Bloober: Silent Hill 2 je takmer dokončený, no dátum vydania neurčujeme

Bloober: Silent Hill 2 je takmer dokončený, no dátum vydania neurčujeme

 

Všetko závisí od Konami.

Je veľmi pravdepodobné, že remaku kultovej hry Silent Hill 2 od poľského štúdia Bloober Team sa dočkáme ešte v roku 2023. Šéf štúdia Piotr Babieno totiž v rozhovore pre poľský PAP Business prezradil, že hra je prakticky hotová, no dodal, že finálny dátum vydania je plne v rukách vydavateľstva Konami: „Silent Hill 2 je technicky pripravený. Neznamená to, že hra je hotová, ale sme blízko.

„Otázka časového plánu vydania však leží na našich partneroch, to, ako bude vyzerať propagácia a kedy titul debutuje, nie je priamo v našich rukách.“

Nakoľko Sony získalo časovú exkluzivitu na hru, tak pravdepodobne správnym predpokladom bude, že ohlásenia oficiálneho dátumu vydania hry sa dočkáme počas PlayStation Showcase. Ten sa podľa informácií Jeffa Grubba z webu Giantbomb uskutoční najneskôr do konca mája.

Remake Silent Hill 2 je postavený na Unreal Engine 5 a oproti pôvodnej hre presunie kameru nad plece hlavnej postavy. Štúdio taktiež prepracovalo súbojový systém a mnoho ďalších aspektov hry. Okrem PlayStation 5 sa hra objaví v deň vydania aj na PC.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk