Šéf Naughty Dog potvrdil, že viac o multiplayerovej The Last of Us hre sa dozvieme v tomto roku

Šéf Naughty Dog potvrdil, že viac o multiplayerovej The Last of Us hre sa dozvieme v tomto roku

 

Dočkáme sa aj dátumu vydania.

To, čo malo byť Factions multiplayerom pre The Last of Us: Part II sa rozrástlo do podoby veľkej multiplayerovej hry zasadenej do sveta The Last of Us. Dokonca tak veľkej, že podľa štúdia Naughty Dog ide o najväčší herný projekt v histórii štúdia. A šéf Naughty Dog Neil Druckmann v rozhovore pre Kinda Funny potvrdil, že viac o informácií o hre sa dozvieme ešte v priebehu roka 2023.

Druckmann sa však v rozhovore vyhol nálepke „Factions,“ čo naznačuje to, čo sa dalo už uhádnuť. Že nepôjde o štandardný multiplayer, ale od štúdia môžeme očakávať niečo oveľa väčšie: „Hra pre viacerých hráčov Last of Us je naším ďalším veľkým titulom. O nej sa dozviete oveľa viac neskôr v tomto roku a ja som z nej nadšený.“

„Je to pre mňa osobne zaujímavá skúsenosť, pretože je to prvá hra Last of Us, v ktorej nie som hlavným scenáristom, nie som režisérom, takže sa na ňu pozerám viac zboku a hrám skôr úlohu producenta a mentora, a to je pre mňa naozaj vzrušujúce a to, čo tím pripravil, je super.“

Otázne je, či sa okrem oficiálneho odhalenia hry dočkáme v roku 2023 aj jej vydania.

Čo sa platforiem týka, tak jedinou 100% istou platformou pre hru je PlayStation 5. Sony však v minulom roku potvrdilo, že všetky live service hry (kam bude pravdepodobne táto hra spadať) prídu v deň vydania na PC, čo naznačuje vydanie aj na tejto platforme. Navyše, minulý týždeň sa na stránkach štúdia Naughty Dog objavil inzerát na pozíciu „Associate Multiplayer Quality Assurance Tester,“ ktorý od kandidátov požaduje skúsenosti s PlayStation 4 a PlayStation 5 konzolami, čo zas napovedá, že v tomto prípade by mohlo ísť o cross-gen titul.

Na oficiálne potvrdenie informácií si však budeme musieť počkať. Špekuluje sa, že Sony usporiada svoj veľký PlayStation Showcase v najbližších mesiacoch (najneskôr do júna) a predpokladáme, že hru tam uvidíme.

Zdroj: Youtube/PushSquare/GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk