God of War III: Remastered - Recenzia

God of War III: Remastered - Recenzia

Viem, že je leto a moc si toho teraz nenavyberáme, no v poslednej dobe mám pocit, že herné štúdia neponúkajú nič iné len remaster edície starých, hoci dobrých hier. Áno, množstvo ľudí, ktorí nemali možnosť hrať klasiky ako God of War 3 sa určite potešia, no za tú cenu? Radšej ani nebudem rozpisovať úvahy nad spätnou kompatibilitou, pretože sme si na jej absenciu už bohužiaľ zvykli.

Každopádne, God of War: Remastered je (očividne) remasterovanou edíciou jednej z najuznávanejších exkluzivít na PS3. Myslím, že som nehral krajšiu hru na tejto konzole a spomínam si, ako mi padala sánka pri prvých minútach hrania. Áno, päť rokov dozadu na konzolách minulej generácie bol God of War 3 naozaj unikátnym zážitkom, či už z hľadiska grafiky, hrateľnosti a sčasti aj príbehu. Veď kto by nechcel okúsiť hnev boha vojny a vyvraždiť celý Olymp veľmi nevkusnými zakončovákmi? Dnes, po remasterovaných tituloch ako Tomb Raider či The Last of Us, som ale dosť v šoku. Myslím, že značka GoW si zaslúžila o dosť viac. Edícia sa tvári, že ju rozbehne PS4 na 1080p, 60FPS, čo je väčšinou pravda, no to je asi tak všetko, čo sa dá o nej povedať. Teda ak nepočítame pár DLC-čiek. Pri tom očakávate, že nastane zásadný grafický rozdiel, krajšie textúry, nové efekty a aspoň o niekoľko hodín predĺžená herná doba (keď už nič iné z vyššie uvedeného). Na môj údiv hra vyzerá takmer identicky ako na PS3. Nedá sa nespomenúť, že PS3 verzia bola „upscalenutá“ na 1080p a bežala na približne 40-50 FPS.


Pokiaľ ste sa pri týchto číslach a písmenách stratili, znamená to, že zmeny moc nepostrehnete, ak vôbec. Aj mne trvalo približne 15 minút, kým som všimol prvú zmenu. S textúrami sa tvorcovia tiež moc nevyhrali a prostredie vyzerá často-krát o triedu horšie, ako Kratos. Bije to do očí. Darmo sa ale budem rozčuľovať nad pasívnym prístupom vývojárov. Musím uznať, že God of War 3 je skrátka klenotom v histórii Playstation hier. Je to azda jediná hra, kde Quick-Time-Eventy (QTE) dávajú zmysel a zabavia. Súbojový systém je jedným z najlepších v histórii tohto žánru, platforming, puzzles a „Metrodvania“ elementy zase umožňujú, že budete robiť stále niečo nové.


Takže finálne zhodnotenie. Remastered edícia God of War 3 stojí za hovno, no samotná hra túto obrovskú priepasť našťastie vypĺňa. Pokiaľ ste si titul nemohli zahrať v minulosti, konečne prišiel rad aj na vás. Treba len brať v úvahu premrštenú cenu za minimálne zmeny. Ak ste to vydržali päť rokov, odporúčam počkať ešte pár mesiacov, kedy bude titul dostupný za menší peniaz.

Informácie o hre

God of War III (Remastered)

God of War III (Remastered) 2015

Kratos, bojovník ktorý sa preslávil svojou krutosťou, bol zradený. Prišiel o ženu a dieťa a tak hľadá pomstu. Najprv hľadá spásu v samovražde, ale ani to mu nepomôže a vracia sa tak na matku Zem. Preto sa rozhodne svoju pomstu uskutočniť a mieri proti samotným vládcom ľudskej rasy, samotným bohom.

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: Hack n slash akcia
  • Výrobca: Western Civilization Software
  • Distribútor v GB: SCEE
  • Distribútor v SR: Sony
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer Kúpiť na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

God of War 3 je perfektnou akčnou rezačkou, kde už od prvej sekundy zažijete neskutočne akčný a dobrodružný zážitok. Hra vás nikdy nenechá robiť to isté príliš dlho a príbeh vám rozprúdi krv v žilách a túžbu po pomste. Kto nehral, nepochopí.

Klady

  • Originál bol perfektný
  • Hrateľnosť

Zápory

  • Odfláknutý remaster
  • Málo zmien a zlepšení
Korekcia: Simona Beňová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk