• RECENZIA: MSI Optix MAG274QRF-QD - Keď produktu takmer niet čo vytknúť

  • RECENZIA: HyperX Alloy Elite 2 - Jedna z najlepších mechanických herných klávesníc na trhu

  • RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 Compact - Keď sú teploty a nenápadný dizajn na prvom mieste

  • RECENZIA: Lenovo Legion Creator 7 - Zlatá stredná cesta

  • RECENZIA: NZXT Kraken Z53 - RGB LED? Nie, radšej LCD!

  • RECENZIA: Werewolf: The Apocalypse – Earthblood - Psi sa bránia útokom...

RECENZIA: MSI Optix MAG274QRF-QD - Keď produktu takmer niet čo vytknúť

RECENZIA: MSI Optix MAG274QRF-QD - Keď produktu takmer niet čo vytknúť

Dávno preč sú časy, keď sa museli hráči pre vyššiu obnovovaciu rýchlosť monitorov lúčiť s žiarivými farbami. Tiež, našťastie, skončili časy, keď monitor s kvalitným panelom, postačujúcou uhlopriečkou a rozšírenou funkcionalitou stál viac ako celý kvalitný počítač. V dnešnej dobe už nie je také prekvapivé, že monitory s rozlíšením 2K, dobrou farebnosťou a rýchlym panelom sú dostupné za sumu okolo 500 eur. Trh s monitormi v rozmedzí 400 – 600 eur je však čím ďalej tým viac nemilosrdný, a preto musia nové produkty ponúkať aj niečo navyše okrem základných parametrov, na ktoré si navyká stále viac hráčov. Kúsok s menom MSI Optix MAG274QRF-QD minimálne na papieri vyzerá byť tou správnou kombináciou osvedčených kvalít a novej funkcionality a v redakcii sme mu počas testovania dali poriadne do tela.

RECENZIA: HyperX Alloy Elite 2 - Jedna z najlepších mechanických herných klávesníc na trhu

RECENZIA: HyperX Alloy Elite 2 - Jedna z najlepších mechanických herných klávesníc na trhu

Spoločnosť HyperX asi nijako zvlášť netreba na gamingovom trhu predstavovať. Ide dnes o jedného z najviac etablovaných výrobcov, ktorý produkuje klávesnice, myši, headsety a mikrofóny, ktoré sú známe špičkovým vybavením, spracovaním a technológiami. Výnimkou nie je ani HyperX Alloy Elite 2.

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 Compact - Keď sú teploty a nenápadný dizajn na prvom mieste

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 Compact - Keď sú teploty a nenápadný dizajn na prvom mieste

V spoločnosti Fractal Design očividne nespia a preto neustále obmieňajú, respektíve prinášajú vylepšené verzie svojich obľúbených modelov. Ako sa nasledovníkov dočkali veľké modely radov Definy a Meshify a tiež sa v obchodoch objavila aj kompaktná verzia Define, tak bolo aj načase, aby si mohli skrinku kompaktnejších rozmerov kúpiť aj milovníci prúdiaceho vzduchu. Takou je presne nová Fractal Design Meshify 2 Compact, ktorá k nám do redakcie zavítala v prevedení TG Dark Tint, teda s jednou bočnicou z tmavšieho tvrdeného skla.

RECENZIA: Lenovo Legion Creator 7 - Zlatá stredná cesta

RECENZIA: Lenovo Legion Creator 7 - Zlatá stredná cesta

Málokedy myslím isté vlastné citácie nejako doslova a fakticky, avšak v prípade testu ďalšej novinky z dielne spoločnosti Lenovo, ktorá sa, ako ste určite pochopili aj bez môjho vodenia za ručičku, týka priamo prenosného hardvéru, sa pojem zlatej strednej cesty dá prijať ako holý fakt. V nasledujúcom texte sa totižto spoločne porozprávame o nielen hernom nástroji s cenovkou nad dvetisíc eur, ktorý vám však po stránke výkonu nedovolí nazrieť priamo do extrémne vysokých technických detailov tak, ako možno sčasti cenovo zrovnateľné príspevky od konkurencie. Nejde ale o kamufláž pre zákazníka, ani cielené zavádzanie, ale skôr o snahu priniesť ten dokonalý balans medzi čo najširšou variabilitou produktu bližšie potrebám zákazníka. Nie každý totižto chce prehnane vysoký výkon na úkor iných aspektov a nie každý si podobne koncipovaný stroj zaobstará výhradne len na interaktívnu zábavu. Spoločnosť Lenovo má preto vo svojom portfóliu dostatočný výber pre každého z vás a Legion Creator 7 je preto len ďalším z ich zaujímavých nápadov, ktorý cieli na tú kreatívnejšiu časť našej populácie. Poďme však na vec pekne, ako sa povie, od piky.

RECENZIA: NZXT Kraken Z53 - RGB LED? Nie, radšej LCD!

RECENZIA: NZXT Kraken Z53 - RGB LED? Nie, radšej LCD!

Je možné vylepšiť stelesnenú dokonalosť? Ak sa ako dokonalosť iba javila vďaka času, kedy uzrela svetlo sveta, no od tej doby sa bežné technológie pohli míľovými krokmi, potom definitívne. AIO chladiče od spoločnosti NZXT si dlhodobo užívajú výslnie ako jedny z najkrajších počítačových komponentov. A niet sa čomu čudovať, nakoľko systém zakomponovania nekonečného zrkadla do hlavy pumpy vylepšuje výzor vnútra počítača o aspoň 1337 %. Posledná generácia radu Kraken X zmenšila rámiky okolo celej pumpy a priniesla aj vnútorné vylepšenia, ktoré však veľa hráčov neuvidí. Čo však priniesli nové Kraken Z chladiče?

RECENZIA: HITMAN 3 – plánuj, vraždi, opakuj

RECENZIA: HITMAN 3 – plánuj, vraždi, opakuj

Keď som dostal príležitosť recenzovať Hitman 3, ako veľký fanúšik série som sa, samozrejme, potešil. Potom však prišiel aj pocit zodpovednosti a vo mne sa začali vynárať pochybnosti. Ako si zachovať originalitu pri recenzovaní tohto titulu, najmä pokiaľ ide o poslednú časť reštartu? Hra sa mení od časti k časti len sporadicky a tak som sa spočiatku bál, o čom vám tu budem písať, keď už všetko dôverne poznáte. Možno podobné pochybnosti zažívali aj tvorcovia.

RECENZIA: SteelSeries Aerox 3 Wireless - Diera do sveta?

RECENZIA: SteelSeries Aerox 3 Wireless - Diera do sveta?

Opäť raz sa spolu stretávame nad ďalšou hernou myšou z konceptu honeycomb (celkovo som ich už testoval viac, než mám prstov na jednej ruke), ktoré sa vyznačujú predovšetkým nízkou hmotnosťou a istým, oveľa širším, využitím RGB efektov. Je to ostatne logické, čím viac dier máte v syre, o to viac svetla z chladničky vám dopadne na tvár, zatiaľ čo sa nadránom potajomky zakrádate naprieč kuchyňou s cieľom ukojiť svoju nočnú pažravosť. Dánska spoločnosť SteelSeries osviežuje rad rýdzo herného náradia s prívlastkom Aerox a na rozdiel od drvivej časti iných takto koncipovaných myší prináša bezdrôtový variant s obrovskou výdržou batérie a dokonca aj nejaké tie certifikáty odolnosti. Chcete vedieť viac?

RECENZIA: ROG STRIX SCAR G15 - Ružové okuliare à la elektro-punk

RECENZIA: ROG STRIX SCAR G15 - Ružové okuliare à la elektro-punk

Konečne! Predstavenie nových Ryzen procesorov pre mobilné zariadenia je už za nami a môžeme o ňom, a špecificky o jeho výkone, voľne písať. To znamená, že veľa produktov, ktoré boli len nedávno predstavené na tohtoročnej konferencii CES sú súce na recenzie a nielen články o prvých dojmoch. Jednou z týchto noviniek je notebook ROG Strix Scar G15, o ktorom ste si už mohli prečítať v preview. Nakoľko sa u nás v redakcii, našťastie, zdržal dlhšie ako len na pár dní, za ktoré je možné odskúšať aspoň prvé dojmy, sme sa naňho pozreli naozaj zblízka.

RECENZIA: Acer Enduro N3 - Drsný hardvér

RECENZIA: Acer Enduro N3 - Drsný hardvér

Presuňme sa teraz v krátkosti ešte do roku 2020, keď ste aj po mojom boku pomyselne navštívili jednu z posledných lokálnych prezentácií noviniek u nás nesmierne populárnej spoločnosti Acer, ktorá zďaleka nedominovala len v produkcii herného alebo kancelárskeho hardvéru. Toho času som vám prostredníctvom textu a fotodokumentácie stručne predstavil nový rad vysokoodolných pracovných notebookov, ktoré spomínaný taiwanský koncern označil prívlastkom Enduro. Ide o sériu zloženú z tabletov a laptopov, pričom je ich šasi účelne koncipované primárne do extrémnych podmienok, a to aj s rozličným stupňom krytia. Ak si spomeniete, ako novinári sme mali možnosť zobrať do rúk unikátny model N7, ktorý je akýmsi vrcholom daného radu a aký zvládne skutočne drsné zaobchádzanie, avšak keďže do masovej výroby sa práve tento typ zatiaľ neprepracoval, dnes pre vás máme náhradu v podobe testu jeho o niečo menej odolného, ale stále zaujímavého brata s označením N3. Poďte sa teraz so mnou vybrať do prírody – kým to máme ešte stále dovolené, kde sa spoločne nadýchame čerstvého vzduchu a povieme si, či sa tu Acer snaží správne zaplniť menšiu dieru na trhu, alebo ide v prípade radu Enduro skôr o produkty určené mimo fokusu bežného spotrebiteľa.

RECENZIA: Genesis Argon 600 - Dobrá voľba ku konzolám

RECENZIA: Genesis Argon 600 - Dobrá voľba ku konzolám

Spoločnosť Genesis snáď nemusím veľmi predstavovať. Ide o jednu z rozrastajúcich sa firiem s počítačovými perifériami prevažne strednej a nízkej cenovky. Väčšina ich výrobkov zaujme používateľa najmä vysokým komfortom, kvalitným spracovaním a funkčnosťou, ktorá je takmer vždy viac než dostačujúca. V dnešnej recenzii sa spoločne pozrieme na slúchadlá modelového radu Argon, konkrétne Argon 600.

RECENZIA: GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G - Zlatá stredná cesta

RECENZIA: GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G - Zlatá stredná cesta

RTX karty 3xxx radu stále nie sú vo veľkom dostupné, to nie je nič nové pod slnkom. Ale pre prípad, že sa v dohľadnej budúcnosti zlepší ich dostupnosť, spoločnosti stále posielajú zaujímavé kúsky na recenzovanie, aby sa hráči mali podľa čoho rozhodovať. Podobne to bolo aj v prípade grafickej karty GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G, ktorú nám zapožičala spoločnosť Gigabyte, avšak vďaka jej zapožičaniu sme mali v redakcii možnosť pozrieť sa zblízka na najnovšiu exkluzívnu Nvidia RTX funkcionalitu a ďalšie moderné funkcie.

RECENZIA: Lamax Taps1 - Bezdrôtové špunty s dockom pre dlhú výdrž

RECENZIA: Lamax Taps1 - Bezdrôtové špunty s dockom pre dlhú výdrž

Lamax ponúka množstvo cenovo dostupnej elektroniky, ktorá je známa svojou dobrou funkčnosťou. Aktuálne majú v ponuke až deväť bezdrôtových slúchadiel a našu redakciu tentokrát navštívil pár slúchadiel Taps1. Výrobca im udáva výdrž batérie osemnásť hodín, používajú technológiu Bluetooth 5.0, majú multifunkčné tlačidlo na ovládanie a sú cenovo veľmi dostupné, navyše sa predávajú v čiernom a bielom farebnom prevedení.

RECENZIA: Genesis Lith 400 RGB - Skvelá nízkoprofilová klávesnica

RECENZIA: Genesis Lith 400 RGB - Skvelá nízkoprofilová klávesnica

Keď sa povie slovné spojenie nízkoprofilové klávesy, väčšina z vás si asi predstaví klávesnicu notebooku, no málokoho napadne externá klávesnica a ešte aj v hernom prevedení. Takéto niečo nie až tak dávno vytvorila spoločnosť Genesis a pridelila tomu označenie Lith 400 RGB. Už z názvu je teda zrejmé, že ide o podsvietenú klávesnicu. A práve tomuto modelu sa pozrieme na zúbok v tejto recenzii.

RECENZIA: HP Zbook Create G7 - Kreativite sa medze nekladú

RECENZIA: HP Zbook Create G7 - Kreativite sa medze nekladú

Po dlhšej odmlke som sa zase raz posadil pred notebook, ktorý by svojou cenovou reláciou dokázal konkurovať jemne ojazdenému automobilu, za akým pri jazde neostáva kúdol dymu a hlúčik poskakujúcich súčiastok. Tentokrát bude reč o značke HP a ich vysoko cenenom segmente komplexných notebookov vlajkového radu ZBook Create. Jedna z jeho aktuálnych konfigurácií vás dokáže dostať na sumu presahujúcu hranicu štyroch tisíc eur, avšak mnou testovaná vzorka nemierila až do takýchto extrémov, keďže si ju dokážete zadovážiť za necelú polovicu. Čo všetko ponúka a či naozaj stojí za tieto nemalé peniažky, o tom sa spoločne porozprávame v nasledujúcom texte.

RECENZIA: Acer ConceptD 3 Ezel - Odtlačok duše

RECENZIA: Acer ConceptD 3 Ezel - Odtlačok duše

Pre umelcov rôzneho druhu, kam spadajú vyložene kreatívni ľudia s chuťou tvoriť svoje umenie na mnohých frontoch, má dnes každá veľká spoločnosť zaoberajúca sa produkciou spotrebnej výpočtovej elektroniky niečo zaujímavé v rukáve. Osobne si to interne nazývam čokoládovým cukríkom o nejasnej chuti, ktorý láka účelovo poskladaným zovňajškom a často tak zakrýva niekoľko viac či menej zásadných nedostatkov, aké môžu odhaliť už len spotrebiteľské testy. U firmy Acer, a špeciálne v segmente nástrojov pre kreativitu, je v tomto duchu už niekoľko rokov k dispozícii rad zariadení s názvom ConceptD, ktoré však paradoxne práve svojím dizajnom nebolo možné na prvé videnie takzvane zaškatuľkovať. Pôvodná filozofia tohto radu výkonných počítačov totižto rátala rýdzo s konceptom laptopov, teda s prenosným hardvérom, čo sa práve až s príchodom aktuálnej série definitívne mení. Táto značka už nie je len akýmsi pokusom využiť herné šasi zo sekcie Predator a zarobiť na tom, čo sa len dá. Nie, tentokrát to Acer myslí skutočne vážne a na scénu prináša marketingovo premyslené portfólio k sebe pasujúcich zariadení, z ktorých si jednoducho musí vybrať úplne každý čo i len trocha kreatívny jedinec. Notebooky, monitory a desktopy v luxusnej bielej farbe a s jasne definovanou filozofiou, tak presne to sa skrýva za ikonkou ConceptD a my si dnes spoločne z tejto ponuky vyberieme a následne predstavíme kompaktný hybrid medzi tabletom a PC s dôvetkom Ezel.

RECENZIA: Lenovo Legion 5P - Zameraný na e-športy, no oveľa schopnejší

RECENZIA: Lenovo Legion 5P - Zameraný na e-športy, no oveľa schopnejší

Vysoký výkon, obstojná mobilita, vkusný dizajn a funkcionalita zameraná na hráčov sú vlastnosti, ktoré sa snaží poskytnúť spoločnosť Lenovo so svojím radom Legion notebookov. Časy, keď bývalo Lenovo najznámejšie svojimi Think zariadeniami určenými pre profesionálov a náročných používateľov, sú dávno preč. A hoci sú Think počítače a notebooky stále obľúbené, nás ako hráčov veľmi teší, že Legion rok čo rok prichádza so zaujímavými kúskami.

RECENZIA: Motorola Moto G9 Plus - Nazdar Moto

RECENZIA: Motorola Moto G9 Plus - Nazdar Moto

Ty starý známy pes, kolega a kamarát z čias strednej školy, kedy sme pomocou tvojej vyklápacej verzie strhávali pozornosť udivených vrstevníkov a na otázky typu „to len tak jedným prstom?“ sme prikyvovali hlavou ako ten pes prilepený žuvačkou o palubovku poľského kamiónu. Motorola sprevádzala môj vek dospievania v rannej a neskoršej fáze, ktorú paradoxne ukončil nástup plnohodnotných smartphone zariadení. Nikdy som však na to písmeno s jemne pretiahnutými končekmi nezabudol a rád sa k nemu vraciam aspoň takto, formou testov najnovších telefónov jeho obrodeného formátu. Áno, fráza „Hello Moto“ už dávno zaznieva výhradne z úst čínskej spoločnosti Lenovo a celá filozofia portfólia zariadení od tejto kedysi legendárnej telekomunikačnej značky s americkými koreňmi čelí nemilosrdným útokom často oveľa vynaliezavejšej konkurencie. Cez to všetko tu Motorola stále je a stále ju rovnako v hojnom počte nachádzame aj v rukách spotrebiteľov po celom svete. Mobilné telefóny s logom tejto firmy sú čoraz populárnejšie aj na našom území a na jeden z dôvodov tohto stavu sa dnes spoločne pozrieme prostredníctvom tradičnej recenzie.

RECENZIA: Lenovo Legion T5 - Obstojný výkon, kvalitné prevedenie, mierne vysoká cena

RECENZIA: Lenovo Legion T5 - Obstojný výkon, kvalitné prevedenie, mierne vysoká cena

Na akom zariadení sa najlepšie hrá? Smartfón má v dnešnej dobe takmer každý človek a na rozdiel od hier spred niekoľkých rokov sa už aj na smartfónoch objavujú naozaj kvalitné a dobre vyzerajúce hry. Čo ale v prípade, že chcete hrávať náročnejšie tituly a potrebujete byť aj na cestách? Potom je, samozrejme, odpoveďou notebook. Potom sú tu ešte konzoly, no tým som osobne nikdy príliš neprišiel na chuť. Takže? Tie najlepšie herné zážitky a najintenzívnejší pocit ponorenia sa do hry (odhliadnuc od VR) je stále dostupný na stolných počítačoch. Desktopy s veľkým monitorom ponúkajú ten najvyšší možný výkon, ale aj možnosť, ako sa k hraniu dostať za menší peniaz ako s prémiovou prirážkou za mobilitu notebookov.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk