Aké videohry si musíte zahrať počas tohtoročných Zimných olympijských hier

Aké videohry si musíte zahrať počas tohtoročných Zimných olympijských hier

 

Zimná olympiáda je v plnom prúde a ak aj vy premýšľate, ktoré hry si zahrať, máme pre vás niekoľko tipov na tie najlepšie zimné videohry aké kedy vyšli.

Dnes sme si v redakcii pustili televízor, pozerali práve prebiehajúcu Olympiádu a premýšľali o tom, ktoré hry predstavujúce zimné olympijské hry sme hrávali. Olympiáda vždy bola udalosťou, ktorá zasiahla takmer každého z nás a videohry neboli nikdy výnimkou. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, ktoré hry by ste si mali zahrať, aby ste sa aspoň trošku cítili ako pravý zimný športovec. 

Ski or Die (1990)

Hoci nebola hra Ski or Die olympijskou hrou, mohli ste v nej snowboardovať do zbláznenia. Okrem snowboardu hra priniesla závody na čudných nafukovačkách, guľovačku, extrémne skoky na lyžiach, či napríklad nebezpečný zjazd z kopca. Graficky hra vyzerá na dnešnú dobu naozaj zastaralo a tak sa najmä tí mladší budú čudovať tomu, ako niekto vôbec túto hru mohol hrávať. Na druhú stranu išlo o veľmi dobrú a najmä zábavnú hru z dielne Electronic Arts.


NHL 18 (2018)

Ak ste fanúšikom ľadového hokeja a aj tento rok na Olympiáde našim chlapcom držíte palce, potom by ste si istotne mali zahrať najnovší ročník NHL od EA Sports. Oficiálny medzinárodný turnaj tu síce nenájdeme, no vlastný turnaj si azda dokáže vyrobiť každý z nás. K tomu veľmi pekná grafika, aktuálne súpisky a zaujímavé prostredie - čo viac si priať. Ak premýšľate nad tým, či do tejto hry ísť alebo nie, určite si prečítajte našu recenziu.


Olympic Hockey Nagano '98 (1998)

Ak by ste predsa len chceli niečo oficiálnejšie z oblasti olympijského hokeja, museli by ste sa vrátiť pár rokov dozadu - napríklad do roku 1998 kedy na Nintendo 64 prichádza hra Olympic Hockey Nagano' 98 v ktorej nájdeme dokonca aj slovenský výber s menami ako napríklad Pállfy, Stümpel či Bondra. Od hry však nečakajte žiadne zázraky, predsalen má už svoje roky a ani vo svojej dobe nemohla hokeju od EA Sports príliš konkurovať.


Steep Winter Games Edition (2018)

Steep je najnovšia zimná hra od UbiSoftu, ktorá sa dočkala olympijského rozšírenia pod názvom Steep Road to the Olympics. V tomto rozšírení sa vydáte priamo do dejiska aktuálnych olympijských hier, vyskúšate si niektoré vybrané disciplíny a možno budete stáť na stupienku víťazov. Hoci ide o veľmi dobrú hru, rozšíreniu k dokonalosti niečo proste chýba. Ak chcete vedieť viac, určite si prečítajte našu recenziu.


Winter Challenge (1991)

Klasika, ktorú pozná azda každý jedinec, ktorý mal v 90. rokoch k dispozícii počítač s operačným systémom MS-DOS. Hru má na svedomí dnes už legendárne a neexistujúce štúdio Accolade. Obsahovala celkovo osem disciplín, ktorá každá bola skutočne prepracovaná a po vizuálnej stránke bravúrne zvládnutá. Počas svojho súťaženia ste zbierali medaile pre svoju krajinu. Hra vo svojej dobe patrila k špičke a dokázala zabaviť na dlhé hodiny hrania. K tomu prinášala aj hru pre viacerých hráčov, takže sa pri nej zabavila celá rodina. Dnes však Winter Challenge už na pultoch obchodoch nenájdete. Nenájdete ju dokonca ani na stránke GOG a tak si budete musieť vystačiť s tým, že zatiaľ patrí do nepríjemnej šedej zóny - tzv. "abandonware". 


Vancouver 2010 (2010)

V roku 2010 sme sa dočkali oficiálnej hry Olympiády Vancouver 2010. Tá obsahovala celkovo 14 disciplín, ako napríklad skoky na lyžiach, snowboard, bobovanie, či sánkovanie. I keď sa v dobových recenziách dočkala len priemerných hodnotení, išlo o pomerne slušne zvládnutú hru, ktorá žiaľ bola posledná "oficiálna" olympijská (a najmä realitu pripomínajúca) hra. 


Winter Olympics '94 (1993)

Aj Olympiáda v Lillehammeri mala svoju oficiálnu hru od štúdia US Gold. Napriek tomu, že šlo o oficiálnu hru, na tú od Accolade sa nechytala. Winter Olympics '94 sa príliš dobrých hodnotení nedočkala a čoskoro zapadla prachom. Ovládanie bolo dosť nepresné, prevedenie jednotlivých disciplín bolo nudné a grafika tiež bola ďaleko za konkurenciou.


Winter Games (1985)

Ak si ešte pamätáte na hru Winter Games na staručičké Atari 2600 pravdepodobne patríte už do múzea. Hry na Atari 2600 vyzerali všetky veľmi podobne, no prinášali obrovskú zábavu. A ani hra Winter Games z roku 1985 nebola výnimkou. Po výbere svojej národnosti ste hneď vhupli do deja hry, kde ste súťažili v slalome, v zjazde na boboch, v rýchlokorčuľovaní, či v skokoch na lyžiach. 


Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games (2014)

V roku 2014 sa Olympiáda konala v ruskom Sochi a Nintendo sa nedalo zahanbiť a prinieslo hru priamo z tohto prostredia. Po zimných svahoch ste sa spúšťali s postavičkami zo sveta Super Maria či Sonica. Hoci išlo skôr o oddychovú hru, bola celkovo chytľavá, no ak ste túžili po skutočnej Olympiáde, bola táto hra niečím úplne iným. No majitelia konzoly Nintendo WiiU mohli byť radi, keďže na ich konzolu príliš veľa (a najmä športových) hier už nevychádzalo.


A to je všetko priatelia! Ktorú z uvedených hier ste hrávali? Ktorá bola vaša obľúbená? Hrávali ste aj iné zimné hry, ktoré tu neboli spomenuté? V tom prípade rýchlo s nimi do komentárov!

Zdroj: YouTube, Amazon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk