Sony opakuje: PlayStation hry v deň vydania v predplatnom by uškodili kvalite

Sony opakuje: PlayStation hry v deň vydania v predplatnom by uškodili kvalite

 

Obohraná platňa.

Keď Sony ohlásilo vynovenú predplatenú službu PlayStation Plus, tak súčasťou jej odhalenia bolo aj mediálne turné šéfa PlayStation divízie Jima Ryana, ktorý sa snažil obhájiť fakt, že ich predplatená služba nebude zahŕňať first-party hry od PlayStation Studios v predplatnom v deň vydania. Konkurenčná služba Xbox Game Pass totiž presne toto ponúka a ide prakticky o to najväčšie lákadlo predplatného.

Sony sa však vydáva inou cestou a Ryan argumentoval, že ak by sa rozhodli nasledovať Microsoft, tak by museli okresať investície do first-party hier a tým pádom by utrpela kvalita. A prakticky to isté skonštatoval aj finančný šéf Sony Hiroki Totoki počas prezentácie finančných výsledkov v spoločnosti.

Reagoval tak na otázku jedného z investorov spoločnosti: „Ak by sme sa rozhodli distribuovať AAA PlayStation 5 hry v predplatenej službe, museli by sme znížiť investície. To by znížilo kvalitu first-party hier a o ich kvalitu sa bojíme.“

„Takže si chceme byť istí, že míňame vhodné množstvo peňazí na vývoj, aby sme mali solídne produkty a aby boli hry na trh uvádzané správnym spôsobom.“

Ryan však počas svojho mediálneho turné dodal, že nič nie je „vtesané do kameňa“ a Sony bude reagovať na impulzy z trhu vzhľadom na rýchlo vyvíjajúci sa priemysel.

Sony však napriek tomu očakáva, že ich prepracovaná PlayStation Plus služba bude dostatočne atraktívna pre hráčov.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk