Ubisoft musel odložiť vydanie xDefiant – hra neprešla certifikáciou na konzolách

Ubisoft musel odložiť vydanie xDefiant – hra neprešla certifikáciou na konzolách

 

Nie je to vraj kvôli kvalitám hry.

Ubisoft mal naplánované vydanie free-to-play FPS hry xDefiant na leto, no to sa pomaly blíži ku koncu a zatiaľ sme sa nedočkali ničoho. Prečo? Teraz už vieme. Režisér hry Mark Rubin totiž prezradil, že hra neprešla certifikačným procesom na konzolách PlayStation a Xbox. Dátum vydania tak v súčasnosti závisí od toho, či Microsoft a Sony udelia hier certifikáciu v najbližších dvoch týždňoch. Ak áno, hra príde koncom septembra. Ak nie, tak sa jej dočkáme až v októbri.

Prečo však hra zlyhala v certifikačnom procese? Podľa Rubina totiž zlyhanie hry v tomto aspekte nie je indikátorom kvality hry, ale v tzv. compliance bugs. Tie sa týkajú toho, ako hra vykonáva interakciu so samotnými konzolami. Medzi príklady problémov môže byť neodomykanie trofejí pri splnení podmienok, nesprávna interakcia s friendlistom v hre atď.

Na fórach ResetEra prezradil jeden z herných vývojárov, že v tomto prípade nejde o žiaden problém, pretože väčšina hier zlyháva pri prvom pokuse o certifikáciu. Rozdiel je však v tom, že Ubisoft sa rozhodol byť transparentný ohľadom tejto situácie s hráčmi, zatiaľ čo herní vývojári väčšinou o problémoch s certifikáciou nehovoria otvorene.

Viem, že to bola dlhá cesta, kým sme sa dostali až sem, a chcem poďakovať každému človeku, ktorý sa k nám na tejto ceste pripojil," povedal Mark Rubin. „Naozaj sa už nevieme dočkať, až to spustíme naživo a podelíme sa so všetkými o našu vášeň a lásku k XDefiant.

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk