Nový update pre PlayStation 5 vstúpil do testovania: Prináša Discord a masívne množstvo zlepšení

Nový update pre PlayStation 5 vstúpil do testovania: Prináša Discord a masívne množstvo zlepšení

 

Čo všetko čaká hráčov.

Presne tak, ako tvrdili leaky. Sony oficiálne predstavilo hráčom nový update pre PlayStation 5, ktorý sa počnúc dnešným dňom dostal do beta testovania a jeho vydanie sa očakáva v marci. Bohužiaľ, v našom regióne sa tento update testovať nebude, no aj tak je dôležité si ho predstaviť, pretože čoskoro k nemu budú mať prístup všetci majitelia PlayStation 5 konzol.

Najväčším prírastkom do konzoly je integrácia so službou Discord. Tá vám umožní spojiť sa s priateľmi na Discord serveroch, pričom túto možnosť budete mať po tom, ako si prepojíte účty cez tento odkaz. Pri používaní Discordu na PlayStation 5 však budete potrebovať aj aplikáciu Discord na vašom smartfóne.

Ďalšou zmenou je možnosť požiadania a prijatia zdieľania obrazovky priamo z profilu vášho priateľa na PlayStation Network.

Do Party Chatu pribudla možnosť pripojenia sa do hry.

Pri hrách sa zas dočkáte obrazovky, ktorá vám ukáže, ktorí priatelia hrajú túto konkrétnu hru a koľkí ju vlastnia.

V PlayStation UI teraz budete môcť manuálne poslať zábery z hrania do PlayStation aplikácie na smartfónoch.

PlayStation 5 bude konečne podporovať VRR pri rozlíšení 1440p a Sony taktiež rozšírilo podporu VRR na viacero displejov.

Herná knižnica sa dočkala nových filtrov, ktoré vám ukážu hry podľa jednotlivých platforiem a to vrátane PS VR2 hier.

Sony taktiež uľahčilo migráciu uložených hier z PlayStation 4 verzií, no na ich upload na cloud stále potrebujete PlayStation Plus predplatné.

Pridaná bola možnosť transferovať dáta z jednej PlayStation 5 konzoly do druhej a to buď prostredníctvom Wi-Fi alebo cez LAN kábel.

DualSense ovládača sa bude dať aktualizovať bezdrôtovo.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk