Square Enix údajne začína panikáriť kvôli slabým predobjednávkam FFXVI

Square Enix údajne začína panikáriť kvôli slabým predobjednávkam FFXVI

 

Neúspech, ktorý si Square nemôže dovoliť.

Square Enix patrí medzi vydavateľom, ktorým sa v poslednom období veľmi nedarí. Neúspechy hier ako Marvel’s Avengers či Guardians of the Galaxy spôsobili predaj západných štúdií Crystal Dynamics a Eidos Montreal za veľmi nízku sumu a do toho prišiel Forspoken...o ktorom radšej Square ani nehovorí.

Final Fantasy bol však v tomto jedna veľká konštanta. Remake sedmičky bol veľkým komerčným úspechom a MMORPG Final Fantasy XIV prináša solídne peniaze do kasičky vydavateľstva. Ďalšou kapitolou je tak Final Fantasy XVI...

...ktorý však zatiaľ komerčne nevyzerá podľa očakávaní. Prezradil to bývalý redaktor Game Informer Imran Khan. Podľa jeho zdrojov sa totiž nálada v Square Enix blíži k hranici paniky a to kvôli slabým predobjednávkam hry. Tie sú totiž oveľa nižšie ako pri Final Fantasy XV a to aj keď berieme do úvahy fakt, že XVI príde na menej platforiem.

„Spomínam to preto, lebo som nedávno počul, že spoločnosť Square Enix mierne panikári kvôli číslam predobjednávok Final Fantasy XVI, ktoré zaostávajú za FFXV aj vzhľadom na menší počet platforiem, na ktorých sa hra vydáva. Pripúšťam, že ide o čísla predobjednávok a tie sú zvyčajne užitočné len na posúdenie zaručeného predaja v prvý deň (oproti potenciálnemu predaju v prvý deň), takže skutočné číslo môže každého vyviesť z miery.“

Je to prekvapujúce, pretože preview z hry hovoria o veľkých predpokladoch na skvelú hru a jednu z najlepších Final Fantasy hier. Square teda bude musieť dúfať, že dobré hodnotenia presvedčia hráčov, ktorí momentálne váhajú.

Hra príde 22. júna na PlayStation 5 a neskôr aj na PC.

Zdroj: Patreon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk