• RECENZIA: ROG Zephyrus M16 - Nové eso v rukáve

  • RECENZIA: Genesis Vanad 500 - Multifunkčná vecička

  • RECENZIA: Gigabyte M32Q - Prvý herný monitor so zabudovaným KVM prepínačom

  • RECENZIA: WD Black SN850 1TB PCIe Gen 4 NVMe m.2 SSD - Temnota novej generácie

  • RECENZIA: F1 2021 - Štart z pole position do novej generácie

  • RECENZIA: TicWatch Pro 4G - Pol druhej

RECENZIA: ROG Zephyrus M16 - Nové eso v rukáve

RECENZIA: ROG Zephyrus M16 - Nové eso v rukáve

Republika pre hráčov rozširuje svoje portfólio produktov, čo pre vás a pre mňa znamená len jedno. Po menšej odmlke nastal opäť čas predniesť si do pléna ďalšiu – pre niekoho možno tak trocha recyklovanú – formu hernej mašinky, v ktorej výrobca účelovo vymenil črevá, len aby sa votrel do srdiečka každého, kto túži po hardvérovej obnove. Nemusíme sa tu predsa hrať na nejakých nevedomých, keďže mesiac čo mesiac vám ja sám servírujem jeden notebook za druhým a mesiac čo mesiac sa ich odlišnosť často krúti len okolo procesorov a grafických kariet. V prípade modelu Zephyrus, ktorý, samozrejme, spadá pod celosvetovo populárnu vlajku ROG, sa však môžeme pokojne rozprávať aj o pár dizajnérskych novotách, nehovoriac o už spomínanej výmene CPU a GPU. Dosť však bolo miešania omáčky, nechcem, aby mi prihorela, a poďme sa spoločne porozprávať o mojich vlastných a čerstvých skúsenostiach s modelom M16, ktorý si už čoskoro budete môcť zadovážiť aj vy.

RECENZIA: Genesis Vanad 500 - Multifunkčná vecička

RECENZIA: Genesis Vanad 500 - Multifunkčná vecička

Hardvérový špecialista, ktorý od vás nechce horibilné sumy peňazí, čiže poľská spoločnosť Genesis, pokračuje v produkcii zaujímavých periférií, ktoré vo vašom hernom kútiku nájdu dozaista široké uplatnenie. Žiarivým príkladom je aj evolúcia radu Vanad, teda akéhosi stojanu na headset kombinovaného s ramenom pre kábel od myši (ak samozrejme používate káblovú myš) a USB rozbočovačom. Tento dizajnovo zaujímavý a dozaista aj praktický kúsok sa nám nedávno dostal do redakcie, a keďže mňa samotného svojím širokým záberom dokázal osloviť, čo si budeme hovoriť, už som to po tom zástupe myší a klávesníc, ktoré sa na seba podobajú, ako keď kopnete do kopírovacieho stroja, potreboval, rozhodol som sa mu preto venovať patričnú pozornosť.

RECENZIA: Gigabyte M32Q - Prvý herný monitor so zabudovaným KVM prepínačom

RECENZIA: Gigabyte M32Q - Prvý herný monitor so zabudovaným KVM prepínačom

Monitory sú vstupná brána do virtuálneho sveta od hier cez konzumovanie a tvorbu obsahu až po písanie domácich úloh či vypĺňanie tabuliek, bez dobrého monitoru by sa ľudia jednoducho nezaobišli. Spoločnosť Gigabyte nezaháľa a svoje portfólio cenovo dostupnejších, no stále nadmieru zaujímavých produktov rozšírili o nový herný monitor, ktorý ponúka všetky tradičné náležitosti, ale aj bonusovú funkcionalitu, ktorú určite ocenia náročnejší hráči a používatelia, vlastniaci viacero zariadení. Nový kúsok sa môže pochváliť menom Gigabyte M32Q a podľa slov samotnej spoločnosti ide o prvý herný monitor so zabudovaným KVM prepínačom.

RECENZIA: WD Black SN850 1TB PCIe Gen 4 NVMe m.2 SSD - Temnota novej generácie

RECENZIA: WD Black SN850 1TB PCIe Gen 4 NVMe m.2 SSD - Temnota novej generácie

Disky od spoločnosti WD si nájdu svoje miesto v každom druhu počítača, od otrasu odolných kúskov určených pre NAS zariadenia cez veľkokapacitné modely, na ktoré sa zmestia všetky hry, filmy, fotky či cenovo dostupné, no obstojne rýchle SSDčka do notebookov a desktopov, až po ultrarýchle kúsky s podporou najnovšej PCIe Gen4 technológie. Už bolo načase, aby pár rokov starý model Black SN750 dostal nástupcu, keďže napriek obstojným rýchlostiam podporoval SN750 len Gen 3 štandard, na ktorom boli rýchlosti limitované samotným portom na hodnote ~3500 mb/s. Teraz je tu však už rad diskov s podporou Gen 4 štandardu (ktorý s cca ročným oneskorením na desktopoch konečne ponúka aj Intel) a WD medzi nimi, samozrejme, nemôže so svojím SN850 chýbať.

RECENZIA: TicWatch Pro 4G - Pol druhej

RECENZIA: TicWatch Pro 4G - Pol druhej

Každé jedno mesto a každá jedna dedina, nech už sa rozprávame o Slovensku alebo akejkoľvek inej krajine na svete, má dozaista minimálne jednu legendu spojenú s tamojším folklórom – samozrejme, často ich je oveľa viac a sú previazané na rôzne časové obdobia daného kraja, avšak pre potreby tohto článku nám postačí jeden vhodný a ideálny príklad. Po tom, ako mi distribútor po nejakom čase opäť doručil ďalšiu verziu hodiniek TicWatch na test, v hlave sa mi vynorila jedna síce krátka, ale aj napriek tomu všetkému intenzívna spomienka práve na takú legendu spojenú s mojím rodným mestom Malacky. Pochopiteľne, teraz by som vám mohol začať rozprávať obsiahly príbeh plný fráz a šťavnatých obratov, len aby som si už takto v úvode získal vašu pozornosť, ale, paradoxne, to vôbec nebude nutné. U nás totiž žil človek, ktorý mal priam čarovné náramkové hodinky. Kdekoľvek a predovšetkým kedykoľvek ste ho stretli a položili mu obligátnu otázku v zmysle „Prosím vás, pane, koľko je hodín?“, on sa dôležito zadíval na lesklý ciferník a suverénne odpovedal „Pol druhej.“ Pol druhej bola jeho ultimátna reakcia na akúkoľvek dennú či prípadne nočnú dobu, ktorá počas rokov existencie daného obyvateľa okresného mesta na Záhorí natoľko zľudovela, že sotva ste sa dokázali ubrániť chuti nespýtať sa pána na aktuálny čas, kedykoľvek ste ho čo i len zahliadli, ako sa prechádza po tamojších uliciach. Ťažko povedať, či z jeho strany išlo o permanentnú nechuť hovoriť okoloidúcim pravdu, alebo mu zaseknuté hodinky skutočne hlásili daný čas len na základe nejakej krutej životnej udalosti, v každom prípade legenda pretrvala dodnes a ja sa pri spomienke na ňu len márne snažím ubrániť úsmevu. Náramkové hodinky si za dobu svojej existencie sami o sebe prešli významnou evolúciou od slnečných verzií cez mechanické až po digitálne. V každej forme nám pomáhali a stále pomáhajú zorientovať sa v tom každodennom zhone za šťastnejším životom. Uvedená značka TicWatch z dielne spoločnosti Mobvoi je už dlhé roky pevnou súčasťou produkcie smart watch zariadení predávaných po celom svete a aj keď by práve s nimi na ruke onen pán z Malaciek mohol podľahnúť pocitu prezradiť svojmu okoliu ten správny čas, verím, že pri pohľade na aktuálny model by z jeho úst zase raz nevyšlo nič iné než len to magické pol druhej.

RECENZIA: MSI Oculux NXG253R - Ultimátna zbraň pre milovníkov e-športov

RECENZIA: MSI Oculux NXG253R - Ultimátna zbraň pre milovníkov e-športov

Debatu, či si e-športy zaslúžia uznanie a či sú hráči na špičke celosvetových rebríčkov naozaj atléti, asi netreba otvárať. Nespočetné hodiny strávené vylepšovaním svojho „skillu”, zápal pre hru a masy fanúšikov hovoria za seba. Je preto logické, že hráči neustále hľadajú akúkoľvek výhodu, ktorá ich posunie na ďalšiu priečku v boji s konkurenciou. Na mysli nemám doping liekmi (hoci ani táto temná stránka sa e-športom nevyhla), no doping hardvérový. Ten je plne legálny, hoci si kvôli nemu treba v niektorých prípadoch siahnuť naozaj hlboko do vrecka. Nový monitor od spoločnosti MSI sľubuje poskytnutie spomínaných výhod, no to najlepšie, čo je momentálne dostupné, nie je nikdy lacné. Ako sa darilo monitoru s menom Oculux NXG253R, si môžete prečítať na riadkoch nižšie.

RECENZIA: SONY SRS-XB13 - Kompaktný a sympatický

RECENZIA: SONY SRS-XB13 - Kompaktný a sympatický

Na scéne s prenosnými reproduktormi sa dnes dá nájsť obrovský pretlak produktov, z ktorých často vytŕča viac potenciálna sila PR oddelenia strojcov než kvalita samotná. Čo sa týka spoločnosti SONY, ktorú vám asi nemusím nijako predstavovať, výroba reproduktorov spadá do silnej tradície. V ich podaní by ste mohli na scéne nájsť prenosné Bluetooth zariadenia na šírenie zvuku a komunikáciu v nekonečných veľkostných a výkonnostných verziách, o čom vás určite presvedčili aj naše staršie testy. Dnes sa však nebudeme sústrediť na nič cenovo prehnané a proporčne objemné, reč bude o kompaktnom a už na prvý pohľad sympatickom mini reproduktore s označením XB13.

RECENZIA: ViewSonic PX701-4K - Hoď si to o stenu

RECENZIA: ViewSonic PX701-4K - Hoď si to o stenu

Téma projektorov, ktoré sú určené na hranie hier, v posledných rokoch začína oveľa viac rezonovať aj medzi menej zasvätenými konzumentmi, čo, samozrejme, spôsobuje trend klesajúcich cien na základe nových technológií, ale rovnako tak snaha o čo najzaujímavejší zážitok zo samotného hrania sa. Oprieť, alebo presnejšie hodiť si to o stenu, ako to familiárne nazývam, môžete dnes už za asistencie mnohých väčších, ale aj menších výrobcov, kam dozaista spadá aj americká/taiwanská spoločnosť ViewSonic. Títo skúsení odborníci v oblasti zobrazovacej techniky svoje bohaté portfólio produktov nedávno rozšírili o cenovo viac než prijateľný a dokonca herný 4K projektor, čo sme v našej redakcii nemohli opomenúť. V nasledujúcom texte sa tak spoločne pozrieme na krásny biely kus plastu s mrkajúcim okom, ktorý vám ako mávnutím čarovného prútika dokáže sprostredkovať úžasné vizuálne zážitky, a to hneď v rôznych podobách.

RECENZIA: MSI Modern MD241 - Stvorený na prácu

RECENZIA: MSI Modern MD241 - Stvorený na prácu

Spoločnosť Micro-Star International, ďalej len už pre vás asi známejšia skratka MSi, pokračuje v ceste inovácií vlastných produktov, a aj keď sa dnes spoločne nebudeme rozprávať o nejakej revolučnej novinke, ktorá dokáže prepísať zavedené trendy spotrebnej elektroniky, cez to všetko by som vás rád pozval na test zaujímavo vyzerajúceho a dobre fungujúceho pracovného monitoru s kódovým označením MD241.

RECENZIA: Balan Wonderworld – takto sa to nerobí do psej matere!

RECENZIA: Balan Wonderworld – takto sa to nerobí do psej matere!

Plošinovky milujem a vyrastal som na nich. Mám rád najmä tie dvojrozmerné, ale aj tie, ktoré sa snažili pridať aj ten tretí rozmer. Hoci pri transformácii do 3D to zo začiatku bol celkom „pôrod“, časom sa vyprofilovali do skvelých sérií, ako sú napríklad Crash Bandicoot, Spyro, či dokonca Super Mario 64. V dnešnej dobe so všetkými možnými nástrojmi snáď nie je problém vytvroriť dobrú platformovku. Alebo sa mýlim?

RECENZIA: Genesis Neon 200 RGB - Lacné slúchadlá pre menej náročných hráčov

RECENZIA: Genesis Neon 200 RGB - Lacné slúchadlá pre menej náročných hráčov

Spoločností, ktoré vytvárajú herné periférie nižšej cenovej kategórie, existuje na svete mnoho. Medzi jednu z väčších, teda aspoň v našich končinách poprednejších, patrí aj spoločnosť Genesis. Tí si za cieľovku zvolili primárne low-budget hráčov, no taktiež ponúkajú aj produkty, najmä periférie, strednej a vyššej triedy, v ktorej sa im taktiež celkom darí. V dnešnej recenzii zamierime k lacnejším produktom a na zúbok sa pozrieme podsvieteným herným slúchadlám Neon 200 RGB.

RECENZIA: Creative SXFI Air Gamer - Ten najlepší herný headset na trhu?

RECENZIA: Creative SXFI Air Gamer - Ten najlepší herný headset na trhu?

Herný headset Creative SXFI Gamer si od doby svojho predstavenia našiel veľa skalopevných fanúšikov, ktorí naň nedajú dopustiť. V 21. storočí sa snažíme minimalizovať používanie káblov, telefóny si nabíjame bezdrôtovo, platíme bezkontaktne, na internet sa pripájame cez WiFi, atď., a tomuto trendu sa nevyhli ani slúchadlá pre rôzne účely. V Creative sa nad tým zamysleli, Gamery obohatili o Bluetooth a vydali ich ako svoju vlajkovú loď.

RECENZIA: SteelSeries Prime - Nechajte si poradiť od profesionálov

RECENZIA: SteelSeries Prime - Nechajte si poradiť od profesionálov

Posledné roky je u veľkých spoločností, ktoré sa zaoberajú produkciou herného náradia, zvykom pozývať medzi svojich inžinierov ľudí priamo spojených s elektronickým športom. Nazývajte to účelovým PR alebo skutočnou snahou o inováciu, prípadne kombináciou oboch, v každom prípade výsledok často pomáha spotrebiteľom byť oveľa lepším hráčom v online sfére, než by zvládli s pomocou „bežného vybavenia“. Dánska spoločnosť SteelSeries sa po vzore svojich nemenovaných rivalov rozhodla priniesť do svojho radu Prime ďalšiu vrstvu akéhosi odborného náteru a tentokrát si na štúdiu prizvala viac než stovku ostrieľaných e-šport veteránov, aby spoločne pripravili niekoľko unikátnych myší a headset Arctis. Do redakcie nám nedávno dorazila drôtová myška so stručným prívlastkom Prime, ktorú sme podrobili testu a v nasledujúcom texte si o nej môžeme povedať viac.

RECENZIA: Lenovo Legion S7 - 15IMH5 - Štýlový a elegantný

RECENZIA: Lenovo Legion S7 - 15IMH5 - Štýlový a elegantný

Opakovanie je matkou múdrosti, a tak si teraz spoločne, počas testu ďalšej obmeny čriev v hernom notebooku od Lenova, zopakujeme nasledujúce skutočnosti. Súčasná situácia okolo dostupnosti PC komponentov pokračuje na vlne čistej mizérie, a ak by ste si chceli poskladať herné PC, potrebujete do takejto vízie investovať sumu, z akej by sa okotila aj vykastrovaná mačka. Aj preto sú veľké spoločnosti odhodlané tlačiť na produkciu notebookov s oveľa väčšou intenzitou, než tomu bolo ešte pred pár rokmi, keďže v tom pochopiteľne vidia adekvátny profit a z časti aj potrebu aspoň trocha pokryť požiadavky svojich zákazníkov. V prípade štýlového a rýdzo elegantného herného laptopu s logom Legion a veľavravným prívlastkom Slim, sa v nasledujúcej hrude textu pozrieme, čo nové si pre nás chlapci a dievčatá a ďalších 69 pohlaví z Číny pripravili.

RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 8 - Tenký kolega

RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 8 - Tenký kolega

Sekcia tzv. ultrabookov by bola bez loga spoločnosti Lenovo výrazne ochudobnená. Ostatne, kto si dnes pri názve ThinkPad automaticky pred očami nevybaví typické dizajnové a z praktického pohľadu rozhodne užitočné skratky danej firmy? Do rodiny týchto výkonných (minimálne z pohľadu pracovných povinností) notebookov sa nedávno začlenil aj ThinkPad X1 Carbon Gen 8, ktorého celá filozofia sa krúti okolo podnikateľského zamerania v externých, ale, samozrejme, za istých okolností aj v interných podmienkach. K takémuto tvrdeniu ho oprávňuje predovšetkým vysoká odolnosť voči drsnejšej manipulácii, váha na hranici jedného kilogramu, slušná výdrž batérie, a, samozrejme, aj procesor schopný rozbehnúť viac než len kalkulačku a aplikáciu na meranie BMI indexu. Poďme sa však teraz spoločne pozrieť, čo všetko si pre nás firma Lenovo v tomto produkte nachystala a možno vás donútime začať uvažovať o rýchlej obmene vášho súčasného pracovného náradia.

RECENZIA: Natec Octopus - Ultratichý set do kancelárie

RECENZIA: Natec Octopus - Ultratichý set do kancelárie

Natec je pomerne známou spoločnosťou pôsobiacou na trhu od roku 2007. Ich hlavným zameraním je výroba počítačových periférií určených najmä do kancelárií, pretože disponujú svojou jednoduchosťou, elegantnosťou a najmä nízkou cenou. Väčšina z ich zariadení sú väčšinou kompaktnejšie, často využívajúce bezdrôtové technológie, a teda vám nebudú prekážať na stole žiadne káble a ušetríte viac miesta. V dnešnej recenzii sa pozrieme na set bezdrôtovej klávesnice a myši pod spoločným názvom Octopus.

RECENZIA: ROG ZEPHYRUS G15 - Výkonný notebook na hry aj prácu

RECENZIA: ROG ZEPHYRUS G15 - Výkonný notebook na hry aj prácu

Spoločnosť Asus sa so svojou hernou odnožou ROG drží v popredí trhu s hernými perifériami a zariadeniami, o ktorých ste už určite počuli. Ich produkty disponujú vynikajúcou kvalitou spracovania, výstižným, herným a v neposlednom rade aj elegantným dizajnom a najmä excelentným výkonom. Len nedávno z ich dielne uzreli svetlo sveta notebooky Zephyrus, ktoré prekvapia a potešia svojim prémiovým dizajnom a množstvom výkonu hádam pre čokoľvek, čo vás napadne. V tejto recenzii sa pozrieme na model Zephyrus G15 - GA503Q.

RECENZIA: Necromunda: Hired Gun je štýlovo pôsobiacim „kvérom“, ktorý však do sveta veľkú dieru nespraví

RECENZIA: Necromunda: Hired Gun je štýlovo pôsobiacim „kvérom“, ktorý však do sveta veľkú dieru nespraví

Necromunda je jednou z hier, ktoré si ľahko zameníte za trojáčkový titul, no nenechajte sa zmiasť výbornou atmosférou, ktorá z tejto hry priam kričí. Jasné, je to frenetická strieľačka na štýl Dooma, ktorá sa ani inak neprofiluje, no až na niekoľko situačných návalov adrenalínu vás až taká skvelá jazda nečaká. Naopak, ide o relatívne nudné dobrodružstvo, ktoré zaujme, ale nepohltí, pobaví, ale nenadchne.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk