5 videohier, ktoré vám mohli uniknúť v roku 2017

5 videohier, ktoré vám mohli uniknúť v roku 2017

 

Niekedy sa stane, že aj skvelé videohry nám uniknú.

Rok 2017 sme si mali možnosť zahrať alebo vidieť herné skvosty ako Call of Duty: WWII, Assassin´s Creed: Origins, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, Horizon: Zero Dawn, Elex, Nier: Automata, Hellblade: Senua’s Sacrifice, NIOH a mnoho ďalších. Momentálne však vychádzajú videohry na dennom poriadku a je stále ťažšie držať s nimi krok. Preto sa z času na čas sa stane, že vám niektoré herné tituly uniknú a možno v tomto výbere videohier, ktoré nedostali až toľko priestoru v marketingovej fáze, si nájdete aj to svoje pravé orechové.

1.Darkwood (PC)

Hororové hry vás väčšinou donútia prejsť cez prostredie, kým bežíte pred monštrom. Darkwood je úplne odlišný prípad. Monštrá prichádzajú stále a vám nezostáva nič iné, len sa vyzbrojiť a všetky ich pozabíjať, pretože útek je jednoducho nemožný. Cez deň sa snažíte pozbierať všetko možné, aby ste vedeli vytvoriť zbrane, bandáže a pasce. Keď príde noc, všetko je na vás a ste sám proti skupine monštier. Musíte nájsť opustený dom, v ktorom sa zabarikádujete a bránite sa pred divokými monštrami, ktoré lovia vaše ľudské mäso. Toto nie je jediná mechanika, ktorá sa v Darkwood nachádza. V tomto svete existujú tajomstvá a rôzne postavy. Samozrejme, že všetko je zvrátené a tajomné. Kto sa odhodlá čeliť neustálemu útoku monštier v Darkwood?

2. What Remains of Edith Finch (PS4, Xbox One, PC)

Hovoria vám niečo videohry Gone Home alebo Dear Esther? Ak áno, What Reamains of Edith Finch je niečo podobné a teda dalo by sa napísať, že ide o tzv. „walking simulátor“ alebo simulátor chodenia. Možno vás podobný žáner môže odradiť, ale čo je nezabudnuteľné v takýchto videohrách je úžasný a silný príbeh. Táto videohra ho samozrejme ponúka – nezmeškajte ho! Premisa videohry je naozaj niečím originálnym a strašidelným. Rodina Finchových je prekliata tým, že každý člen rodiny musí zomrieť nečakanou a bizarnou smrťou. Chopíte sa postavy Edith Finch, s ktorou preskúmate veľké sídlo tejto mysterióznej rodiny. Pri vašom skúmaní zistíte, ako zomrel každý člen vašej rodiny. Zaujímavosťou je, že na chvíľu sa vžijete do členov rodiny a prežijete ich posledné chvíle. Preskúmanie tohto veľkého sídla stojí za to, tak na čo ešte čakáte?

3. Wonder Boy: The Dragons’s Trap (PC, PS4, Switch, Xbox One)

Klasická plošinovka dostala svoj remake. Wonder Boy prináša retro štýl a dobrodružstvo do súčasnej doby a oslavuje aj klasickú éru videohier. Videohra ponúka nový štýlový vizuálny zážitok, ktorý vás vtiahne ešte viacej do atmosféry tejto videohry. Nový je aj orchestrálny soundtrack založený na starom soundtracku. Nový Wonder Boy rešpektuje klasiku a dovolí vám prepnúť medzi klasickým a novým vizuálnym štýlom. Chcete si zahrať túto videohru v klasickej verzii HD? Nie je problém, môžete. Dokonca môžete zmixovať štýl grafiky a zvuku. Nový vizuál a staré zvukové efekty? Prečo nie. Wonder Boy predstavuje návrat do klasických vôd videohier a zároveň ukazuje, že retro herné tituly majú stále niečo do seba.

4. Yakuza 0 (PS4)

Séria videohier Yakuza je veľmi populárna v Japonsku. Pre západ a Európu je táto herná séria menej známa. Yakuza 0 pôsobí na prvý pohľad ako akčná hra s prímesou kriminálnej drámy. V skutočnosti však ide o oveľa viac. Ak ste videli film Itchy the Killer, tak Yakuza 0 má veľmi podobnú a zvláštnu atmosféru akú dokážu navodiť len Japonci. Po pravde, celá séria má podobnú atmosféru. Efektívne kombinovanie melodrámy, vážnosti so štipkou prehnaného absurdného humoru. Videohra efektívnym spôsobom kombinuje tieto prvky, čím pre hráča vytvára unikátnu atmosféru a autentický pohľad na japonskú kultúru. Ide o prequel k celej hernej sérii, takže ak ste ešte neskúšali sériu Yakuza urobte si láskavosť a napravte to s Yakuza 0.

5. Yooka-Laylee (PS4, Xbox One, PC)

Vývojári Playtonic Games túto videohru opisujú ako spirituálneho nástupcu videohry Banjo-Kazooie. Prvý krát sa videohra predstavila na Kickstarteri a hlavnú úlohu zohráva jašter a netopier. Hráč musí používať unikátne schopnosti, aby preskúmal veľké, farebné svety a objavil nádherné predmety. Yooka-Laylee odráža dušu Banjo-Kazooie tak dobre, že je z nej cítiť dlho stratená N64 plošinovka. Ako každá plošinka aj v tejto nájdete frustrujúce momenty, ale nehladiac na to ide o nádhernú videohru, ktorú by ste si mali určite zahrať, minimálne vyskúšať. Sprevádza ju aj nádherný soundtrack a unikátny štýl grafiky. Každý kto má v obľube plošinovky z 90. rokov si príde určite na svoje.

Ak máte vy určité videohry, ktoré nie sú až tak známe a chceli by ste sa s nimi podeliť, napíšte nám do komentárov veľmi radi ich vyskúšame.

Tešíte sa na God of War?

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk