7 tipov na tie najlepšie vianočné darčeky pre hráčov

7 tipov na tie najlepšie vianočné darčeky pre hráčov

 

Vianoce už pomaly, ale isto klopú na dvere a vy stále ešte nemáte darček? Neviete si rady, čo zakúpiť svojmu "hráčovi"? My vám s tým veľmi radi poradíme!

1. Nová herná konzola

Ak chcete niekoho obdarovať no viete, že hry hráva ešte na staručičkom PlayStation 2, je možno pravý čas na novú videohernú konzolu. Herných konzol je na trhu niekoľko, no medzi tie najlepšie môžeme jednoznačne zaradiť PlayStation 4, XBOX ONE a Nintendo Switch. PlayStation 4 a XBOX ONE majú dokonca aj rôzne vylepšené verzie (Playstation 4 Pro a XBOX ONE X), avšak ak nemáte 4K televízor a nepotrpíte si na vyšší počet snímok za sekundu, je najlepšou voľbou siahnuť po základných verziách PlayStation 4 Slim, či XBOX ONE S. Tak isto veľkú zábavu ponúka aj novinka z dielne Nintendo - konzola Nintendo Switch, ktorú si naviac môžete zobrať aj na cestu.


2. Retro herná konzola Nintendo Classic Mini: SNES

V prípade, keď chcete niekoho obdarovať niečim viac zaujímavým, jednoznačne sa poobzerajte po "retro konzole" Nintendo Classic Mini: Snes. Táto konzola síce nie je "pár eurová" záležitosť ako by sa mohlo zdať, ale obdarovanému prinesie obrovskú nostalgickú vlnu zážitkov (teda, samozrejme, ak hrával staručičké Nintendo). SNES Mini je preto vhodná najmä pre pamätníkov a starších hráčov, ktorí si na nostalgiu potrpia.

A ak vydržíte až do marca, spoločnosť Playman prináša retro zábavu v podobe Atari Retro Joystick-u, či vreckovej konzoly Atari Retro Handheld.


3. Vrecková herná konzola

Nekonečné cesty vlakom, lietadlom, či autobusom bývajú častokrát nudné a úmorné. Ako dobrý spoločník vždy poslúži vrecková konzola. Najlepšou voľbou v dnešných časoch je asi konzola Nintendo Switch, ktorá ponúka pomerne slušný výkon. Vrecková konzola Playstation Vita ponúkne taktiež kopec zábavy najmä v indie hrách, no nepatrí už medzi tie najnovšie a jej tvorcovia akosi zaspali na vavrínoch. V prípade môžete siahnuť aj po lacnejšej alternatíve vo forme Nintendo 2DS XL, či Nintendo 3DS XL.


4. Herná myška

Herná myška je základ každého hráčskeho brlohu. Pokiaľ nemáte dostatočne kvalitnú myšku, môžete časom naraziť na množstvo problémov. Preto je téma okolo výberu myšiek vždy pomerne citlivá. Na trhu je niekoľko myšiek, ktoré sa oplatí zakúpiť. Ak sa rozhodujete podľa výkonu, určite nespravíte chybu myškou Trust GXT 188 Laban RGB, neobyčajnou Logitech PowerPlay, či Razer Basilisk. Pokiaľ chcete nejaké tie peniaze ušetriť, určite sa popozerajte po lacnejšej alternatíve, akou môže byť napríklad Genesis Krypton 800. Nezabúdajte však, že ku každej myške patrí aj podložka pod myš a takou Razer Firefly rozhodne nič nepokazíte.


5. Herná klávesnica

Rovnako ako s výberom myšiek, tak aj u klávesnic musíte byť pomerne obozretní. Na trhu je množstvo lacných a nekvalitných klávesníc, ktorým sa treba vyhnúť oblúkom. Pokiaľ chcete niekoho potešiť mechanickou klávesnicou, určite sa zamyslite nad klávesnicou Genesis Thor 300 TKL, farebným zázrakom Creative Sound BlasterX Vanguard K08, alebo veľmi zaujímavou klávesnicou Trust GXT 880 (ktorou zhodou okolností píšem aj tento článok). Ak o mechanickej klávesnici nechcete ani počuť, lacným a vhodným darčekom je v tom prípade Genesis RHOD 400 RGB, či veľmi lacná a pomerne kvalitná klávesnica Genesis Rhod 220


6. Headset, reproduktory

Headset je už dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou hrania videohier. Ak sa chcete odizolovať od vonkajších zvukov, podnetov a naplno sa vnoriť do videohier, je kvalitný headset najlepšou voľbou. Na trhu nájdeme kvalitné, ale trošku drahšie headsety ako napríklad Roccat Khan ProMSI Immerse GH70HyperX Cloud Revolver S, alebo Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition. Ak nechcete zbytočne vyhadzovať veľa peňazí, aj v tejto kategórií nájdeme hardvér, ktorý v sebe skĺbuje nízku cenu a dobrý výkon. Ide napríklad o BML GameGod RusherGenesis Radon 600Genesis Argon 500, či naozaj lacný Genesis Argon 200. A ako zlatú strednú cestu by ste určite mohli zvoliť slúchadlá HyperX Cloud Alpha.


7. Videohry

Ak má hráč už všetko príslušenstvo, ktoré môže mať, sú na rade videohry. Medzi tie, ktorými určite nič nepokazíte môžeme zaradiť hry ako Horizon Zero Dawn (len PlayStation 4), sériu hier Uncharted: The Nathan Drake Collection CZ (len PlayStation 4), obľúbenú skákačku Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (len PlayStation 4), akčnú stálicu Grand Theft Auto V (PC, XBOX, PS4, X360, PS3), novinku Wolfenstein II: The New Colossus (PC, PS4, XBOX ONE), nezávislú hru HellBlade: Senua's Sacrifice (PC, XBOX ONE, PlayStation 4), či športové tituly ako NHL 18 (PS4, XBOX ONE) a FIFA 18 (PC, PS4, XBOX ONE).

🔞Nezabúdajte však, že veľa akčných titulov je vhodných len pre hráčov od 18 rokov!🔞

Chcete viac tipov na darčeky? Potom si jednoznačne prečítajte nás elektronický časopis Generation v ktorom nájdete kopec tipov, na tie najlepšie videoherné darčeky. A naviac, časopis je úplne ZADARMO!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk