Sony prezradilo, že na akvizície a investície im zostáva ešte 5 miliárd dolárov

Sony prezradilo, že na akvizície a investície im zostáva ešte 5 miliárd dolárov

 

Kto to bude?

Ešte v roku 2021 vyčlenila spoločnosť Sony 18 miliárd dolárov na strategické akvizície a investície a po necelých dvoch rokoch ostáva z tohto koláča už len 5 miliárd dolárov. Vedenie Sony to potvrdilo počas web konferencie pre Morgan Stanley.

Treba však podotknúť, že ide o sumu vyradenú pre celú korporáciu Sony a nie iba pre PlayStation divíziu. Sony už minutých 13 miliárd dolárov minulo na akvizíciu anime streamovacej služby Crunchyroll (1,175 miliardy dolárov), ale niečo sa ušlo aj hernej divízii. Sony kúpilo napríklad štúdio Bungie za 3,6 miliardy dolárov a menšie štúdiá ako Haven, Housemarque atď. Sony taktiež investovalo významné sumy do spoločností Epic Games (Fortnite) a Kadokawa (vlastník štúdia From Software).

Každopádne je to však odpoveďou na nedávne špekulácie, že Sony sa chystá kúpiť vydavateľstvo Take-Two. To má totiž trhovú hodnotu blížiacu sa k 20 miliardám dolárov.

Uvidíme teda, ako Sony tieto peniaze využije a či sa nájde nejaká miliarda na rozšírenie rodiny PlayStation Studios.

To všetko v čase, kedy sa spoločnosť Microsoft naďalej snaží uzatvoriť akvizíciu Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk