Remake Star Wars: Knights of the Old Republic je údajne mŕtvy

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic je údajne mŕtvy

 

Od spoľahlivého zdroja.

V septembri 2021 sme sa s veľkou pompu dočkali ohlásenia remaku z jednej najlepších RPG hier videohernej histórie Star Wars: Knights of the Old Republic. Hru vyvíjalo štúdio Aspyr a Sony si dokonca zaistilo časovú exkluzivitu na vydanie, čo bol celkom paradox, nakoľko pôvodná hra bola zas exkluzivitou na pôvodnú Xbox konzolu.

Cesty herného vývoja sú však nevyspytateľné a štúdio Aspyr sa o tom presvedčilo na vlastnej koži. Po tom, čo vytvorili tzv. vertical cut im bol totiž projekt odobraný a údajne pristál v štúdiu Saber Interactive. Zdá sa však, že ani tam sa dlho neohrial.

Známy herný insider a herný redaktor Jeff Grubb totiž prezradil, že tento projekt je v súčasnosti mŕtvy: „Chcem to len objasniť, na tejto hre sa momentálne nepracuje," povedal Grubb. „Na tejto hre sa v žiadnom prípade nepracuje, v žiadnom štúdiu.“ Grubb následne dodal, že Sony pretrhlo všetky spojenia s týmto projektom, takže aj keby sa Embracer rozhodol jedného dňa obnoviť jeho vývoj, tak by mohlo ísť o multiplatformovú hru.

Či sa o to pokúsi Embracer, vzhľadom na jeho finančné problémy je viac ako otázne. Šéf spoločnosti Lars Wingerfors odmietol v poslednom rozhovore s investormi komentovať stav projektu, čím iba povzbudil špekulácie. Navyše Sony stiahlo zo svojich sociálnych sietí a Youtube kanálu trailer, ktorý tento remake ohlasoval.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk