Square Enix mení svojho prezidenta po komplikovanom období

Square Enix mení svojho prezidenta po komplikovanom období

 

Návrat k úspechom?

Spoločnosť Square Enix oznámila, že jej súčasný prezident Josuke Macuda skončí vo svojej pozícii a to v momente, keď správna rada odsúhlasí jeho odchod na výročnom zhromaždení, ktoré sa uskutoční v júni. Nahradiť by ho mal Takaši Kyriju, ktorý bol doteraz CSO (Chief Strategy Officer) Square Enix.

Macuda sa stal prezidentom Square Enix v roku 2013, no pod jeho vedením zažil Square Enix krušné časy. Vydavateľstvo rozpredalo svoje západné portfólio štúdií a herných značiek. Najprv sa zbavili štúdia IO Interactive a série Hitman a v minulom roku predali štúdiá Eidos Montreal, Square Enix Montreal a Crystal Dynamics spoločnosti Embracer Group za 300 miliónov dolárov.

Macuda taktiež viedol Square Enix k dôrazu na nové technológie ako blockchain a web 3.0 za čo si vyslúžil kritiku zo strany hráčov a hráčskej verejnosti. Či sa však toto smerovanie Square Enix po jeho odchode zmení zatiaľ netušíme.

„V podmienkach rýchlych zmien podnikateľského prostredia v zábavnom priemysle je cieľom navrhovanej zmeny pretvoriť manažérsky tím s cieľom prijať neustále sa vyvíjajúce technologické inovácie a maximálne využiť kreativitu skupiny spoločnosti, aby mohla svojim zákazníkom na celom svete poskytovať ešte väčšiu zábavu,“ napísalo Square Enix vo vyhlásení.

Square Enix tento týždeň oznámilo, že štúdio Luminous Productions, ktoré v januári vydalo hru Forspoken sa stane plnohodnotnou súčasťou štúdií vydavateľstva.

Zdroj: Square Enix

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk