Armored Core VI nebude hrou v otvorenom svete, lebo From Software chcú hru odlíšiť od Elden Ring

Armored Core VI nebude hrou v otvorenom svete, lebo From Software chcú hru odlíšiť od Elden Ring

 

Čaká nás poriadna akcia.

Po megaúspešnom Elden Ringu sa From Software chystá na vydanie ďalšej hry – Armored Core VI: Fires of Rubicon. Kto však očakával, že štúdio po úspechu minuloročnej hry pretransformuje Armored Core sériu do podobného žánru, tak ten zostane trochu sklamaný.

Vývojári totiž potvrdili, že Armored Core si zachová svoju vlastnú identitu a to vrátane hrateľnosti založenej na skriptovaných misiách a nie na otvorenom svete. Potvrdil to režisér hry Masaru Jamamura: „V procese vývoja pokračovania sa objavil aj názor, že ho treba vytvoriť v inom hernom štýle. Na základe diskusií sa však dospelo k záveru, že by nemal byť vytvorený titul zameraný na pohyb a prieskum, ako napríklad séria Elden Ring alebo Soul. V sérii Armored Core sa v závislosti od zostavy mení výkonnosť pohybu postavy a ovplyvňuje hru. V tom je totiž čaro tejto série."

V Armored Core VI si tak budeme vyberať konkrétne misie a gro hrateľnosti bude spočívať primárne v úprave mechov a kraftovaniu nových dielov, ktoré budú mať veľký vplyv na výkon na bojisku. Každá misia je následne pilne nadizajnovaná vývojármi s vierou v ich dostatočnú kvalitu.

Hra príde 25. augusta na PC, Xbox a PlayStation a je dosť možné, že ju uvidíme počas štvrtkového Summer Game Festu.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk