• RECENZIA: Age of Empires III: Definitive Edition - Posledná zastávka pred čakaním na štvrtý diel je konečne tu

  • RECENZIA: HP OMEN Mindframe Prime - Slúchadlá, ktoré nechajú vaše uši chladné

  • RECENZIA: Creative SXFI Gamer - Viac než len obyčajné herné slúchadlá

  • RECENZIA: Creative Live! Cam Sync 1080p - Širokouhlá webkamera s CMOS snímačom

  • RECENZIA: SanDisk Ultra Luxe 128 GB - USB flash disk na každý deň

  • RECENZIA: Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning - Svet Amaluru opäť raz potrebuje záchranu

RECENZIA: Age of Empires III: Definitive Edition - Posledná zastávka pred čakaním na štvrtý diel je konečne tu

RECENZIA: Age of Empires III: Definitive Edition - Posledná zastávka pred čakaním na štvrtý diel je konečne tu

Tretie pokračovanie úspešnej a populárnej série Age of Empires sa pri svojom vydaní nestretlo s takým prijatím ako predchádzajúce diely. Hráči boli rozdelení na dva tábory, pričom prevládal ten kritickejší. Napriek tomu postupom času, aj vďaka vydaniu Complete Edition a ústupu tohto typu strategických hier, tretí diel postupne u mnohých hráčov rovnako nadobudol kultový status. Tri roky od ohlásenia sme čakali na vydanie Definitive Edition, ktorému sa nevyhli dvaja predchodcovia.

RECENZIA: HP OMEN Mindframe Prime - Slúchadlá, ktoré nechajú vaše uši chladné

RECENZIA: HP OMEN Mindframe Prime - Slúchadlá, ktoré nechajú vaše uši chladné

História značky sa začala písať v roku 1991 ešte pod názvom VoodooPC. Herné príslušenstvo sa však medzičasom stalo trendovým a na túto vlnu zareagovala aj firma HP. V roku 2006 sa rozhodla odkúpiť značku VoodooPC, čím začala novú etapu vývoja herných periférií. O 10 rokov neskôr spojila všetky svoje herné zariadenia pod značku OMEN, ktorá zahŕňa herné notebooky, PC, monitory a v neposlednom rade herné príslušenstvo vrátane headsetov a myší. Na nasledujúcich riadkoch vám priblížime slúchadlá s modelovým označením Mindframe Prime.

RECENZIA: Creative SXFI Gamer - Viac než len obyčajné herné slúchadlá

RECENZIA: Creative SXFI Gamer - Viac než len obyčajné herné slúchadlá

Na veľtrhu CES 2018 predviedla spoločnosť Creative novú technológiu Super X-Fi umožňujúcu prispôsobenie zvuku pomocou tzv. 3D holografie. Technológia Super X-Fi je algoritmicky náročná technológia prispôsobujúca zvuk tvaru ucha. Pomocou mobilnej aplikácie si jednoducho odfotíte svoju tvár a uši a z týchto snímok umelá inteligencia zmapuje špecifické antropologické prvky. Prešli už dva roky a SXFI Gamer sú prvé herné slúchadlá spoločnosti podporujúce zmienenú technológiu.

RECENZIA: Creative Live! Cam Sync 1080p - Širokouhlá webkamera s CMOS snímačom

RECENZIA: Creative Live! Cam Sync 1080p - Širokouhlá webkamera s CMOS snímačom

V dobe, aká tu doposiaľ nebola, v časoch mimoriadne rozšíreného homeoffice-u, je tá najdôležitejšia vec pre prácu počítač s webkamerou. Webkamery sú určené hlavne ako doplnkové vybavenie k desktopovým počítačom, keďže sú dnes v notebookoch a tiež mobilných telefónoch až také rozšírené, že je väčší problém nájsť zariadenie, ktoré ju nemá, ako také, ktoré ju má. Má ešte v dnešnej dobe zmysel vlastniť externú, nezabudovanú webkameru? Práve pre zodpovedanie tejto otázky sa nám v redakcii ocitla Creative Live! Cam Sync 1080p.

RECENZIA: SanDisk Ultra Luxe 128 GB - USB flash disk na každý deň

RECENZIA: SanDisk Ultra Luxe 128 GB - USB flash disk na každý deň

Značku SanDisk netreba nikomu predstavovať. Od svojho vzniku v roku 1986 sa sústredila na výrobu pamäťových médií, najmä pamäťových kariet. Následne prešla niekoľkými akvizíciami. Tá najzaujímavejšia sa udiala v roku 2016, keď značku kúpila spoločnosť Western Digital. V súčasnosti patria do portfólia firmy pamäťové MicroSDXC, CompactFlash, UHS-I, UHS-II karty, USB flash a externé SSD disky.

RECENZIA: Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning - Svet Amaluru opäť raz potrebuje záchranu

RECENZIA: Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning - Svet Amaluru opäť raz potrebuje záchranu

Kingdoms Of Amalur vyšiel pôvodne v roku 2012. O remaster verzii sa síce hovorilo už nejakú dobu, svetlo sveta uzrela až o celých 8 rokoch neskôr. Toto z veľkej časti prehliadnuté RPG si však vašu pozornosť zaslúžilo ako pred rokmi, tak aj teraz. Ak ste teda jeden z mnohých, ktorí originálnu hru prehliadli, určite by ste si ju tentokrát nemali nechať ujsť.

RECENZIA: MOTOROLA ONE FUSION+ - Stredná trieda ako sa patrí

RECENZIA: MOTOROLA ONE FUSION+ - Stredná trieda ako sa patrí

História značky Motorola siaha až do roku 1928. Prvé mobilné telefóny, ktoré sa aspoň vzdialene podobajú na dnešné bez dotykového displeja sa objavili po roku 1990. V rokoch 2007 – 2009 sa značke nedarilo a vyprodukovala vysokú stratu. Následne bola firma rozdelená na dve divízie: Motorola Mobility a Motorola Solutions. Firma priniesla na trh v roku 2004 legendárny model RAZR, ktorý bol skladačkou a inšpiroval množstvo ďalších výrobcov. Motorola Mobility bola v roku 2012 najprv predaná Googlu, aby ju v roku 2014 následne predali Lenovu. Podľa nás bol predaj pod značkou Lenovo slepou uličkou a späť do hry ich vrátilo až znovu oživenie značky Moto. Neskôr sa vrátili k značke Motorola. Aktuálna ponuka mobilných telefónov začína od tých základných (Motorola E6s) až po top modely (Motorola Edge+). Rok 2019 sa niesol v znamení vylepšeného modelu RAZR s dvoma OLED displejmi a skladacím displejom. V súčasnosti sa nám do redakcie dostal zástupca strednej triedy, model Motorola One Fusion+. Vlastnosti telefónu, jeho silné aj slabé stránky sme rozobrali v nasledujúcej recenzii.

RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

Hádam nemusím hovoriť, že klávesnica je spoločne s myšou najdôležitejším príslušenstvom k počítaču. Čo sa týka klávesníc, poznáme viacero druhov a rozdelení. Môžeme mať bezdrôtové alebo káblové, ba dokonca aj mechanické, membránové či magnetické. Taktiež si väčšinou môžeme vybrať, či ich preferujeme s integrovaným numpadom alebo bez neho. V tejto recenzii sa pozrieme na zúbok modelu Oryx K300X od spoločnosti Niceboy.

RECENZIA: ASUS Vivobook S15 - Štýlový ultrabook za dobrú cenu

RECENZIA: ASUS Vivobook S15 - Štýlový ultrabook za dobrú cenu

Segment pracovných notebookov patrí medzi najpopulárnejšie. Zariadenia tohto segmentu sa vyznačujú prémiovou konštrukciou, vysokou výdržou batérie a rýchlymi nízkoodberovými procesormi. Cena najlepších modelov sa bez problémov vyšplhá do niekoľkých tisíc eur. Čo ak chcete zariadenie s rozumným pomerom ceny a výkonu v business triede? Tak pre vás to môže byť aj Vivobook S15.

PREVIEW: Call of Duty: Black Ops Cold War - Víkend plný levelovania v bete

PREVIEW: Call of Duty: Black Ops Cold War - Víkend plný levelovania v bete

Call of Duty je niečo ako náboženstvo. Hoci nejde o titul, ktorý stál pri zrode FPS žánru, je tu s nami už naozaj dlho – neuveriteľných sedemnásť rokov. Preto je na mieste, aby som sa opäť na túto sériu začal pozerať s rešpektom a dal bokom nasilu vštepované náreky hráčov, ktorí vidia každý rok len tú istú hru s novým vizuálnym kabátom. Do vydania najnovšieho dielu s podnázvom Black Ops Cold War ostáva už len mesiac a mne sa podarilo zahrať si multiplayerovú betu. Aké sú moje dojmy?

RECENZIA: Asus ROG CHAKRAM - Inovatívna myš s mini joystickom pre náročných

RECENZIA: Asus ROG CHAKRAM - Inovatívna myš s mini joystickom pre náročných

Asus už dlhšie s jeho hernou odnožou ROG, čo v skratke znamená Republic Of Gamers, doslova valcuje trh svojimi počítačovými perifériami. Venujú sa výrobe hráčskych myší, klávesníc, ba dokonca aj komponentov a mnoho ďalších vecí. Ich meno sa za tie roky, od kedy firma pôsobí, stalo symbolom a zárukou kvality. V dnešnej recenzii sa pozrieme na zúbok ich myši s prémiovou cenovkou, ktorá disponuje množstvom zaujímavých funkcií. Konkrétny model sa nazýva Chakram.

RECENZIA: Samsung Galaxy Buds Live - Fazuľa do ucha

RECENZIA: Samsung Galaxy Buds Live - Fazuľa do ucha

Keď som pred viac než troma rokmi zafinancoval jeden zo svojich prvých Kickstarter projektov, šlo vtedy o pomaly sa rozbiehajúci biznis orientovaný na bezdrôtové slúchadlá do ucha, ktoré vo finále nemajú rozmery gauča pre škrečkov a na hlave ich reálne ani nevidieť. Toho času išlo o podarený výrobok firmy Anker – áno, to je ten aj u nás dobre známy špecialista na powerbanky, ktorý mi ešte donedávna spríjemňoval počúvanie hudby za akýchkoľvek podmienok. Dôvod nákupu takto ladeného hardvéru spočíval v istej forme intimity a aktívneho potlačenia okolitých ruchov v prospech kvalitne reprodukovanej hudby. Všetko toto, plus s pridanou hodnotou v podobe odolnosti voči prachu a vode, som nakoniec dostal v technicky spoľahlivom balíčku, a tak mimo pracovnej sféry nebolo z mojej strany vôbec nutné sa zaujímať o novinky v tejto oblasti. Nie snáď, že by sa ku mne vo frenetickom tempe nehrnuli všetky tie PR správy okolo oznámení toho a onoho, avšak človek sa snaží určité technologické novinky selektovať a ak priamo nejde o niečo revolučné, čo mení zavedené pravidlá, sotva mám čas to pitvať do väčšej hĺbky. Skrátene; bezdrôtové slúchadlá som v zmysle testov nejaký ten rok pekne flákal. O to viac som však bol prekvapený, keď sa mi spolu s novým telefónom radu Galaxy Note dostal na recenziu do rúk aj pár ich malých fazuliek. Samsung si pre každého, kto si u vybraných predajcov stihol predobjednať mobil Note 20 Ultra, nachystal príjemné prekvapenie, a to priamo slúchadlá Buds Live, čo bolo podľa mojej mienky viac ako štedré rozhodnutie.

RECENZIA: TP-Link Archer AX11000 - Sauronova koruna

RECENZIA: TP-Link Archer AX11000 - Sauronova koruna

Segment routerov by sa z pohľadu videohier dal ešte donedávna označiť za akosi nepotrebný, respektíve v mysliach mnohých zákazníkov ako nie práve dôležitý. Pritom je to spoľahlivosť a rýchlosť internetového pripojenia, ktorá často delí ono zrno od pliev a víťazov od porazených. Ak vás vo vašej obľúbenej hre niekto pošle na onen svet bez toho, aby ste za tým videli viac než len svoje vlastné zlyhanie, vo väčšine prípadov je dôvodom nestabilné pripojenie. Router – samozrejme, že je v prevažnej miere reč o bezdrôtovom prenose – môže byť zásadným medzníkom vo veľkom počte situácií na virtuálnom bojisku a jeho akási pozičná anonymita riešeniu problémov nijako nepomáha. Keďže sa v poslednej dobe ponuka týchto hardvérových zariadení rozšírila už aj o prvé výrobky primárne určené pre gaming, nemohol som si osobne nechať ujsť príležitosť a jeden z vôbec najvýraznejších herných routerov súčasnosti nepoložiť na svoj kameň mudrcov. Ako ste z nadpisu recenzie asi pochopili, ocitáme sa na palube vlajkovej lode spoločnosti TP-Link, ktorá po vizuálnej stránke naším smerom naťahuje pár virtuálnych rúk, v ktorých sa leskne samotná koruna majstra Saurona – alebo niečo nápadne sa na ňu podobajúce.

RECENZIA: TRUST DALYX 10-IN-1 USB-C ADAPTÉR - 10 portov? Konečne poriadok na stole

RECENZIA: TRUST DALYX 10-IN-1 USB-C ADAPTÉR - 10 portov? Konečne poriadok na stole

Som už starý a ufrflaný chlap. Ráno vstanem a hreším, že ma bolí chrbát. Potom na WC preklínam všetkých, ktorí nechápu, že toaletný papier sa dáva tak, aby sa trhal zhora a nie zospodu. Následne nadávam, lebo mi hneď netečie teplá voda. Do vývrtky idem, keď zistím, že si musím šnurovať topánky, pretože mám rozviazané šnúrky, takže mi nebude stačiť iba obuvák, no a keď konečne svoje už zrána unavené telo k tej šnúrke zohnem a zistím, že na tej šnúrke je ešte aj uzlík, dokážem nenávidieť tak silno, že sa ten uzol niekedy rozmotá aj sám.

RECENZIA: WD Black P10 3TB - Ideálny asistent pre Xbox Game Pass

RECENZIA: WD Black P10 3TB - Ideálny asistent pre Xbox Game Pass

Externé disky pre konzoly sú momentálne pre mnohých hráčov spasením. Dizajnéri konzol si totiž asi neuvedomili, ako rýchlo narastú požiadavky hier na pevné disky, preto je 500GB v základnom modeli Xbox One v dnešnej dobe katastrofálne málo. Teda za predpokladu, že nepatríte k hráčom, ktorí majú v konzole nainštalované 2-3 hry. V tom prípade ste asi okej.

RECENZIA: Iron Harvest - RTS žije

RECENZIA: Iron Harvest - RTS žije

Žije, dýcha a vynára sa z hustého oparu spálenej nafty. V tomto návrate ku klasickým stratégiám by nejeden zástanca ekológie dostal dvojitý infarkt a samotnú Grétku z krajiny troch koruniek by prekotilo horeznačky, až by jej vrkoče opísali dokonalú kružnicu. Našťastie si však nikto pri vývoji prvej videohernej adaptácie slávnej stolovej hry Scythe nemusel zažiadať o pridelenie euroklasifikácie ku každému z tých desiatok unikátnych mecha strojov, ktoré v príbehu o alternatívnom vývoji našich reálnych dejín napĺňajú úlohu pomocníka pri žatve, ako aj obrancu hraníc. Keď som pred niekoľkými rokmi započul fámu, že istá nemecká spoločnosť rozbieha projekt komplexnej adaptácie alternatívneho univerza World of 1920+, sotva som dokázal skrývať nadšenie. Táto jedinečná ilustrovaná fikcia z hlavy poľského umelca menom Jakub Różalski, ktorú dokonalo preslávila vyššie spomenutá spoločenská hra Scythe, totižto dokázala navodiť takú svojskú atmosféru spojením tradičného folklóru Slovanov s bizarnou dieselpunk industrializáciou, až sa prerod do interaktívnej videohry ukazoval byť niečím viac ako potrebným. V tom čase sme však sotva tušili, kto sa vlastne na vývoji podieľa a s akým konceptom celkového prevedenia na nás nakoniec vyrukuje. Dnes už vieme, že išlo o firmu King Art Games, ktorá našťastie siahla po okrajovo využívanom šuplíku s nápisom real-time strategy, a pomocou úspešnej Kickstarter kampane defacto pomohla každému z milovníkov tohto žánru vrátiť ho tam, kam patrí.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk