Dreams: Najambicióznejšia Playstation exkluzivita, ktorá má potenciál zmeniť tvár značky

Dreams: Najambicióznejšia Playstation exkluzivita, ktorá má potenciál zmeniť tvár značky

Štúdio Media Molecule už vo svojej prvej hre Little Big Planet dalo hráčom do rúk všetky nástroje potrebné na tvorbu vlastných levelov. Mnoho kreatívnych duší to plne využilo, pričom vďaka ním v hre vytvorili jedinečné zážitky. Teraz sa štúdio rozhodlo vybrať ešte o krok ďalej. V chystanom titule Dreams dajú hráčom totiž úplnú voľnosť.

Vďaka týmto manažérskym hrám sme mohli v 90. rokoch koučovať svoje vlastné mužstvo

Vďaka týmto manažérskym hrám sme mohli v 90. rokoch koučovať svoje vlastné mužstvo

Deväťdesiate roky boli ikonické. Nielen kvôli ich búrlivosti, ale aj preto, lebo vychádzali kultové videohry. Eidos položil základy univerzu Tomb Raider, hrali sme hry ako MDK, či Legacy of Kain, či vznikol kultový Crash Bandicoot. Okrem point&click adventúr sme však mali aj množstvo iných žánrov, ktoré sú dnes už takmer neexistujú. Medzi také patria aj manažérske hry, ktoré svoj „boom“ zažívali najmä v „deväťdesiatkach“. Pamätáte si ich ešte?

Vyskúšali sme si službu NVIDIA GeForce NOW!

Vyskúšali sme si službu NVIDIA GeForce NOW!

Čím ďalej, tým viac sa vo svete videohier hovorí o tom, že budúcnosťou sú streamovacie služby. Na hranie najnovších videohier vám bude stačiť bežný kancelársky počítač, ktorý bude napojený na internet. Vy si len spustíte program, pripojíte si svoj obľúbený účet a hráte hry bez toho, aby ste sa starali aký hardvér máte. Znie to veľmi príťažlivo, čo poviete? Do redakcie sa nám dostal prístup práve k takejto jednej streamovacej službe s názvom Nvidia GeForce Now. Spĺňa táto služba sľuby múdrych analytikov a videoherných prorokov?

História série Far Cry

História série Far Cry

Vydanie nového dielu z rodiny Far Cry sa už neúprosne blíži. Far Cry: New Dawn sa okrem udržania si dobrého mena, pokúsi aj vytvoriť konkurenciu vo sfére post-apokalyptických hier. Pri tejto príležitosti som sa rozhodol spracovať históriu celej série. Poďme si teda povedať, ako celý príbeh značky začal, čo položilo základné kamene v sérii a akou evolúciou prešla až do dnešného dňa.

Čo nám prinesie nová generácia konzol?

Čo nám prinesie nová generácia konzol?

Súčasné zariadenia sú na trhu od konca roka 2013, čo znamená, že čas ich kraľovania sa kráti. No kedy prídu nové zatiaľ známe nie je. V tomto článku vynechám Nintendo. Ich geniálny Switch sa do tejto vojny zapojil neskoro a okrem toho je to veľmi špecifický stroj, na ktorý (žiaľ) nie je zas tak veľký počet AAA titulov, takže nie je určený pre také masy (aj keď predaje hovoria niečo iné a dúfam, že si to štúdiá uvedomia).

(Nie až tak) šialené predpovede v hernom roku 2019

(Nie až tak) šialené predpovede v hernom roku 2019

Je čas trochu sa odviazať. Aj keď mnoho z týchto predpovedí sa možno nenaplní, tak pri iných zase určite informácie naznačujú, že až taký veľký ústrel by to byť nemusel a všetko je v rovine možných. Samozrejme, nejdeme do králičej nory až príliš hlboko, všetko musí byť aspoň matematicky možné. 2019 bude podľa mňa pestrý rok a toto budú veci, ktoré ním budú hýbať. Či sa vôbec uskutočnia, je otázne, ale aj tak. Pokúsim sa. Preto má tento článok taký nadpis aký má...

Najočakávanejšie hry 2019 redaktorov Gamesite.sk

Najočakávanejšie hry 2019 redaktorov Gamesite.sk

Vždy keď sa končí rok, tak hľadíme s vierou do budúcnosti. Že ďalší rok sa dočkáme skvelých hier, že nebudeme musieť riešiť kraviny, ktoré sa každoročne dejú v hernom biznise a taktiež aj to, že nebudeme musieť prežívať sklamania. Lenže toto nie je rozprávka, ale biznis. Takže nebojte sa. Sklamania budú a budú bolieť rovnako ako v roku 2018. Pri týchto hrách však veríme, že im sa to nestane a práve preto patria u nás v redakcii medzi tie najočakávanejšie. Ktoré to sú? Prečítajte si.

TOP hry redaktorov Gamesite.sk v roku 2018

TOP hry redaktorov Gamesite.sk v roku 2018

Ako to už na konci roka býva, rekapitulácia je viac ako potrebná. Hier je veľa, času málo, výber je preto extra dôležitý. V tomto roku sme zažili mnoho prekvapení ale aj mnoho sklamaní, no hier, ktoré si zaslúžia prívlastok TOP bolo aj teraz veľmi veľa. Na všetkých platformách a preto by sme sa aj my radi s vami podelili o naše redakčné rebríčky. Samozrejme, nie každý z nás má k dispozícii všetky konzoly a preto je efektívnejšie prezentovať rebríčky jednotlivých redaktorov aj s platformami, ktoré majú k dispozícii.

Blizzard fail, Bethesda fail, Microsoft cool, Sony meh...alebo: Udalosti herného roka 2018

Blizzard fail, Bethesda fail, Microsoft cool, Sony meh...alebo: Udalosti herného roka 2018

Rok 2018 v hernom svete priniesol úspechy aj pády. Určite viete, že Mighty has Fallen a to dokonca 2x (Čau Blizzard a Bethesda). A udalostí bolo fakt obrovské množstvo. Preto sme sa rozhodli pripomenúť si tie najdôležitejšie, ktoré budú určovať trendy aj do nasledujúcich rokov. Pretože sa zdá, že niektoré spoločnosti proste nemôžu prestať vyrábať jeden prúser za druhým a iné zas nevedia prestať produkovať jeden hit za druhým. Tu sú teda sladko-kyslé správy z herného roka 2018 od redaktorov Gamesite.sk

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk