Bungie oživilo Marathon, no nová hra okrem názvu starú sériu nepripomína takmer ničím

Bungie oživilo Marathon, no nová hra okrem názvu starú sériu nepripomína takmer ničím

 

Naháňanie trendov.

Špekulácie sa potvrdili a Bungie odhalilo na PlayStation Showcase znovuzrodenie značky Marathon. Zabudnite však na príbehovú FPS hru – nový Marathon je extrakčnou PvP strieľačkou bez príbehovej kampane.

„V hre Marathon sa hráči stretnú v úlohe kybernetických žoldnierov známych ako Runners, ktorí skúmajú stratenú kolóniu na planéte Tau Ceti IV a hľadajú bohatstvo, slávu a neslávu. Hra Marathon je momentálne vo vývoji pre PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC s plnou cross-play a cross-save,“ napísalo Bungie v blogu.

Šéf vývoja Christopher Barrett potvrdil, že nejde o pokračovanie, ale hra sa odohráva v rovnakom svete ako pôvodná séria, ktorá začala v roku 1994. Dôvodom pre zmenu žánru je snaha Bungie priniesť niečo nové: „Naším cieľom je vytvoriť niečo neuveriteľné pre hráčov, ktorí sú vo svete Marathonu úplne noví, aj pre tých, ktorí už roky čakajú na ďalšie príbehy z maratónskeho univerza. Na to, aby ste pochopili alebo hrali túto hru, nemusíte o Marathone nič vedieť, ale ak áno, vytvárame zážitok s odkazmi a hlbokými zárezmi, ktoré spoznáte.“

„Hráči budú sami alebo v trojčlenných posádkach pátrať po tajomných mimozemských artefaktoch, ako aj po cennej koristi a nových zbraniach a vybavení, ktoré si môžu pridať do svojej zbierky, povedal Barrett, ktorý tiež prezrádil, že svet bude "plný trvalých, vyvíjajúcich sa zón, v ktorých si hráči pri každom prechode vytvoria vlastnú cestu.“

Hra bude na rozdiel od Destiny podporovať dedikované servery a taktiež aj prepracovanú anti-cheat ochranu.

Čo sa týka dátumu vydania, tak tam zatiaľ veľa informácií nemáme. Bungie potvrdilo, že ich čaká ešte veľa práce a viac informácií o hre zverejnia bližšie pred vydaním. Zdá sa však, že vydanie v tomto roku asi očakávať nemáme.

Mimochodom. Ak si chcete zahrať pôvodné Marathon hry, tak tie sú k dispozícii zdarma na tomto odkaze.

Zdroj: Bungie

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk