväčšou hernou spoločnosťou z hľadiska tržieb. Zdroje však webu prezradili, že vyšetrovanie FTC ani nie je o veľkosti akvizície, ale skôr o tom, či sa FTC rozhodne zakročiť proti expanzii tzv. big tech spoločností.

Sony už navyše po akvizícii oznámila, že Bungie bude vrámci spoločnosti Sony fungovať relatívne autonómne – hry štúdia budú aj naďalej multiplatformové a primárnym dôvodom akvizície je fakt, že Sony sa v súčasnosti nevie prebojovať vpred v live service štýle hier a práve Bungie je v tejto oblasti skúsené štúdio a vie podať pomocnú ruku. Bungie na oplátku dostane možnosť expandovať do iných foriem médií a už teraz sa uvažuje o tom, že Destiny sa dočká seriálového spracovania.

Zdroj: The Information

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk