„Japonský“ Assassin’s Creed stále cieli vydanie na rok 2024 a inšpiráciu našiel v Splinter Cell

„Japonský“ Assassin’s Creed stále cieli vydanie na rok 2024 a inšpiráciu našiel v Splinter Cell

 

Čo vieme o očakávanej hre?

Aj keď Ubisoft ešte nestihol vydať ani Assassin’s Creed Mirage, tak informácie o ďalšej hre, ktorú poznáme ako Assassin’s Creed Codename Red, k nám už prúdia. A tie znejú celkom atraktívne. Postaral sa o ne už tradične web Insider-Gaming, ktorý priniesol niekoľko zaujímavých odhalení.

Hru vyvíja štúdio Ubisoft Quebec a je zasadená do obdobia feudálneho Japonska. Podľa webu cieli Ubisoft vydanie hry na druhú polovicu 2024, no tento predčasný „dátum“ je potrebné brať s rezervou hlavne s ohľadom na známu históriu Ubisoftu ohľadom odkladania hier.

Codename Red ponúkne dvojicu hrateľných postáv – mužského Samuraja a ženskú Šinobi. Mužský samuraj je africký utečenec, ktorý sa zaučil do tajov samuraja, a fanúšikovia domnievajú, že táto postava by mohla byť založená na Yasuke - prvom africkom samurajovi. Každá postava bude mať vlastný strom schopností a vlastné zbrane.

Nový Assassin’s Creed sa v herných mechanikách údajne inšpiroval sériou Splinter Cell. Dôraz tak bude kladený na stealth postup, skrývanie sa v tieňoch, hasenie faklí a taktiež aj manipuláciu s telami nepriateľov, aby hráč zabránil odhaleniu. Hra navyše bude obsahovať aj zničiteľné prostredie, ktoré umožní hráčom zničiť predmety, pri ktorých logika káže, že by mali byť na základe fyzikálnych vlastností zničiteľné.

Hra je cielená na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Zdroj: Insider-Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk