• RECENZIA: Natec Alfama RGB Ring Light - Budiš svetlo

  • RECENZIA: HyperX Cloud Flight Wireless - Modrá je dobrá

  • RECENZIA: Battlefield 2042 - Z DICE sa stáva loď potápajúca sa vo vodách Electronic Arts

  • RECENZIA: WD Black D10 Game Drive 8TB - Masívna kapacita s obstojnými rýchlosťami

  • RECENZIA: Mario Party Superstars - Nostalgická cesta za tým najlepším, čím Mario Party kedy bola

  • RECENZIA: Mobvoi TicWatch E3 - Vysoká kvalita za mimoriadne atraktívnu cenu

RECENZIA: HyperX Cloud Flight Wireless - Modrá je dobrá

RECENZIA: HyperX Cloud Flight Wireless - Modrá je dobrá

S minuloročným nástupom novej generácie herných konzol sa špeciálne v prípade PlayStation 5 postupom času vynorilo hneď niekoľko pokusov o vytvorenie plnohodnotného herného headsetu, ktorý by bol schopný využiť potenciál daného stroja. Aj napriek vlne oznámení sa však dodnes na trh reálne dostalo iba niekoľko hotových produktov a časť z nich je len sotva schopná onen certifikát podpory PS5 nakoniec dôstojne obhájiť. V tejto súvislosti sa teraz pozrieme na kvalitu upravenej verzie známeho dizajnu HyperX Cloud Flight Wireless, ktorú táto anglická spoločnosť vybavila jasne modrými insígniami odkazujúcimi na vlastnú kompatibilitu.

RECENZIA: WD Black D10 Game Drive 8TB - Masívna kapacita s obstojnými rýchlosťami

RECENZIA: WD Black D10 Game Drive 8TB - Masívna kapacita s obstojnými rýchlosťami

Hry sú čím ďalej, tým viac krajšie, videá a fotky kvalitnejšie, filmy viac prepracované... Všetky spomínané aktualizácie však prinášajú problémy s nedostatočnou kapacitou, s ktorou sa stretol už takmer každý. Hoci sú možnosti, ako ju v počítači, notebooku alebo aj v konzole navýšiť interne, je skvelou možnosťou aj externé úložisko, ktoré je v praxi možné medzi všetkými druhmi zariadení prepínať. Nie, nehovorím teraz o cloudových riešeniach či o NAS zariadeniach. Nakoľko bežnému používateľovi plne postačí aj jednoduchý externý disk.

RECENZIA: Huawei nova 9 - Povedz svoju vetu

RECENZIA: Huawei nova 9 - Povedz svoju vetu

Každý má nejakú svoju vetu. Môže ísť o osobný bonmot na tému životnej filozofie, s ktorým sa upokojuje vždy, keď je najhoršie alebo vetu, s ktorou zažil svojich pätnásť minút slávy. Akokoľvek si teraz myslíte, že vy v sebe nijakú takú vetu nenosíte, skúste trocha zaspomínať a zauvažovať. Verím, že skôr či neskôr vám práve ona pristane rovno na jazyku. Aby som vás v tomto bádaní trocha podpichol, prezradím vám svoju vnútornú frázu priam zrastenú s mojou pracovnou morálkou: aby si bol schopný aspoň nejakej objektivity, musíš v živote vyskúšať čo najviac vecí. Iste, niečo takto obšírne v sebe skrýva veľa potencionálnych prekážok. Ak radi čítate moje články, prípadne ich už zvládnete aspoň čiastočne zosumarizovať a priradiť im jednotlivé kategórie, tak vám už je asi jasné, že tá moja vlastná veta nebude len takým mlátením prázdnej slamy. Nedávno som sa pustil, v duchu jej motivačnej podstaty, do testu mobilného telefónu od značky, ktorá je pre mňa totálne neprebádanou pôdou – o to viac som sa na celý ten proces tešil. Treba motivovať samého seba, pretože bez elánu a chuti do práce nemôže na jej konci ostať nič zaujímavé, snáď len zoznam holých a neosobných faktov. Budeme sa preto spoločne rozprávať o novinke z dielne čínskej telekomunikačnej a hardvérovej spoločnosti Huawei, ktorej meno je vlastne rovnako nositeľom istej vety. V tomto prípade dokonca viet, keďže by sme Huawei mohli parafrázovať do podoby „skvelý úspech“ alebo „Čína je schopná“.

RECENZIA: E-Blue EGT 574 - Dva návody a jedna cesta

RECENZIA: E-Blue EGT 574 - Dva návody a jedna cesta

Predtým, než sa spoločne vyberieme na ďalšie nezabudnuteľné a (dúfam) aj očarujúce dobrodružstvo plné zmysluplne vyskladaných viet, rád by som vás uviedol do aktuálnej situácie vo svete s herným nábytkom. Zatiaľ čo u nás sa pomaly, ale isto udomácňujú pojmy ako herné kreslo, herný stôl či herný vak, v ďalekej krajine vychádzajúceho slnka sa v tejto súvislosti dejú oveľa divokejšie veci. Istá japonská spoločnosť totiž nedávno odštartovala boom vo výrobe a predaja rýdzo herných postelí, čím do budúcna zasadila akési semienko očakávaní aj pre tunajšieho konzumenta. Tak, ako sme preto kedysi u nás na hranie používali doslova čokoľvek od prázdnej pneumatiky cez komunistickú kuchynskú stoličku až po záhadne zapáchajúci matrac, sa dnes už bežne zvládneme orientovať v rastúcom portfóliu nábytku s presahom. Vyššiu frekvenciu nárastu výrobkov od rôznych spoločností môžete ostatne badať aj na našich článkoch a v tejto súvislosti by som vás teraz rád pozval na súhrn dojmov z ďalšej hernej dosky, ktorá sa primárne orientuje na elektronický šport.

RECENZIA: ASUS Vivobook 15 OLED - Radosť sa zadívať

RECENZIA: ASUS Vivobook 15 OLED - Radosť sa zadívať

Rád by som niekedy stretol toho jedinca čo si nikdy nenechá ujsť moje recenzie z kategórie notebookov (ak taký existuje), nech už je rozdiel medzi testovanými modelmi akokoľvek banálny. Okamžite by som mu potriasol rukou, následne ho objal a hneď ako by sme si spoločne úprimne poplakali nad celým tým navonok stereotypným šialenstvom zaobaleným do mojich písmeniek, pozval by som ho na pohárik ním preferovaného jedu. Cez to všetko sa však skutočne nachádzame v dobe, kedy laptopy rôzneho zamerania, či už herné kreatívne alebo pracovné, vykazujú oveľa väčšie ambície v rôznych aspektoch pestrosti, než tomu bolo v minulosti. Len si spomeňte na tú éru plnú hranatých krabíc čo sa na seba podobali ani nie tak výzorom ale skôr istou aurou fádnosti – boli šedé a vyzerali ako stavebný materiál a nie sofistikovaná elektronika. Dnes už však máme k dispozícii plejádu špecifického hardvéru, pomocou akého popredný svetový výrobcovia ukájajú aj tie najmenej podstatné potreby bežného konzumenta. Žiarivým príkladom je ASUS. Táto spoločnosť sa posledné mesiace snaží inovovať svoje staršie modely notebookov a to tým že do nich integruje OLED obrazovky s cieľom prinášať oveľa kvalitnejší vizuálny zážitok ale súčasne eliminovať škodlivé modré svetlo. Najnovšie sa nám do redakcie dostal model ASUS Vivobook v pätnásť palcovom prevedení, na ktorého benefity sa teraz spoločne pozrieme.

RECENZIA: Sennheiser CX Plus True Wireless - Tradíciu neoklameš

RECENZIA: Sennheiser CX Plus True Wireless - Tradíciu neoklameš

Nemecká tradícia, nemecká precíznosť a rovnako tak nemecké ceny. Aj tak by sa dalo trocha nadnesene definovať portfólio produktov spoločnosti Sennheiser, ktoré sme vám už v minulosti mali možnosť pripomínať prostredníctvom našich testov. Ak niečo vyložene definovalo všetky výrobky nesúce logo tejto populárnej firmy tak to bola pre našinca výrazne vysoká cena. Za kvalitu sa však jednoducho stále platí a špeciálne v prípade ak sa nachádzame vo sfére kvalitnej audiotechniky. Sennheiser však evidentne chce preniknúť aj za hranice svojej obvyklej platiacej klientely a preto svojho času priniesol nový rad bezdrôtových slúchadiel CX True Wireless, na ktorý aktuálne nadviazal modelom Plus True. Primárnym rozdielom sa tu stáva predovšetkým integrácia funkcie aktívneho potláčania hluku, čo môže pre vás automaticky znamenať istý popud k prípadnému záujmu. Keďže sme si však nemali možnosť model bez ANC zhodnotiť, pojmeme test slúchadiel Plus True pekne obšírnejšie. A aká je vlastne ona predmetná cenovka?

RECENZIA: Cooler Master CK352 - Buď cool

RECENZIA: Cooler Master CK352 - Buď cool

Takmer tri dekády na scéne a stále viac ako cool spoločnosť. Reč je, samozrejme, o značke Cooler Master pochádzajúcej priamo z Taiwanu. Tá si svoje portfólio počítačových komponentov pestuje ako okrasnú kvetinu a z toho, čo som ja sám mal možnosť doteraz otestovať, môžem povedať, že kvetinka je to viac ako voňavá. Ich aktuálna ponuka herného náradia sa rozrástla aj o cenovo dostupnú mechanickú klávesnicu s kódovým označením CK352 a práve o nej si povieme niečo viac na nasledujúcich riadkoch. Aby som však ostal verný faktom, musím dodať, že okrem predmetnej klávesnice uviedol Cooler Master jej o niečo kvalitnejšiu verziu so skratkou CK351, ktorá je obdarená podložkou pod dlane a aj certifikátom odolnosti IP58, čo je ochrana proti prachu a striekajúcej vode. My sa však teraz spoločne porozprávame o lacnejšom variante, ktorý je distribuovaný s troma druhmi spínačov (červené, modré, hnedé), pričom nám sa do redakcie dostali posledne menované.

RECENZIA: SteelSeries Prime Mini - Herná myš z dielne Steelseries

RECENZIA: SteelSeries Prime Mini - Herná myš z dielne Steelseries

Spoločnosť Steelseries určite pozá každý, kto aspoň trochu sleduje videoherný priemysel a zaujíma sa o herné periférie. Ich produkty vynikajú najmä excelentným spracovaním, vynikajúcim a jednoduchým používaním doplneným o pútavý a prémiový dizajn. V dnešnej recenzii sa pozrieme na zúbok zmenšenej verzii overeného modelu Prime, konkrétne na myš Prime Mini, ktorá disponuje spoľahlivými spínačmi a presným senzorom.

RECENZIA: SteelSeries Prime Mini Wireless - Menšia a lepšia?

RECENZIA: SteelSeries Prime Mini Wireless - Menšia a lepšia?

Je to už pár mesiacov, čo som vám ja osobne podsúval svoj fundovaný názor na ďalšiu myš zo sekcie eSport, nesúcu logo známeho dánskeho výrobcu profesionálneho herného náradia SteelSeries, a už tu máme jej koncept opäť. Tentokrát sa dokonca výrobca neobťažoval s marketingovým čarodejníctvom, jednoducho využil potenciálnu silu značky a k pôvodnému názvu Prime pridal dôvetok Mini. Aby sme ostali fakticky presní, samotná myška SteelSeries Prime Mini prichádza na trh v dvoch verziách a okrem káblovej je tu možnosť siahnuť aj po bezdrôtovom variante. Práve ten zdobil môj pracovný stôl posledných pár týždňov a práve o ňom sa spoločne porozprávame v nasledujúcich riadkoch. Hoci by som najradšej všetkých odkázal na pôvodný a vyššie spomínaný text týkajúci sa článku o klasickej verzii SteelSeries Prime, jej zmenšenina je predsa len menším orieškom, ktorého rozlúpnutie si vyžaduje obsiahlejší opis.

RECENZIA: Marvel's Guardians of the Galaxy - I am Groot?

RECENZIA: Marvel's Guardians of the Galaxy - I am Groot?

Časy katastrofálnych hier, ktoré sprevádzali blockbustery v kinách, sú dávno preč. Pamätáte si, aký paškvil vychádzal pred viac ako desiatimi rokmi? Každý jeden film prišiel s totálne odfláknutou hrou a tie s komiksovými superhrdinami často patrili k najhorším. Dnes je to úplne inak, pričom tituly ako Spider-Man na PlayStation patria medzi top vo svojich žánroch. Napriek tomu mám v sebe zapísanú opatrnosť z dávnych čias a najmä po nevydarenom pokuse s Avengers som bol voči Guardians of the Galaxy skeptický. Som však veľmi rád, že vám môžem porozprávať, ako som sa mýlil.

RECENZIA: Cooler Master MM731 - Tak sa zdá, že nám padol rekord

RECENZIA: Cooler Master MM731 - Tak sa zdá, že nám padol rekord

Mať isté sympatie ku konkrétnemu výrobcovi hardvéru je vec úplne bežná, či už sa živíte doplňovaním ich výrobkov do regálov alebo priamo ich recenzovaním. V druhom prípade je však nutné zvládať dostatočný odstup a všetky sympatie odfiltrovať čo najviac, aby bolo možné vašim čitateľom a návštevníkom média, pre ktorý test píšete, podať čo najnestrannejší názor. Akákoľvek diskusia o nestrannosti je, samozrejme, vec komplikovaná a ja sám dobre viem, že nie vždy sa mne alebo kolegom podarí preklenúť tú hradbu očakávaní a nechať konzumenta nazrieť do skutočnej podstaty kvality čohokoľvek. Recenzent sa o to ale minimálne musí pokúsiť. Presne tak, ako som sa ja sám pokúšal počas testovania ultraľahkej hernej myši od, mnou milovanej, firmy Cooler Master.

RECENZIA: Gigabyte M32U - Keď idú s uhlopriečkou ruka v ruke aj pixely

RECENZIA: Gigabyte M32U - Keď idú s uhlopriečkou ruka v ruke aj pixely

Akokoľvek výkonný počítač by bol herným nadšencom alebo profesionálom na dve veci, pokiaľ by sa obraz z neho zobrazoval na starom 15-palcovom TN paneli. Preto, keď sa ma ľudia z okolia s obstojnými zostavami pýtajú, do čoho by mali ako ďalšieho zainvestovať, hneď po kvalitnej stoličke odporúčam dobrý monitor. A hoci sú stále zlatým štandardom 24 až 27-palcové kúsky s rozlíšením od FullHD po 2K, pribúdajú v obchodoch stále nové kúsky s väčšími rozmermi, väčším rozlíšením a pritom stále nižšou cenou. Ešte pred pár rokmi na trhu asi ani neexistoval monitor ponúkajúci parametre takého kúsku, aký sa nám tentokrát zastavil v redakcii, nieto za „prijateľnú“ cenu. No časy sa menia, a preto pri spojení 4K rozlíšenia, 32 palcov a obnovovacej frekvencie 144 Hz už nejde o maximálne prémiový produkt, ktorý by Gigabyte predával pod svojou značkou Aorus, ale volá sa Gigabyte M32U.

RECENZIA: WD Black SN850 – Testu sme podrobili ideálny SSD pre PlayStation 5

RECENZIA: WD Black SN850 – Testu sme podrobili ideálny SSD pre PlayStation 5

Už od samotného začiatku predaja next-gen konzoly PlayStation 5 sme počuli názory ohľadom nedostatočnej internej pamäte, ktorú japonská spoločnosť SONY papierovo stanovila na 825GB, no po odčítaní miesta určeného na chod systému padá skôr pod hranicu sedemsto gigabajtov.. SSD disk, samozrejme, dodnes patrí medzi veľké prednosti prechodu na novú generáciu konzol ako takých, avšak pri PS5 som ja sám musel skôr či neskôr začať mazať starší obsah, len aby som do konzoly dostal ten nový. Súčasný trend vývoja AAA softvéru totiž nabral „bagáž“, s ktorou by ste v zmysle objemu dát nechceli vybehnúť ani prvé poschodie v paneláku. O to skôr je tak konzument tlačený do alternatívnych riešení, ako si rozšíriť celkovú kapacitu svojej hernej platformy. Spoločnosť SONY zatiaľ neumožňuje priame spúšťanie hier z externých médií (aby sme boli féroví, ani Microsoft zatiaľ túto možnosť neponúka), jedinou šancou, ako si pomôcť, sa preto stal vopred pripravený interný slot s konektorom M.2. Ten bol ešte donedávna zamknutý a nefunkčný, avšak v SONY nakoniec pochopili vážnosť celej situácie a po krátkom beta teste a pomocou update balíčku ho otvorili pre širokú verejnosť. Padol tak ďalší míľnik v zmysle konzervatívnych názorov na filozofiu domácej hernej konzoly, ktoré sa už dávno dajú skôr spodobniť so stolnými počítačmi než s tradičnou a bezúdržbovou ideou, zrodenou koncom osemdesiatych rokov.

RECENZIA: Back 4 Blood očami dvoch veteránov: Ako dopadol nástupca Left 4 Dead?

RECENZIA: Back 4 Blood očami dvoch veteránov: Ako dopadol nástupca Left 4 Dead?

Zombíci. Fenomén, ktorý v minulosti opantal celý svet. Filmy, seriály, komiksy... Nemŕtvi sa zabíjali vo veľkom a všade. Samozrejme, aj na počítačoch a konzolách! Aj vďaka tomu sme sa v roku 2008 dočkali vynikajúcej kooperatívnej zombie strieľačky Left 4 Dead a najmä jej pokračovania, ktoré si našlo svoju cestu do sŕdc miliónov hráčov. A hoci zombie mánia opadla, kvalitným novinkám nepovieme nie ani dnes. Patrí medzi ne aj duchovný nástupca Left 4 Dead s názvom Back 4 Blood?

RECENZIA: Metroid Dread je nová klasika žánru s brilantným dizajnom a pohlcujúcou akciou

RECENZIA: Metroid Dread je nová klasika žánru s brilantným dizajnom a pohlcujúcou akciou

Vedeli ste o tom, že Metroid Dread je priame pokračovanie vyše 15 rokoch starej hry Metroid Fusion z handheldu Game Boy Advance? Tento titul má zaujímavú históriu. Metroid Dread mal pôvodne vyjsť na Nintendo DS dva roky po predchodcovi, avšak vízia tvorcov nemohla byť naplnená, keďže Nintendo DS jednoducho nebolo dostatočne výkonné. Z nejakého dôvodu však Nintendo ignorovalo svoje nasledujúce konzoly, čiže Wii, 3DS a Wii U, a zelenú dalo pokračovaniu až päť rokov po vydaní Nintendo Switch a to aj napriek tomu, že séria bola obzvlášť za čias Wii veľmi obľúbená. Na Wii totiž vyšli hneď štyri Metroid hry.

RECENZIA: Motorola edge 20 Lite - Olé, teda OLED

RECENZIA: Motorola edge 20 Lite - Olé, teda OLED

A zase ten OLED? Pýtate sa všetci. Áno, súčasný trend udáva práve táto konkrétna zobrazovacia technológia a ako zistíte v nasledujúcom článku, automaticky sa nemusí spájať s prehnanou cenovkou. Spoločne si totiž rozoberieme kvality cenovo dostupného mobilného telefónu z radu edge 20, ktorým spoločnosť Motorola aktuálne dobýja lokálny trh v nižšej strednej triede. Legenda z oblasti komunikácie, patriaca v súčasnosti pod koncern Lenovo, takto pred Vianocami prináša trio koncepčne podobných, ale finálnou cenou rozdielnych telefónov. O strednom modeli edge 20 sme už čo to písali a teraz nastal čas pozrieť sa na jeho vybavením o niečo slabšieho brata s prívlastkom Lite, ktorý ale aj napriek tomu všetkému má podporu 5G. Už vopred však treba podotknúť, že aj cez tú pochopiteľnú vrstvu prípadných predsudkov vám daný model dokáže priniesť toľko proklamovaný OLED panel a dokonca prémiovo pôsobiaci 108 Mpx fotoaparát.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk