DualSense Edge ovládač má ešte menšiu batériu ako štandardný DualSense

DualSense Edge ovládač má ešte menšiu batériu ako štandardný DualSense

 

Sklamanie.

Keď Sony oficiálne potvrdilo, že DualSense Edge poskytne o niečo nižšiu výdrž batérie ako štandardný DualSense, tak mnohí predpokladali, že kapacita batérie je rovnaká, no nové funkcie nového ovládača spôsobujú o niečo kratší zážitok na jedno nabitie.

To sa však ukázalo ako falošný predpoklad. A stačilo prvé rozobratie Pro ovládača od Sony o ktoré sa postarala austrálska spoločnosť Budd’s Controllers. Tá zistila, že DualSense Edge obsahuje batériu o kapacite 1050 mAh, čo ja masívny prepad oproti 1560 mAh ktoré poskytuje batéria štandardného DualSense ovládača.

Batéria je aj fyzicky menšia a ako môžete vidieť na obrázkoch, táto zmenšená batéria sa do tela ovládača iba tesne zmestí. Zdá sa teda, že pokročilé funkcie DualSense Edge spôsobili to, že Sony sa do tela ovládača nedalo dostať fyzicky väčšiu batériu. Či však nemohli nájsť riešenie, ktoré by poskytlo vyššiu výdrž aj pri týchto rozmeroch, to je otázka na inžinierov ovládača.

Každopádne je to škoda. DualSense Edge vydrží podľa optimistických odhadov niečo cez 4 hodiny na jedno nabitie, čo je oproti konkurentovi s nižšou cenovkou (Xbox Elite Series 2) dosť smutné. Ten totiž obsahuje batériu s dvojnásobnou kapacitou (2050mAh) a s výdržou v rozmedzí 30 - 40 hodín.

Nižšie nájdete aj video z otvorenia ovládača.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk