• Ubisoft nás pripravuje na nádielku hier: Čo uvidíme, v čo dúfame a čoho sa určite nedočkáme

  • Zmätok pri Xbox konzolách asi nebude: Zásoby Xbox One konzol totiž pomaly ale isto dochádzajú

  • Po vzhliadnutí tohto videa budete chcieť, aby bol nový Spider-Man v 60FPS

  • Ďalšia náhoda? Nový video leak z Assassin's Creed: Valhalla vo vysokej kvalite a 60fps

  • PS4 hráči pozor! Far Cry 3 Classic Edition môžete získať len za 3€!

  • Klasika v podaní Microsoftu: Ich Smart Delivery je zbytočnosť a sladké marketingové reči

VIDEO: Aké zlepšenia ponúka Boost Mode na PS4 Pro?

VIDEO: Aké zlepšenia ponúka Boost Mode na PS4 Pro?

Novo pridaný Boost Mode by mal pomôcť hrám s nestabilným počtom snímkov za sekundu. Ako sa mu v tom darí?

Nedávno sme písali o tom, ako v aktualizácii systémového softvéru 4.50 pre Playstation 4, ktorá je momentálne v beta testovaní, pribudla majiteľom možnosť zapnúť tzv. Boost Mode. Ten by mal poskytnúť dodatočný výkon vylepšenej konzoly Playstation 4 Pro aj hrám, ktoré nemajú špeciálny Pro mód. Kanál Digital Foundry nelenil a otestoval Boost Mode na niekoľkých hrách, ktoré mali na pôvodnej PS4 problémy.

V prvom videu môžeme vidieť porovnanie hier ako Knack, Killzone: Shadow Fall, Assassin's Creed Unity, Project Cars, Battlefield 4, Mirror's Edge, Tomb Raider a Bioshock. Vo všetkých hrách bol počet snímkov na konzistentne vyššej úrovni a zlepšila sa aj rýchlosť načítavania textúr. Za zmienku stojí najmä Project Cars, kde sa framerate zvýšil miestami až o štvrtinu.

V druhom videu porovnali výkon deviatich ďalších hier - Bloodborne, Dark Souls 2 a 3, Lords of the Fallen, Evil Within, Until Dawn, Oddworld: New 'n' Tasty, Witcher 3 a Batman: Arkham Knight. Rovnako ako v predchádzajúcich testoch, aj tu bolo vidieť značné zlepšenia. Z tých si asi najviac polepšilo Dark Souls 2, kde Boost Mode nemal problém ani v miestach, kde boli predtým badateľné výrazné prepady fps.

Posledné video je venované hre Just Cause 3, ktorá je známa slabým výkonom jej konzolových portov. Nedá sa povedať, že by Boost Mode tento problém vyriešil, aj tak je však vidieť výrazné zlepšenie v plynulosti hry a v "zotavovaní sa" po výkonnostných výkyvoch.

Na videách je jasne vidieť, že Boost Mode nie je iba marketingový výmysel, ale naozaj ponúka badateľné zlepšenie výkonu. Playstation 4 Pro tak po novom neponúka iba vylepšenie grafického spracovania malého okruhu hier, ale plynulejší zážitok pri hraní všetkých herných titulov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk