TOP 5 OČAKÁVANÝCH HIER 2017 OČAMI REDAKTOROV GAMESITE.SK

TOP 5 OČAKÁVANÝCH HIER 2017 OČAMI REDAKTOROV GAMESITE.SK

Rekapituáciu 2016 máme za sebou. Teraz je čas pozerať sa dopredu. Na to, čo nás čaká v hernom svete v roku 2017. Veríme, že herne bude bohatý aspoň tak ako ten 2016 a kandidátov na očakávané hry je teda veľa.

MAROŠ GOČ

Mass Effect: Andromeda – Pokračovanie mojej najobľúbenejšej modernej série vôbec očakávam dychtivo ako nevesta svoju svadobnú noc. Podľa informácií má Andromeda skĺbiť tie najlepšie prvky trilógie a pridať rôzne zaujímavé novinky a aj preto sú moje očakávania až nevídane vysoké.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Kvôli tomuto titulu som si kúpil Nintendo Wii U, hoci pritom v tom čase existoval len v hlavách tvorcov. Po prvej ukážke, prvom zábere, prvom pohybe Linka som sa schuti zo šťastia zasmial, pretože tá kúpa začala pre mňa znamenať tú najlepšiu kúpu histórie. Breath of the Wild vyzerá magicky!

Torment: Tides of Numenera – Voľné pokračovanie kultového titulu Planescape: Torment považovaného za to najlepšie izometrické RPG vôbec má priniesť rovnako tak hlboký filozofický podtext, obrovské množstvo dialógov a fantastický herný svet. Verím, že nás čaká herná nirvána.

Resident Evil 7: Biohazard – Vzhľadom na to, že séria Resident Evil patrí medzi moje najobľúbenejšie série všetkých čias, na siedmy diel som sa začal tešiť už od prvých informácií. Moje nadšenie sa dokonca ešte zvýšilo po zahratí fantastického dema, tak osobne nemám vôbec čo riešiť.

ELEX – Čierny kôň roka 2017, ktorý nemá čo stratiť. Štúdio Piranha Bytes v súčasnosti nepatrí medzi tie najvychytenejšie po tom, čo vydala dve nemastné neslané pokračovania série Risen. Od ich novinky ELEX preto nikto nič nečaká, čo môže byť ich výhodou, nakoľko moment príjemného prekvapenia dokáže niekedy viac, než po celý rok budovaný hype.

ROMAN KADLEC

Mass Effect: Andromeda - Ďalší Mass Effect, treba dodávať niečo viac? Jednoducho sa teším na návrat mojej obľúbenej RPG série tohto storočia.

Torment: Tides of Numenera - Planescape: Torment som hral v puberte a ocenil som filozofické pozadie tejto hry. Do duchovného nástupcu som na Kickstarteri napumpoval nejaké peniaze, takže logicky sa teším a mám veľké očakávania. Snáď bude čas, si hru zahrať...

Red Dead Redemption 2 - Red Dead Redemption patrí medzi moje najväčšie herné resty. Tento titul všetci ospevujú, je to od majstrov z Rockstaru, takže dvojka nemôže byť zlá. Tipujem, že bude ašpirovať na hru roka.

Prey - Tešil som sa na Prey 2, z ukážok to vyzeralo skvelo. Som zvedavý, ako dopadne oživenie zrušeného pokračovania, z ktorého sa stane vlastne reboot série.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Bandy micuš, štartuj cicuš

MARTINA JUHÁSOVÁ

Mass Effect: Andromeda - ktorý skalný fanúšik jednej z naj RPG série by sa netešil na toto pokračovanie. Očakávania sú vysoké, dúfam, že Andromeda bude naozaj takým úžasným dobrodrúžstvom ako Bioware sľubuje.

Kingdom Come: Deliverance - toto realistické stredoveké RPG so súbojom z pohľadu prvej osoby je všetko, po čom som kedy túžila. Dúfam, že Warhorse Studios nesklame.

Vampyr - tu stačí jedno slovo - upíri. Čím viac hier s upírskou tematikou, tým lepšie.

For Honor - na bitevnom poli sa stretnú samuraj, viking a rytier. A ako to dopadne? Odpoveď na túto otázku má priniesť mlátička od Ubisoftu, ktorá im, dúfam, prinesie úspech.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - návrat do detstva v lepšej grafike. Má to len jeden háčik, chýbajúcu konzolu PS4.

PETER PAVLÍK

Persona 5 – Na žiadnu hru som sa ešte netešil tak veľmi ako na Personu 5. Keďže v Japonsku hra zožala samé chvály, tak už netrpezlivo čakám, kedy sa mi konečne dostane do rúk lokalizovaná verzia.

Uncharted: The Lost Legacy – Uvidíme, ako bude vyzerať Uncharted bez Natea a Sullyho, no nepochybujem, že Naughty Dog prinesie hru v rovnakej kvalite, na akú sme zvyknutí.

Red Dead Redemption 2 – Po tom, čo Rockstar dokázal vytvoriť v GTA V si neviem ani predstaviť, ako bude vyzerať nasledovník jednej z najoceňovanejších hier minulej konzolovej generácie. Obzvlášť sa teším na obdobu GTA Online na divokom západe, keďže do tohto prostredia sa dokonale hodí.

Nidhogg 2 – Indie hra Nidhogg patrí medzi najlepšie hry na krátenie dlhých chvíľ s priateľmi. Som si istý, že Nidhogg 2 nesklame a užijeme si s ním ešte viac zábavy ako s prvým dielom.

Gran Turismo Sport – Playstation VR ma veľmi láka, no stále nevyšla žiadna hra, pri ktorej by som si povedal: „Toto musím mať!“ Gran Turismo (spolu s Ace Combat 7) by mohlo byť práve tým, čo ma nadobro presvedčí.

DANIEL PAULINY

Unreal Tournament
Treba k tejto hre povedať viac, ako “Už bolo načase.”?

Prey
Na pôvodný titul Prey mám len skvelé spomienky a trailer s informáciami vypustenými počas E3 rozbúchali mnoho hráčskych sŕdc. Prsty prekrížené, nech to dobre dopadne.

Kingdom Come: Deliverance
Deliverence vyzerá byť naozaj prepracovaným titulom a napriek kontroverzii a menším problémom, ktoré jeho vývoj sprevádzajú, sa pomaly ale isto blíži jeho plné vydanie. Kvalitné hry z naších končín nevychádzajú tak často (česť výnimkám), ale české štúdio Warhorse má podľa mňa na to, aby bola Deliverence jednou z najlepších hier roku 2017.

Wreckfest (Next Car Game)
Hoci má Wreckfest, respektíve Next Car Game, respektíve Flatout XY oficiálne prísť až v roku 2017, v mojej Steam knižnici je táto hra už nejaký ten piatok a jej vývoj sledujem s veľkými očakávaniami. Fyzika áut a nárazov je skvelá, komunita je aktívna a tak už len aby prišlo plné vydanie.

South Park: The Fractured But Whole
Matt Stone a Trey Parker spravili hráčom a fanúšikom South Parku obrovskú službu, keď sa napriek predošlým nepodareným pokusom o prenesenie obľúbených vulgárnych postavičiek do hier, rozhodli plne dôverovať tvorcom South Park: The Stick of Truth. Hlavnou bola aj ich spolupráca s herným štúdiom, vďaka čomu vznikla (aspoň pre mňa) jedna z najlepších RPG hier posledných rokov a navyše bola aj neskutočne vtipná. Preto sa neviem dočkať jej pokračovania (len nech sa ma nikto nesnaží skúsiť Nosulus Rift).

PETER BAGOŇA

Persona 5
Hral som Persona 3 a 4 a hoci ani jednu som nedohra dokonca, tie hry ma veľmi bavili a strávil som pri nich desiatky hodín. Pokračovanie vyzerá super a v Japonsku sa hre zadarilo, čiže sa veľmi teším, že si ju budem môcť zahrať nový diel v sérii. Škoda len, že to nevyjde vo februári, ako sa plánovalo. :(

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Mojou prvou PS1 hrou bol Crash Bandicoot 1 z požičovne. Pamätám si, že sme s kamošmi chodili do jednej videopožičovne hrávať Crash Bandicoot 3 a boli to dobré časy. A keď som mal doma 2 a nemal som pamäťovú kartu, musel som hru prejsť na jeden záťah. Dokopy som všetky 3 diely prešiel veľakrát, pričom som objavoval všelijaké skryté úrovne a zbieral všetky diamanty a kryštále. Hry si zvyknem zapnúť aj teraz a vyzerajú a hrajú sa stále veľmi dobre. Neviem sa teda dočkať momentu, keď si budeme môcť zahrať Crasha na modernej PS konzole a budem sa o zábavu z neho môcť podeliť s kamarátmi, ktorí to ešte nehrali.

Horizon Zero Dawn
Open-world hrám sa snažím vyhýbať, lebo to väčšinou dopadne tak, že hru zapnem, urobím prvých pár misií, potom začnem behať hore dole po svete až sa cítim stretený, hru vypnem a už sa k nej nevrátim. No dinosaurov som mal stále rád a títo robotický v Horizon Zero Dawn vyzerajú skvelo, rovnako ako aj zvyšok hry. Odkedy som teda videl trailer z E3 hra je na mojom wishliste a už len musím nejako dočkať tých pár mesiacov do jej vydania.

Nier: Automata
Na prvý pohľad sympatická hlavná hrdinka a aj zvyšok grafického spracovania. Ale inak som sa o hru nezaujímal, sériu som nepoznal. Nedávno som si ale vyskúšal demo a musím povedať, že rubačka veľkých robotov bola veľmi zábavná a celkovo sa hra hrala skvelo, na základe čoho som rozhodnutý pustiť sa aj do plnej hry, keď bude vydaná. Už sa iba rozhodnúť, či uchmatnem PS4 verziu alebo počkám na PC port.

Resident Evil 7 Biohazard
Od Resident Evil 5 som nedohral do konca žiaden iný diel. Tento kúsok ale vyzerá dosť desivo na to, aby som si s ním spríjemňoval studené večeri koncom januára a celkovo všetko o tejto hre zatiaľ vyzerá super. Resident Evil patrí medzi moje najobľúbenejšie série, čiže tomuto jednoducho musím dať šancu.

ĽUBOMÍR ČELÁR

Mass Effect: Andromeda - Na ME: Andromeda sa teším ako malé dieťa. ME si pamätám ešte od prvého dielu, ktorý ma nadchol a na tú dobu bol až neuveriteľne nádherný a prepracovaný. Pevne verím, že Andromeda bude opäť skvelá a nesklame.

South Park: The Fractured but Whole - South Park je moja srdcovka, nakoľko seriál sledujem už od svojich počiatkov a doteraz ma ani raz neomrzel. Trey Parker a Matt Stone sú proste umelci, na ktorých vo svete humoru zatiaľ nik nemá. A hry z tohto sveta sú perfektné!

Prey (2017) - Pôvodný Prey som síce nikdy nehral, no podľa teaseru, ktorý sme mali možnosť vidieť, to vyzerá tak, že pôjde o veľmi zaujímavý titul. Teraz už len dúfať, že to nedopadne ako niektoré hry z roku 2016, ktoré zničil "hype".

Vampyr – Ako dopadne táto hra si netrúfam odhadnúť, no vyzerá to na veľmi zaujímavý titul, ktorý poteší najmä pamätníkov hier ako Vampire: The Masquarade.

The Pillars of the Earth - Hry podľa kníh milujem a verím, že The Pillars of the Earth ma nesklame. Kniha sleduje konflikt medzi šľachtou a obyčajným ľudom v 12. storočí v Anglicku, takže námetov na dobrý príbeh tu máme naozaj neúrekom.

LUKÁŠ LIBICA

Sniper Ghost Warrior3 -  už predchádzajúce tituly mali dobrý engine a podstatne slušnú hrateľnosť, v tomto prípade sa jedná o nový príbeh, nové prostredie :)

Uncharted: The Lost Legacy -  Ukáža hry bola naozaj pôsobivá, ešte na vyššej úrovni mierne ako to bolo s A Thiefs End a dá sa tam očividne hrať za ženu čiže je to o kúsok viacej prítažlivejšie aj pre druhé pohlavie.

Last Of Us II -  K tomu niet čo písať, je to azda najlepšia hra pre PS čo sa týka hrateľnosti, príbehu, grafiky a je to jej pokračovanie. Tak isto ukážka je ohromujúca.

Escape From Tarkov -  Dobrý nápad priniesť na trh s hrami niečo nové, ktoré tu ešte nebolo no na druhej strane to môže byť aj poriadna nuda, ktorú prejdete za 5 hodín.

Days Gone -  Takýchto titulov tu už bolo mnoho kde sú Zombie, kraftujete, vyrábate atd. uvidíme či sa táto hra uchytí dostatočne. Každopádne na prvý pohľad zaujme.

DOMINIK FARKAŠ

Mass Effect Andromeda - Bioware, Mass Effect, Frosbite engine. Čo sa mi na tom nemá páčiť? Mne sa teda páči všetko. A nesmierne sa teším, keď sa konečne po dlhom čase budem môcť ponoriť do sveta Mass Effectu.

Cuphead - dlhoočakávaná 2D plošinovka s úžasným vizuálom si už čo-to odkladov užila. Dúfame, že Q2 2017 je finálny dátum vydania a osobne sa neskutočne teším.

Prey - Síce som bol na Bethesdu vyslovene nasraný za zrušenie vývoja Prey 2, ktorý vyzeral famózne, no nové úkážky z reštartu série vo mne vzbudzujú viac než nádej. Mám pocit, že sa dočkáme kandidáta na GOTY 2017. Arkane to totiž vie.

Destiny 2 - Všetci vieme, že budúci rok sa dočkáme nového dielu Destiny. A aj keď vanilla verzia Destiny bola veľkým sklamaním na Taken King a Rise of Iron posunuli hru na úroveň ako sme si zaslúžili. Teraz je otázka, čo viac si pre nás Bungie chystá.

Scalebound - Platinum Games robia úžasné, no málokedy komerčne docenené hry. Scalebound vyzerá na ďalší úžasný titul kde sa skombinuje hackNslash kvalita s bojom na chrbte drakov. Dúfam, že nebudeme sklamaný.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk