Nové detaily o Far Cry 7 odhaľujú poriadny odklon od koreňov série

Nové detaily o Far Cry 7 odhaľujú poriadny odklon od koreňov série

 

Svieži vietor.

To, že Ubisoft vyvíja novú Far Cry hru už prakticky vieme. A taktiež vieme, že po šestke nastal čas na reflexiu a na zmeny, nakoľko séria už začínala trpieť poriadnou stagnáciou. Pomaly sa k nám však začínajú dostávať informácie o novej hre a tie naznačujú, že v niektorých ohľadoch pôjde o poriadnu zmenu.

Ich zdrojom je už známy insider Tom Henderson, ktorý prezradil, že hra sa vyvíja pod názvom Project Blackbird a jej vydanie je naplánované na jeseň 2025. Prvou veľkou zmenou bude nový engine, nakoľko štúdio prešlo z Dunia enginu na Snowdrop, ktorý je známy vďaka sérii The Division.

Hra ponúkne nelineárny príbeh v ktorom bude hlavnou úlohou hráčovej postavy zachrániť členov rodiny. Tá bola unesená členmi skupiny konšpirátorov, ktorí si hovoria „Sons of Truth“ nakoľko išlo o zámožnú rodinu. Hlavnou zmenou je, že celá hra bude pod časovým limitom, počas ktorého musia hráči zachrániť všetkých členov rodiny. V hernom čase by malo ísť o 72 hodín, v reálnom čase by to malo byť 24 hodín, pričom počítanie času sa preruší, keď hráč vstúpi do úkrytu.

„Nelineárny príbeh hry Far Cry 7 znamená, že členov rodiny nie je potrebné zachraňovať postupne a niektorých členov rodiny je možné zabiť, čo má vplyv na príbeh. Hoci sú podrobnosti stále trochu nejasné, je zrejmé, že cieľom je zlikvidovať "Sons of Truth" a na to, aby ste hru dokončili na 100 %, budete musieť bezpečne zachrániť všetkých členov svojej rodiny,“ píše Henderson.

Hra bude taktiež obsahovať prepracovanú mechaniku vypočúvania nepriateľov, čo vám odhalí potrebné informácie na záchranu členov rodiny.

„Far Cry 7“ by mal prísť na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Zdroj: Insider-Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk