PUBG dáva dočasnú stopku obchodovaniu s osobnými položkami

PUBG dáva dočasnú stopku obchodovaniu s osobnými položkami

 

Za obmedzením stojí zneužívanie zo strany nekalých webov bez licencie.

V PlayerUnknown's Battlegrounds si v najbližšej dobe svoje herné položky (tzv. „in-game items“) nezobchodujete. Zákaz skupovania a výmeny itemov prichádza po prudkom náraste medializovaných informácií ohľadom zneužívania webstránok tretej strany za účelom online hazardu.

V čerstvo publikovanom blogu sa vývojári z PUBG Corp. ostro vyhranili voči týmto nekalým praktikám, ktoré považujú za „hrubé zneužívanie systému“. V dôsledku pretrvávajúcich problémov sa spoločnosť rozhodla dočasne prerušiť všetky obchodné aktivity s osobnými položkami v hre. Konkrétne kroky k riešeniu nepriaznivej situácie či predpokladaný termín nápravy stavu však herný developer vo svojom blogu nespomenul. „Obmedzenie zrušíme v momente, keď nájdeme spôsob, ako zneužívaniu predísť,“ píše sa v spomínanom blogu.

Pre upozornenie je dôležité dodať, že zákaz sa netýka predaja položiek na trhovisku Steamu. Obmedzenie platí iba pre systém „osobného obchodovania“ pôvodne založeného pre potreby „výmeny a obchodovania medzi hráčmi a priateľmi bez dodatočných poplatkov“, uvádza sa v správe od PUBG Corp.

Ako vysvetľuje portál Eurogamer, predávanie herných položiek mimo Steamu s voľne nastaviteľnou cenou nie je samé o sebe ilegálnou praktikou. Neviditeľná ruka trhu je predsalen prítomná aj na webe. Avšak podnecovanie hazardu s týmito položkami a následná medializácia celého prípadu je už iná šálka kávy. Rozhodne by ste z nej piť nemali, pokiaľ nechcete mať na krku korálky z neželaných nepríjemností.

V súčasnosti je okolo online hazardu nevídane rušno. Výbor pre boj s online hazardom („Gambling Comission“) vlani prišiel s oficiálnym vyhlásením, v ktorom varoval rodičov pred hazardnými stránkami „parazitujúcimi na populárnych videohrách.“ Webstránky bez licencie sú všeobecne považované za skrytú formu online hazardu a predstavujú priame nebezpečenstvo pre hráčov, či už dospelých alebo neplnoletých. Ako odstrašujúci príklad možno spomenúť trestne stíhaného FIFA Youtubera Craiga „Nepentheza“ Douglasa, ktorého príbeh ukazuje, že pred zákonom sa neoplatí utekať ani vo sfére internetu.  

O ďalšom vývoji situácie a akýchkoľvek nových detailoch vás budeme priebežne informovať.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk