Sony prinútilo tvorcov Salt and Sacrifice zvýšiť cenu hry na PC

Sony prinútilo tvorcov Salt and Sacrifice zvýšiť cenu hry na PC

 

Nevýhoda kontraktu.

Vývojárske štúdio Ska Studios bolo nútené ešte pred vydaním zvýšiť cenu svojej plánovanej hry Salt and Sacrifice na PC, kde je distribuovaná prostredníctvom klienta Epic Games Store. Nejde však o iniciatívu samotného štúdia, pretože k úprave cien ich donútila spoločnosť Sony.

Vývojári majú so Sony zmluvu o časovej exkluzivite vrámci ktorej je hra dostupná po určitú dobu iba na konzolách PlayStation. Zároveň však Sony umožnilo vydanie tejto hry na PC, no problém nastav, keď japonská spoločnosť zistila, že vývojári ponúkajú svoju hru lacnejšie na PC ako na konzolách PlayStation. Preto im, citujúc kontrakt exkluzivity, prikázali, aby zvýšili cenu svojej hry na PC na rovnakú úroveň, za akú je dostupná na konzolách.

Výsledkom je, že v Brazílii stúpla cena o závratných 276% na 104.9 R$. V Kanade stúpla cena z 21,99$ na 26,99$. V Turecku stúpla cena z 33 lír na 153 lír. Jediný pozitívny efekt to malo na cenu vo Veľkej Británii. Tam totiž cena klesla z 15,99 libier na 12,99 libier.

Shane Lynch, spolu-zakladateľ štúdia Ska Studios však skonštatoval, že sa s touto situáciu nedá nič robiť: „...nemôžeme kontrolovať individuálne ceny na Sony platformách, takže niektoré z nich museli ísť na PC nahor alebo nadol.“

Zdroj: Techraptor

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk