TOP 5: Týchto päť hier vás príjemne naladí na vianočné sviatky

TOP 5: Týchto päť hier vás príjemne naladí na vianočné sviatky

 

Vianoce budú čochvíľa tu a vy sa ich určite neviete dočkať. Aké hry si ale treba zahrať, aby ste sa úplne dokonalo naladili na vianočnú atmosféru?

Jazz Jackrabbit Holiday Hare 1994 a 1995

Táto hra v hlavnej roli so zeleným zajacom bola svojim spôsobom akýmsi "shareware prídavkom", ktorého sa dočkali hráči 3. decembra roku 1994. Prídavok bol samostatne hrateľný, obsahoval niekoľko pekných vianočných úrovní, v ktorých ste sa mohli dočista vyblázniť. O rok neskôr 28. septembra 1995 vďaka obľúbenosti vyšla ďalšia vianočná epizóda. Ak máte aj teraz chuť si túto hru zahrať, môžete tak urobiť napríklad na stránke Archive.org, kde je k dispozícií Shareware verzia hry, alebo si zakúpiť celú sériu na stránke Gog.com


Saints Row IV - How the Saints Save Christmas

Kto vie najlepšie zachrániť Vianoce? No predsa Saints! Hra Saints Row IV sa v roku 2013 dočkala perfektného prídavku, ktorý si vyslúžil veľmi dobré recenzie. Obsahuje celkovo 3 misie a hlavný hrdina v ňom zachraňuje Santa Clausa zo simulácie. Prídavok nestráca žiadnu časť svojského humoru základnej hry a ak ste fanúšikom tejto série, musí byť toto DLC vašou povinnou jazdou. DLC si môžete za cenu 3.99 € dokúpiť k základnej hre napríklad na Steame.


Sam and Max: Ice Station Santa

V roku 2007 na svetlo sveta vyšla ďalšia časť adventúry Sam&Max, v ktorej sme sa dostali na Severný pól a museli vyriešiť dosť prapodivnú záhadu okolo Santa Clausa. Pýtate sa či bol Santa Claus v tejto hre na strane dobra, alebo zla? To vám už odpovie hra, ktorú si môžete zakúpiť na Steame za 27.99 €. Za túto cenu dostanete celú druhú sezónu, obsahujúcu viacero epizód.


Johnny Platform Saves Christmas!

Pýtate sa, čo to je za hru? Johnny Platform Saves Xmas! je nezávislá hra, ktorá vyšla ešte na starší XBOX 360. Hra obsahovala stovku prepracovaných úrovní, ukážkovú vianočnú tematiku a mnoho ďalšieho. Nečakajte však od tejto hry zázraky, no pokiaľ milujete Vianoce, túto hru si zamilujete rovnako. Teraz už len vyhrabať starý XBOX 360 zo skrine a šup sa hrať! Ak však nemáte XBOX 360 - nezúfajte. Vývojári hru uvoľnili na PC úplne zadarmo.


Steep

Steep síce nie je vyslovene vianočnou hrou, avšak do kategórie zimných hier ju s veľkou určitosťou môžeme zaradiť. Steep je športová simulácia zimných športov z dielne Ubisoftu. A čo najviac pripomína vianočné obdobie? Správne, je to sneh! A v hre Steep ho nájdeme naozaj veľký kopec. A naviac, ak milujete zimné športy, je Steep pre vás tým pravým orechovým.


To už je koniec? Žiaľ, áno. Máte však aj vy nejakú hru, ktorú so železnou pravidelnosťou inštalujete v adventnom období? Určite sa s nami o vašu hru podeľte - sme zvedaví!


Zdroj: YouTube, Steam, Wiki

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk