Skull & Bones stratil ďalšieho šéfa vývoja, čelí štrajku a stále nemá dátum vydania

Skull & Bones stratil ďalšieho šéfa vývoja, čelí štrajku a stále nemá dátum vydania

 

Katastrofa Ubisoftu pokračuje.

Viete o tom, že Skull & Bones, pirátska hra od Ubisoftu, mal pôvodne prísť na trh v roku 2018? Ani 5 rokov po pôvodnom cieli dokončenia vývoja však hra nebola vydaná a v tomto roku ani vydaná nebude. A otázny je aj ten budúci.

Web Kotaku totiž zistil, že Elisabeth Pellen, ktorá bola treťou kreatívnou šéfkou vývoja hry odišla v lete zo štúdia Ubisoft Singapur. Práve ona bola zodpovedná za interný reštart vývoja hry, ktorý nastal v roku 2018. Navyše, podľa zdrojov Kotaku hra zatiaľ stále nemá interne stanovený dátum vydania a to napriek tomu, že minulý mesiac sa uskutočnila uzavretá beta. Podľa manažmentu Ubisoftu by sme sa hry mali dočkať do konca tohto finančného roka, ktorý sa končí 31. marca 2024.

Prekliatosť tohto projektu však podtrhujú aj ďalšie udalosti. Podľa Kotaku totiž štúdio Ubisoft Singapur v súčasnosti čelí hrozbe organizovaného štrajku vývojárov po tom, čo sa objavili obvinenia z obťažovania na pracovisku a neférového prístupu k zamestnancom. Dá sa očakávať, že zamestnanci budú žiadať o vstup do odborovej organizácie a prípadné rokovania s Ubisoftom o rozoznaní tejto organizácie môžu ešte viac skomplikovať už aj tak komplikovaný vývoj hry.

„Pred piatimi rokmi prišla Elisabeth Pellenová do Ubisoftu v Singapure s úlohou reštartovať kreatívne smerovanie hry Skull and Bones," povedal hovorca Ubisoftu pre Kotaku. "Podarilo sa jej to a tím Skull and Bones teraz napĺňa jej víziu a prináša našim hráčom jedinečný zážitok z námornej akčnej RPG."

„Pozitívna spätná väzba získaná počas nedávnej uzavretej bety podčiarkuje neoceniteľnú prácu, ktorú Elisabeth a celý tím odviedli," dodal. "Teraz sa až do uvedenia hry na trh sústredíme na to, aby sme hráčom ponúkli čo najlepší zážitok tým, že zohľadníme ich spätnú väzbu a hru budeme ďalej zdokonaľovať.“

Skull & Bones má prísť na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk