Nové Xbox a PlayStation konzoly sa neočakávajú skôr ako v roku 2028

Nové Xbox a PlayStation konzoly sa neočakávajú skôr ako v roku 2028

 

Čaká nás dlhá generácia?

Je síce pravda, že ešte stále sme nepreklenuli cross-gen obdobie, no napriek tomu už výrobcovia konzol, spoločnosti Microsoft a Sony nepochybne hľadia do budúcnosti, teda do času, kedy vydajú novú generáciu konzol, ktorú technicky nazveme PlayStation 5 a Xbox Series 2. Veď ako architekt posledných dvoch PlayStation konzol Mark Cerny prezradil, proces nových konzol sa začína okamžite po vydaní tej predchádzajúcej.

Zdá sa však, že nových konzol sa tak skoro nedočkáme. Podľa Microsoftu a Sony nás totiž čaká generácia, ktorá bude o minimálne rok dlhšia, ako tá minulá. Nových konzol sa totiž nedočkáme skôr ako v roku 2028.

Obe spoločnosti to naznačili v oficiálnych dokumentoch pre britský regulačný orgán, CMA. Ten sa venuje plánovanej akvizícii Activision Blizzard Microsoftom.

„Strany [Microsoft a Activision] nespochybňujú, že určitá časť hráčov pravdepodobne prehodnotí svoje vlastníctvo konzoly na začiatku novej generácie," napísali. "Zároveň však poznamenávajú, že ide o udalosť, ktorá sa vyskytuje približne raz za osem rokov. Neočakáva sa, že ďalšia nová generácia konzol bude vydaná najskôr na jeseň roku 2028."

Sony taktiež argumentovalo, že ponuka Microsoftu ponechať Call of Duty na PlayStation konzolách do roku 2027 (ktorá bola nedávno predĺžená do roku 2034) by znamenala, že do novej generácie konzol by Sony išlo už bez Call of Duty, čím efektívne naznačilo, že vydanie PlayStation 6 je v súčasnosti plánované práve na rok 2028.

Konzoly Xbox Series X/S a PlayStation 5 vyšli v novembri 2020. Všetky tri konzoly sa však od svojho vydania potykali s masívnym problémom pokryť dopyt hráčov a predaje tak nerástli tak rýchlo, ako sa na začiatku generácie predpokladalo a to hlavne kvôli dopadu pandémie COVID-19 na výrobu a logistiku. Vzhľadom na tieto faktory panuje presvedčenie, že táto generácia konzoly bude dlhšia ako tá predchádzajúca, čo efektívne naznačujú aj obe spoločnosti.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk