Zoznámili sme sa s autokamerami TrueCam priamo na legendárnej Barum Rally

Zoznámili sme sa s autokamerami TrueCam priamo na legendárnej Barum Rally

 

TrueCam, značka predstavujúca múdre kamery do áut z portfólia úspešnej českej spoločnosti elem6, je tento rok generálnym partnerom Majstrovstiev Českej Republiky v Rally. Preto nebolo veľkým prekvapením, že si pri príležitosti už 47. ročníka takmer legendárnej Barumky, inak známej aj ako Barum Czech Rally Zlín, pripravili malú sprievodnú akciu pre novinárov, na ktorej bližšie predstavili svoje výrobky.

Barum Czech Rally Zlín sa, ako už názov napovedá, odohráva v českom Zlínu a my sme preto dvihli kotvy zo Slovenska a išli sme sa pozrieť ako na samotné kamery, tak na sľubované šialenstvo v podobe vysokých rýchlostí, týraných gúm a bojov o drahocenné sekundy.

V portfóliu spoločnosti TrueCam je viacero zaujímavých kamier, od cenovo dostupnejších kúskov, ktoré sa hodia do každého bežného auta, až po profesionálnejšie modely, ponúkajúce bonusové funkcie ako GPS, detekciu radarov alebo zadnú kameru.

Prečo ale TrueCam chodí po celej republike a podporuje preteky, ktoré sú hlavne o vysokej rýchlosti, riskantných manévroch a trýznení špecializovaných áut? Autokamery majú predsa úplne opačný význam, pri týchto produktoch by malo ísť najmä o zabezpečenie ochrany svojho majetku, bezpečnosť pri prevádzke či dokazovanie skutočností v prípade problémov. Pravdou je, že všetky automobilové preteky majú množstvo pravidiel, ktoré treba, podobne ako pri bežnej cestnej premávke, dodržiavať, a tak ako je majstrom na rely najrýchlejší pilot v pretekoch, tak je majstrom na cestách opatrný a ohľaduplný šofér. Navyše, na automobilové akcie sa chodia pozerať hlavne majitelia a milovníci áut, a tak je toto oslovovanie potenciálnych zákazníkov presne na mieste.

Pod značkou TrueCam je dostupných viacero kamier, ale najzaujímavejšie kúsky predstavovali modely A5 Pro Wifi a A6. Model A5 je novinka, ktorá ponúka nakrúcanie videa vo FullHD rozlíšení, WiFi konektivitu a mobilnú aplikáciu pre operačné systémy iOS a Android. Vďaka možnosti prepojiť kameru so smartfónom sa môže záznam ukladať online a jeho bezpečnosť je vďaka tomu oveľa vyššia ako pri bežných zariadeniach. Model A6 je takmer profesionálnym kúskom ponúkajúcim natáčanie rovnako kvalitného videa vo FullHD rozlíšení, ale čo je nielen pre majiteľov väčších áut zaujímavejšie, tak ponúka aj zadnú kameru, ktorá dokáže zaznamenať všetky nepríjemnosti, ktoré sa môžu odohrávať za samotným autom, alebo pomôže pri parkovaní.

Najdrahší model z ponuky TrueCam s označením A7s sme mali nedávno na vyskúšanie v redakcii a jeho plnú recenziu prinesieme už čoskoro. Zatiaľ o ňom ale môžeme spomenúť minimálne možnosť natáčať v 2K rozlíšení, zabudovanú databázu rýchlostný radarov, ktorá s priloženým GPS modulom dokáže upozorniť šoférov pri rýchlejšej jazde, a veľmi šikovné prémiové asistenčné systémy.

Pri možnosti nazrieť do zákulisia takejto akcie a pozrieť sa zblízka na extrémne autá, ktoré zvládajú takmer nepredstaviteľné rýchlosti na akomkoľvek povrchu, by zaplesalo srdce každého nadšenca a fanúšika ako výkonných áut, tak aj pretekárskych hier. Návštevu takejto akcie určite odporúčame každému a kto nič také ešte nezažil, si aspoň môže pozrieť pár fotiek zachytávajúcich atmosféru a krásy tohoto športu.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk